Lakhelyelhagyási tilalom!


ObudaFan # 2007.05.17. 18:59

Bírság, vagy előzetes.

Vivy # 2007.05.17. 10:02

Olyan kérdésem van, hogy aki lakhelyelhagyásit kapott és mondjuk elhagyja a várost és van olyan szerencsétlen, hogy igazoltatják, azt visszaviszik? Vagy ilyenkor mi van? köszönöm

Vivy # 2007.04.25. 18:57

Persze ha ezt mondták biztosan így van, ők a szakavatottak, mi csak az "áldozatok" de persze az a biztos ha bemész!

zolika71 # 2007.04.25. 16:25

Hát ezt az a Bíró dönti el aki elrendelte a lakhelyelhagyásit! Magától nem szűnik meg, kívéve ha nem hosszabítják meg. De ilyen nem szokott történni. Amúgy az én végzésemben nem szerepel, hogy minden héten jelentkeznem kell, viszont a Bírónő szóban közölte velem és a rendőrök is ezt mondták! Úgyhogy én minden hétfő reggel bemegyek a jardra és lepecsételtetem a végzésem hátulját! Ez a biztos!

Vivy # 2007.04.25. 13:36

Egyébként hallottam olyat, hogy három hónap múlva meg lehet szüntettetni a lakhelyelhagyási tilalmat! Valóban létezik ilyen?

Vivy # 2007.04.25. 13:36

Egyébként hallottam olyat, hogy három hónap múlva meg lehet szüntettetni a lakhelyelhagyási tilalmat! Valóban létezik ilyen?

Vivy # 2007.04.25. 09:28

Szia én is gyanúsítottként kaptam lakhelyelhagyási tilalmat elvileg fél évre és nekem sem kell lejelentkezni a rendőrségen, még ott helyben kaptam meg a végzést! Szerintem kérdezd meg az ügyvéded! De én úgy tudom, hogy ennél az esetnél nem kell lejelenkezni csak a házi őrizetnél!

ObudaFan # 2007.04.19. 17:02

Szerintem a bíróságon nézz be az ügyiratokba, akkor többet megtudsz.

zolika71 # 2007.04.19. 07:25

Ezt az infót nem biztos, hogy megkellett volna osztanod! :-)
A Te ügyed már 2004-ben is megvolt?! Még nem zárták le?

JuKids # 2007.04.18. 18:02

Szia,

én mondjuk nem vádlottként, hanem gyanúsítottként kaptam lakhelyelhegyási tilalmat, novembertől jövő év szeptemberéig volt érvényben, semmilyen papírt nem kaptam a végzésen kívül, és senki nem volt kíváncsi rám.

Az első időben még Budakalászra is félve mentem ki (kb. 500 méterre lakunk Budapest-Budakalász határától), nyáron viszont már elmentem két hétre a Balcsira. A végzés szerint fél éven belül felül kellett volna vizsgálni a tilalmat, de senki nem foglalkozott vele, úgy lekötötte őket a számítógépem vizsgálata. ;-)

JuK

zolika71 # 2007.04.18. 11:34

A Bíróság a tárgyaláson lakhelyelhagyási tilalmat határozott meg a vádlott részére, még március 27- én. A Bírónő szóban annyit közölt, hogy kapni fog egy határozatot a bejelentett lakcímére a vádlott, melyben le lesz írva, hogy milyen időközönként kell majd a rendőrségen jelentkeznie és kinél. Viszont a határozat még azóta sem érkezett meg ( 3 hete).

  • Kérdésem az, hogy addig mi a teendője a vádlottnak azon kívűl, hogy nam hadja el a várost. Menjen be csak úgy magától a rendőrségre és jelentkezzen hetente egyszer, vagy várja meg míg a határozat megjön?
  • Valamint mennyi idő alatt kell megérkeznie egy ilyen határozatnak?

Köszönöm előre is a segítséget!