Megloptak, mit tegyek?


giuseppex # 2007.07.18. 10:52

Tudomásom szerint a sértettet is értesiteni kell az eljárás befejezéséről.

Üdv.: József

kriszta69 # 2007.07.05. 14:49

Köszönöm, kedves kbs!

Õszintén szólva már a férjem sem emlékszik, megkérdezték-e tőle...
Valószínűleg igen, de az előzőekből következően a válaszára sem emlékszik...
Ha esetleg "nem"- mel válaszolt - amit, ha nem magyarázták el neki, miről van szó, valószínűnek tartok, mert irtózik minden "bíróságosditól" - akkor mit lehet tenni? Akkor jön az utolsó mondatod?
A kárunkba a bankkártyák újraaktiválásának költsége is belefér?
És esetleg az első kérdésemre (Nem kellett volna-é minket is értesíteni...?) is tudsz válaszolni?

Köszi!


Kriszta

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.05. 13:30

Valószínűleg kérdezték, hogy kívánjátok-e a polgári jogi igényt a büntetőeljárásban érvényesíteni. Ha esetleg mégsem, már nem sokat számít: Szólítsátok fel a károtok megtérítésére, ha az nem hat, kérjetek fizetési meghagyást.

kriszta69 # 2007.07.05. 13:04

Sziasztok!

Remélem, tudtok segíteni...

Tavaly júniusban egy üzletben ellopták a férjem pénztárcáját, 20 e Ft-tal, az összes iratával és három bankkártyával. Mivel volt szemtanú, már a pénztárnál, amikor rájött, mi történt, megtudta azt is, ki lopta el tőle (kis falu, mindenki ismer mindenkit...). Elment hozzá, de tagadta. Rendőrséget kihívtuk, volt tanúnk, sőt, rövid idő alatt -mire a bankkártyákat letiltottuk:) - meglett a pénztárca is, persze pénz nélkül. Rendőrségre bevittük, feljelentést tettünk.
Tavaly júliusban kaptunk egy levelet a rendőrségtől, hogy átadták a bíróságnak az ügyet, de azóta nagy csend.
Ma - ismerősön keresztül, tehát nem hivatalosan - kiderült, hogy még szeptemberben hoztak egy végzést, melyben elmarasztalták őt (elismerte a lopást), 60 e Ft-ra, vagy 300 nap fogházra ítélték.
Kérdéseim a következők:

  1. Nem kellett volna erről minket, a sértettet is értesíteni?
  2. Mit kell - és lehet-e még valamit - tenni azért, hogy esetleg a pénzt is visszakapjuk?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kriszta


Kriszta

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.16. 14:24

Azon viszont ráér akkor gondolkodni, ha már van egy számára kedvező, végrehajtható ítélet.

(A "végrehajtó" előtt tettél egy meglehetősen értelemzavaró vesszőt.)

Főlökött # 2007.05.16. 14:18

Tisztelettel

Nem állítottam olyat, hogy a bünti eljárásban bármi költség merülne fel.

"A sértettnek új költség, a végrehajtó, aki... "

Végrehajtás nem a büntieljárás része, az zárul az ítélettel. Majd következik a végrehajtás.

----------------------
  • Löki
Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.15. 16:13

Mennyiben növeli meg a sértett költségeit, ha a büntetőeljárásban kéri a polgári jogi igény elbírálását?

Főlökött # 2007.05.15. 15:06

Tisztelettel

Fenti sorban Be._!!!!!! Értesítés, iratismertetés, tájékoztatás, stb., bünti ügyekben. Eljárást keményen szabályozták, mely 2007.06.01.-el változik is !!!! Btk.-val egyetemben. Csak kevesen tudnak róla, hogy az Országgyűlés április 2.-án módosított egy csomó dolgot.

Polgárjogi igénnyel kapcsolatban, lehetséges a fenntartás, igény, illetve elbírálás, de van-e miből ? A sértettnek új költség, a végrehajtó, aki nem tud mit tenni. Vagy a kedvencem, a megélhetési bűnözés leple alatt megy. Csak szétteszi a kezét a végrehajtó. Azért ez is elgondolkodtató.
Én mindig is azt mondtam, maradjunk a minimális költségeknél.

----------------------
  • Löki
Pjotr # 2007.05.13. 12:56

Az ügyészség kiértesíti őket amikor átadja vagy lezárja, akkor lehet menni iratismertetésre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.12. 18:40

Az eljárás nem a tárgyalással kezdődik.

dr Zákányi Csaba # 2007.05.12. 17:15

Nekem csak egy gyakorlati kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. A lopás károsultjait értesítik arról, hogy mikor lesz a tárgyalás a büntetőeljárásban, ahol bejelenthetik polgári igényüket?

pekka2 # 2007.05.10. 16:03

Köszönöm a választ.
Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.10. 06:10

Igen. Erre általában külön rá is szoktak kérdezni - de az a biztos, ha magad is kéred.

pekka2 # 2007.05.09. 20:30

Köszönöm a választ.
Tehát akkor ha lesz eljárás, akkor nekem külön kérnem kell, hogy bírálják el az esetleges kártérítési igényemet is?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.09. 16:30

Nem kell külön beperelni. A büntetőeljárásban - ha kérde - valószínűleg elbírálják a polgári jogi igényedet is. Így legalább nincs perköltség, ami nem mellékes, ha attól kell tartani, hogy a megítélt összeg behajthatatlan lesz.

pekka2 # 2007.05.09. 16:25

Sziasztok,
lenne egy kérdésem hozzátok.
A történet tavaly nyáron kezdődött, az uszodában, ahogy kell színesbőrű tesókáink lenyúlták a táskámat, kocsokulccsal, mobillal, iratokkal, mindennel együtt. Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen, folyt a nyomozás 3 hónapig, megszüntették. Adtam tanácsokat is, hogy menjenek a westelhez, IMEI szám alapján be tudják mérni s telót, ááá, semmi, akkora egy balfaszok... Szóval, megállapították, hogy 9430Ft a károm (csak a telcsi vadi új volt, papírokkal, 15 rugó...)...mindegy. Megcsináltattam az összes iratomat, 10 rugó...
Pár hónap múlva szólnak, h megvan a tettes, megtalálták nála a Cora kártyámat, a bankkártyámat, meg még valami kártyát, semmi többet. Megint folyt a nyomozás, semmi eredmény, átküldték az ügyészségre, (jaa, közbe kiderült, hogy kb 10 másik embert is meglopott, sőt, pénzt is vett le a kártyájukról), az ügyészség visszaküldte a rendőrségre nyomozásra...
Szóval, se teló nincs, se semmi eredmény, pedig bevallotta a rohadék, hogy ő volt...
Várom, hogy lesz valami eredmény, de szerintem hiába.
Szóval végre a kérdésem:
Nem lenne érdemes beperelni azt a kis k...öt, hogy térítse meg a káromat (kb 20 rugó)? Azért kérdezem, mert én abszolúte nem értek hozzá, nem tudom hogy megy ez a magyar büntetőjogi gyakorlatban...
Kérlek válaszoljatok, mit tanácsoltok???