Adatvédelem nyomozás során


Kiszi # 2008.10.07. 20:46

Főlökött!

Lehet, hogy én vagyok lökött, de ezzel mire céloztál, mert nekem egyáltalán nem tiszta? Azt sem értem, hogy ki nem hagy segíteni?
A lényeg, hogy végül is kiadhatja-e a zsaru az adataimat. Ha nem adhatja ki a jogszabályok szerint, de mégis megtenné, akkor jöhetek neki a feletteseivel, ügyészséggel, stb...

Főlökött # 2008.10.06. 16:26

Tisztelettel

Olvassuk már el, amit egy hozzáértő ír.

"Kiszinek: A tv. szerint nem."

A véleményem szerint, azt veszünk figyelembe, amit akarunk, vagy ami jó nekünk, de az nem a realitás, s nem a valóság mezején állunk.

Ebben a fórumban próbálunk segíteni, ha hagyják......

--------------------
  • Lökött
Kiszi # 2008.09.25. 07:06

A kissrác tényleg jól csinálja. Lehet, hogy még nem is kell tudni nagyon gyorsan futni, mert csak nem ered utánad, bár ezt biztos ellenőrje válogatja.

Azt, hogy kölcsönösen átadjuk egymásnak a személyit, gondolom csak viccből írtad. Mire írtad azt, hogy egy újabb betarthatatlan jogszabály? Ha volna olyan jogszabályhely, ami előírja, hogy egy BKV ellenőrrel személyit kell "cserélnie" az utasnak, igen csak megnyúlna az arcom! :)

ksstomi # 2008.09.24. 17:13

hozzászólás törölve

ksstomi # 2008.09.24. 17:12

hozzászólás törölve

ksstomi # 2008.09.24. 17:12

hozzászólás törölve

ksstomi # 2008.09.24. 17:10

hozzászólás törölve

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.21. 05:17

Kiszinek: A tv. szerint nem.

Kiszi # 2008.09.20. 22:35

Én is így gondolom....
És az "adatvédelem"?

hunfrakk # 2008.09.20. 21:47

más a jog
és más az élet

jogilag egyértelmű, hogy erőszakkal, fizikai ráhatással nem tartóztathat fel az ellenőr

(az, ha elkezd rángatni - az bizony garázdaság)

de hát valóság mást mutat: megteszi, megteheti, ők vannak többen, némelyik még harap is

"az élet teremti a rendet"

én sem imádom a bkv-t, de a bérlet / jegy megvásárlása elvárandó
vagy ott van még a lábbusz is...

Kiszi # 2008.09.20. 21:40

Kedves Fórumozók!

Bár nem teljesen a büntetőjog körébe tartozik a kérdés, de itt talán lesz olyan, aki a rendőrségi intézkedéseket jobban ismeri.

Adott egy bliccelő a buszon, aki nem hajlandó megadni az adatait, nem adja át a személyi igazolványát. Az ellenőr erre rendőrt hív. A rendőr igazoltathat, ez tiszta sor, de kiadhatja egy ellenőrnek az adatait??? Szerintem itt egy polgári jogi szerződés van az utas és BKV között. Szerződésszegés történt, de egy rendőrnek szerintem ehhez semmi köze, nem adhatja át az adatait egy BKV-ellenőrnek. Vagy mégis?

És még egy kérdés: az ellenőr feltartóztathatja az utast a rendőr kiérkezééig? Szerintem ehhez semmi joga, sőt, személyes szabadság korlátozása miatt még őt lehetne feljelenteni. Lefoghatja egyszeűen az embert, ha az ki akar sétálni a metróból?

nyusz66 # 2007.06.17. 11:28

OK. Köszönöm.

Most ő sem akart kavarni, csak gondolta finoman jelzi az eljáró rendőröknek, hogy ez nem volt éppen jogszerű, hátha akkor - mivel vaj van a fülük mögött - visszavesznek egy kicsit.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.17. 11:24

Értem.
Nem adhatták ki jogszerűen, de a legtöbb, amit a konkrét esetben elérhet, hogy a bíróság megállapítja a személyiségi jogok megsértését. Inkább koncentráljon a védekezésre.

nyusz66 # 2007.06.17. 11:16

Nem tudom, mire céloztál, és gondolom nem bántásnak szántad.
DE: az idézet példa volt a részemről - és talán pont a hírek miatt a tudatalattim "pofázott bele" - de az ügynek semmi köze semilyen balesethez.

Szóval: kiadhatták a telefonszámot-nevet az újságnak, mondjuk azzal, hogy ők megkereshetik telefonon a gyanusítottat, de a telefonszámot és teljes nevet nem nyomtathatják ki? Így már megtehetik? Vagy ezzel is jogot sértettek?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.17. 11:14

Jaaa... Az őrült motoros a Mecsekből. Neki ez a legnagyobb problémája? Érdekes néhány ember...

nyusz66 # 2007.06.17. 11:02

Köszönöm a válaszokat!

A telefonszámot a rendőrség adta ki az újságnak, de az újság már nem közölte ezeket - csak az illetőt név szerint kereste az újságíró a mobilján, és közölte, hogy a rendőrségtől kapta a számot és nevet. Szóval akkor ezt se tehették volna?

Ja, és nem körözés volt, csak egy szokásos hírszolgáltatás lett belőle az újságban, mint amit rendszeresen olvasni a rendőrségi hírekben: "X.Y. Bivalykutykurutty, frontálisan ütközött, és belezuhant a szakadékba, állapota súlyos..."

ObudaFan # 2007.06.17. 09:07

A telefonszám kiadása mindenképpen jogellenes. Viszont ezért nem csak a nyomozó hatóság, hanem az ezt közzétevő újság is felel.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.16. 20:29

Nem mindegy, hogy miért adja ki az adatokat. Körözés miatt? Bár a telefonszám meg a cím szvsz ahhoz sem szükséges.

nyusz66 # 2007.06.16. 20:03

Mivel a másik ügyben az egyéb vonulat nagyon elvonták a figyelmet, külön teszem fel a kérdést:

Ha egy nyomozás során, a gyanusított adatait (telefonszám+név) az ügy ismertetésével együtt a rendőrség kiadja egy országos napilapnak, ezzel sért-e adatvédelmi, vagy bármilyen más törvényt? Megteheti jogosan?

Mi van olyankor, ha ezután - akár még a nyomozás során, akár a bírósági szakban - kiderül, hogy az illető ártatlan, vagy minimum nincsenek ellene bizonyítékok? Akkor a rendőrség majd ennek is ugyanakkora hírt ver?