Meggyorsíthatom a tárgyalàst?


Biri007 # 2018.03.21. 12:49

Köszönöm a válaszukat! Pindy, annyit kérdeztem, hogy a vádirat kézhezvétele után még letartóztathatnak-e.Ami ellenem folyik másik eljárás az korábbi, csak most fognak vàdat emelni, 2 éve teljesen tiszta életet élek. Beismerö vallomàst tettem, minden idézésen megjelentem. Tudom az ítéletem. Viszont elözetesbe nem szeretnék kerülni. Köszönöm,mihamarabb fogadok vèdöt Dr.Attika. És Köszönöm,hogy idöt szakitott rám.

pindy # 2018.03.21. 09:18

Javítson ki valaki ha tévedek, e az elökészítö ülést a tárgyalás elött tartják, és ott fogják eldönteni, hogy berakják-e elözetesbe avagy sem. Ez pedig a vádirat kézbesítése utàn történhet meg. Nem vagyok egy jogi szakember, de eztmég én is tudom. És elfogják rebdelni, mert a felfüggesztett börtônbûntetését is megszegte. Az meg mindegy,hogy mikor követett el újabb büntényt, ha van ellene nyomozás akkor meg pláne elrendelik,mindegy hogy ez az ügy 2014-es teszem azt, a másik amiben nyomoznak meg 2012-es(mondtsm egy példát) A kérdés az,hogy eddig miért nem tették dutyiba...

Drszedlak # 2018.03.21. 07:00

Kedves Pindy!
Láttam az ön topikját, gondolom ezért ez a rosszindulat: a kèrdezönek pedig, hogy válaszoljak: nem teszik elözetes letartóztatàsba. A vàdiratot kèzbesítettèk, elötte van egy ülés, azon döntik el, ott mindent figyelembe vesznek. Amennyiben màs okból is eljárás van ön ellen, de azt még a nyomozás lefolytátása elött követte el( már a büncselekmènyt) , akkor sem.
Az elözetes letartóztatàs okai lehetnek, hogy ön szökésben van, ismeretlen a lakcíme, illetve ,hogy újabb büncselekményt követett el.

pindy # 2018.03.21. 05:46

Lehet már be is vitték azért nem vàlaszol :D Öröm ilyen bünözök közt élni..

pindy # 2018.03.20. 17:38

De rakhatják. Megszegte a felfüggesztett feltételeit is, b.cs.t követett el... és remélem,hogy fogjàk is. Csak azt nem èrtem eddig miért nem. Simán lehet valakit a vádiratbkézbesitése után is elözetesbe rakni tudtommal...

Dr.Attika # 2018.03.20. 17:26

Mert nem rakják és nem is rakhatják előzetesbe. Nincs olyan ok amiatt ezt megtehetné a bíróság.

efi99 # 2018.03.20. 17:13

Azért ez nevetséges. Itt van ez a P.László esete is.
http://www.borsonline.hu/…fotok/149908
Nem mintha sajnálnám, de wazze másfél év után még mindig a tanúkat hallgatgatják. Gondolom pár hetente-havonta tárgyalás, akkor aztán órákig felolvas valaki valamit, anyámtyúkja, két tárgyalás között meg unalom a köbön. Polírozzák az ügyet évekig, csak éppen nem halad. Szerintem tök érthető, hogy unja, lefekszik, azt csinál, amit akar, úgysincs mivel megbüntetni. És hogy azt mondja, csinálják nélküle, ha már megesett, legyünk túl rajta, döntsék már el, hogy széna vagy szalma, aztán hajrá. Ha nagy nehezen lefut az egész, utána meg valaki még úgyis fellebbez, mert valaki kis H-val írta a Hatóságot, vagy csak úgy.
Nem jól van ez így.

pindy # 2018.03.20. 16:19

Mièrt nem lehet neki megirni,hogy igen, nagyvalószínüséggel elözetesbe rakják?! A kérdés az,hogy eddig miért nem tették...Az,hogy te kézhez kaptad a vádiratot semmit nem jelent, simán bedightanak a tárgyalàsig, és tuti be is fognak :)

Dr.Attika # 2018.03.20. 09:43

Hatalmazzon meg egy közelben székhellyel rendelkező ügyvédet. Őt kérdezze ezentúl.

Biri007 # 2018.03.20. 07:07

Addigbesetleg betehetnek elözetesbe,? ( végig szabadlábon védekezhettem)

Biri007 # 2018.03.20. 07:05

Lévén,hogy Szekszárd nem egy nagy vàros, nem gondoltam, hogy ilyen sokáig húzodhat

Biri007 # 2018.03.20. 07:04

Kedves Dr.Attika! Hàlásan köszönöm a vàlaszàt! Akkor most kb 2 évig megint nem tôrténik semmi? Addigra a fele büntetést már leûlhetnèm... Ügyvédet fogadhatok bármikor? Az iratokba bármikor betekintèstbnyerhet a tárgyalás elött? Jelenlegi anyagi helyzetem mèg nem engedi meg, hogy védöt fogadjak, de mindenképpen szeretnék még a tárgyalás elött. De azt gondoltam,hogy 30-60 nap mülva lesz..

Dr.Attika # 2018.03.20. 05:36

Nem fogják előbb kitűzni a tárgyalást. Ön akkor mehet csak börtönbe, ha a bíróság jogerős ítéletet hoz. Ha most kapott vádiratot, akkor ez kb. 2 év. Azon kellene elgondolkoznia, hogy hatalmazzon meg egy helybéli büntető jogászt akinek minden eddigi iratot bemutat és felkéri védelemre a büntetőeljárásban. Ne egy internetes fórumon kívánja ügyének megoldását.

Biri007 # 2018.03.19. 15:50

Köszönöm a vàlaszát! Volt ilyen fajta indítvany, de elutasították, illetve a kartalanitást is. Csak szeretném ha mihamarabb kitüznèk a tàrgyalàst,hogy elkezdhessem a büntetèst. Azt hallottam,hogy ilyen esetekben mikor letöltendö szabadságvesztèst kèr az ügyèsz, elöbb kitüzik az idopontot..

Dr.Attika # 2018.03.19. 15:22

Már nem. Előbb kellett volna lépni. A vádirat benyújtása előtt kellett volna lemondani a tárgyalásról, így a második ügyet is megúszhatta volna felfüggesztettel.

Biri007 # 2018.03.19. 12:27

Üdvözletem!
Letöltendö fogház büntetèst kért rám az ügyész, illetve le kell ülnöm a felfüggesztett büntetèst is. Megkaptam 1 hete a vádiratot. (Szekszárdi bíróság) valahogy meg lehet gyorsitani a tárgyalás kitüzését?
Szeretnèm mihamarabb elkezdeni leülni. A vádiratot , mar gondolom elolvasta a bíró is, hisz ök küldték ki.
Köszönöm a válaszukat!