Mit tegyek?


Főlökött # 2007.04.30. 06:10

Tisztelettel

Szó elszáll, írás megmarad.

Gyámügyileg nem korlátozottak, édes kis sárga könyvecskéjük nincs, akar róla beszélni - bevállalja : igen - nem - talán vizsgálaton nem vettek részt, gondnokolva nincsenek, gyámuk nincs, akkor teljesen mindegy, hogy hallgatnak-e :)))))))))
Csak egyszer kell megszólalniuk, a kérdés után. Arról már nem is beszélve, ha stoppoltak. Nemesebbik részeiket felajánlották önként egy lightos pörköltbe.

Mind - mind megszüntető, illetve elutasító ok.

Kalóriatáblázatot ilyen esetben hanyagolni kell. 1,5 deka hízás ide - vagy oda nem érdekes, megéri :))))))))))

----------------------
  • Löki
Traffic # 2007.04.21. 12:52

Üdv!

A bárányok köztudottan korlátozottan cselekvőképesek. Egyébiránt pedig hallgatnak. :)

Főlökött # 2007.04.20. 15:31

Tisztelettel

Megkérdeztem a bárányt, be akar -e szállni.
Válasz : beeeeeeeeeeeeeee

Máris tényállási elem hiányában nem áll meg a lopás.

----------------------
  • Löki
Dr.Attika # 2007.04.16. 20:06

A bárányokon manapság van rendszám? Nahát!

Traffic # 2007.04.16. 19:39

Valljuk be, a harangszó sem volt sámli :)

Traffic # 2007.04.16. 19:39

Van egy rendszám. Hogy ki vezettea hozzá tartozó járművet? A hozzátartozóm. Akire nem vagyok köteles terhelő vallomást, nyilatkozatot tenni. És vége is a dalnak.

Dr.Attika # 2007.04.16. 19:37

Milyen hülyeség ez Traffic?

Traffic # 2007.04.16. 19:31

...mert ugye nem vagyok köteles hozzátartozómra...

Dr.Attika # 2007.04.16. 19:25

Ezer dolgot.( Püspök ellátogat a falusi plébániára. Nem hallja a déli harangszót. Megkérdezi a falusi plébánost, hogy miért nem szól a harang? A plébános válasza: Ezer oka van annak. Az első, hogy nincs harang.)

Rendszám alapján feljelentést kell tenni a lopás miatt. A többit tessék rábízni a rendőrségre. Garantált, hogy semmi nem fog történni.
Ennyit lehet tenni.

klau93 # 2007.04.16. 18:52

elloptak egy bárányt fogta betette a kocsiba a rendszám megvan...mit lehet tenni?

ObudaFan # 2007.03.09. 14:55

Sajnos az én tapasztalatom szerint a nem vagyoni kártérítés ilyen esetekben - tehát hozzátartozó számára - megítélt összege általában nem magas, és a bíróságok gyakran bizonyíttatják a hozzátartozóval, hogy őket tényleg megrázta az eset.

Mindenesetre ha emlékezetem nem csal, Attika ígért valakinek a közelmúltban egy jogesetgyűjteményt elekktronikus dokumentumban, ami éppen nem vagyoni kártérítésekre vonatkozik. Ha az még megvan, egy példányra én is igényt tartanék.

monalisa1 # 2007.03.09. 10:27

Ezen tragikus halálesetnél véleményem szerint elsősorban a szülőket/hozzátartozókat ért trauma okán a nem vagyoni kárigény domboríthat ki.

Egy 19 éves fiatalembernél még nem jellemző hogy nős/családos legyen - bár az ellenkező sem ritka már.

A bíróság majd figyelembe veszi a balesetet okozó anyagi teljesítőképességet (...), de elsősorban a motorkerékpárra remélve meglévő kötelező felelősségbiztosítás alapján a biztosíttársasággal szemben lesz majd a jogvita az egyes kártérítési elemekről és azok összegszerűségéről.

Kompromisszumba ne menjenek bele, mert csak egyszer fizet a biztosító "nagy" pénzt (= nem vagyoni kár), a többi az dologi költségtérítés ill. járadék lesz a szűlőknek

Én csak mint laikus hozzászóló, aki anno egyszer majdnem meghalt az országúton valaki más felelőtlensége miatt...

guba # 2007.03.08. 17:53

Tisztelt Kérdező!

Halálos baleset esetén az élet, vagy balesetbiztosításra tekintet nélkül megtérítendők:

  • a halállal kapcsolatos károk: pl. temetési költségek
  • a meghalt személy eltartottjait megilleti a baleset előtti életszínvonalat biztosító járadék
  • egyéb károk, melyek az elhúnyt személy halála kapcsán esetlegesen felmerültek

Ezen kívül nem vagyoni kártérítésre is ezeken felül lehet igénye.

Dr.Attika # 2007.03.07. 19:18

Kedves Kérdező!
Fogadja őszinte részvétem. Nekem is van egy 23 éves fiam, aki naponta autót vezet és nekem is mindennapi félelmem az, ami sajnálatosan Önnel bekövetkezett. Ahogy én tudom a halál eset miatti kártérítésnél az a fő szempont, hogy az elhunyt mennyiben járult hozzá más személyek eltartásához. Az Ön esetében ezt kellene vizsgálni és ezen mérlegelés alapján kellene a pert megindítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.07. 18:57

Elsősorban úgynevezett nem vagyoni kártérítésről lehet szó. Annak az összege meg tényleg nagyon változó lehet - annyit talán ki lehet jelenteni, hogy a bíróságok egyre bátrabbak.

semmi # 2007.03.07. 18:45

Érdeklődni illetve tanácsot kérnénk az alábbi ügyben.
2006.július 15-én a 19 éves fiam autóbalesetben a helyszínen meghalt.A baleset okozója erősen ittasan és 170 km/h sebességgel áttért a menetirány szerinti bal oldalra ahol a fiamék autójával ütközött.
Mára már ítélet is van 3 év 2 hónapot kapott valamint 5 évre a jogosítványát bevonták.
A kártérítésről szeretnék segítséget kérni, annyi mindent mondanak, hogy mennyit szabad kérni, hogy nehéz kiigazodni.
Igaz az, hogy a Biztosító fizet x forintot s behajtja az elkövetőn?
Kérem adjanak használható tanácsot!Nem akarok a fiam halálából pénzt csinálni, félre ne értsenek!!!
Sok ilyenkor a "jó tanácsadó" s sajnos nem tudok az információk közt eligazodni, ezért teljesen kívülállót kérdezek - Önöket!
Előre is köszönöm!