Lesz ebből vádemelés? Ez már büntetőügy??


Mincó # 2007.07.07. 21:14

Mert azóta kifizettem mindent. Volt mobilszámla (nem nagy összeg) volt tele2 csekk, ami összesen 2e volt, meg az apehos tartozás. Ennyi volt.

ObudaFan # 2007.07.07. 10:36

Ha egyszer felszámolás volt, akkor miből is gondolod, hogy minden hitelező ki lett egyenlítve?

Mincó # 2007.07.06. 22:08

Fejlemény.
Volt kp felvét akkor, amikor már a cég megszűnt.
Ez bizony állítólag I. csődbüntett, jövedelem elrejtése, vagy mi a bánat.
A nyomozó szerint ez általában felfüggesztett.
Nade 50e kp felvét miatt, ami tulképp a tartozások kifizetésére ment el???

Gaius # 2007.07.02. 06:49

Ha úgy van ahogy mondod, akkor nem lesz nagy gondod belőle...

Mincó # 2007.06.30. 21:05

Nem, nincs több hitelező. Szállítói tartozás nincs, meg más sincs.

ObudaFan # 2007.06.30. 11:13

Mondjátok ti. És nem is jelentkezik hitelező?

Mincó # 2007.06.30. 05:24

Nem tartozunk senkinek. A maradék adótartozást a Magyar Követeléskezelő átvette, nekik meg már fizettünk.

ObudaFan # 2007.06.29. 18:08

Attól, hogy egy bűncselekmény 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, még nem feltétlenül kell mindenkit 3 évre leültetni, aki elköveti. Administratív csődbűntett és adminisztratív csődbűntett közt is nagy különbség van. Tudni kellene, kik a hitelezők, mennyit buktak, stb. És nem ártana a hitelezőkkel felvenni a kapcsolatot, és elkezdeni törleszteni, mert az nyomatékos enyhítő körülmény.

Mincó # 2007.06.29. 16:46

elolvastam ezt
http://cegvezetok-klubja.cegnet.hu/…cselekmenyek

és azt hiszm, hogy itt nagyon nagy a baj :((((
most ez komoly, hogy ilyen miatt le is csukhatnak 3 évre??????

Mincó # 2007.06.29. 14:23

Gazdasági jellegű bűncselekmény, pontosan ez van a papíron, hogy felszámolás eredményének meghiusításával járó csődbüntett.
Bocsánat :)
Minden papír adott, minden tartozást kiegyenlítettünk, ami volt, (telefonszámlát is, maradék adót is)

amatőr # 2007.06.29. 14:12

Büntetőeljárás folyik a testvéred ellen, nem szabálysértési.
Vádemelés még nem történt, a leírtak alapján nyomozati szakban van az eljárás.
A nyomozás eredményéhez képest fogják eldönteni - miután Téged is meghallgattak tanúként -, hogy emelnek-e vádat vagy sem.
Az esélyekről meg csak annyit, hogy azt sem tudjuk, mi történt és azt sem, milyen bűncselekmény elkövetése miatt folyik a nyomozás - tippelni persze tudnánk, de felesleges - mert ezt nem írtad meg.

Mincó # 2007.06.29. 13:35

Sziasztok!
Szerencsére nem vagyok járta a témában, de nyakig ülök most a szószban, ezért elkelne egy kis segítség.
A tesvéremmel közösen volt egy bt-nk, ami aztán megszünt, mivel nem adtunk be az egyik évben mérleget. A felszámás során a felszámolóval sem tartottam a kapcsolatot, későn küldtem már be a papírokat neki, így ő megtette a feljelentést.
Mivel a testvérem volt a belteg, ezért ő a gyanusított és most engem is beidéztek tanuként. Ja, egyébként én csináltam mindent a cégben, ő csak nagyritkán aláírt. Tehát ha most bármi is van, azt nekem kell vállalnom.
A Be. 67 par 1 bek alapján idéztek tanuként. a cég teljes iratanyagával.
Az testvéremet múltkor kihallgatták, aztán kaptunk az ügyészségtől egy levelet, hogy az ügy lezárására szolgáló határidőt meghosszabbítják a tanukihallgatások és bizonyítékok beszerzése miatt. A határidő 07. 06, erre a napra hívtak be engem is.
Namármost. Az érdekelne, hogy ha Be. alapján idéznek, akkor ez már vádemelés utáni dolog? Vagy ettől függően lehet vádemelés?
Kezdek úgy igazán beijedni :(
Milyen eséllyel lehet ebből vádemelés?
Vagy most dől el? És ha nincs vádemelés, akkor szabálysértés lesz? Vagy ilyenkor mindig vádemelés szokott lenni? Bírósági tárgyalással???