jegyzőkönyv kikérés


Főlökött # 2007.08.23. 15:36

Tisztelettel

Nem kellene firtatni. :))))))))))) Jelen pillanatban megfogtál, de kb. 3-4 hónapja néztem utána, majd megkeresem a fecnikéimet. Bünti eljárásban, hitelesített példány másolata 200.-Ft. Nem hitelesítetté 100.-Ft.

Dr. Anthony - első oldal azért 200.-Ft, mert a hatóság hitelesítette, mely hitelesítés a lap felső részén, pecséttel ellátva meg is található. Ha nem kérjük, mezei másolatot kapunk, 100.-Ft-ért.

-----------
  • Löki
kismókus # 2007.08.07. 17:41

Szerintem indokolatlan dolog többet kérni érte: a fénymásolás a reprodukció mechanikai művelete csupán (pl. olvashatóság ellenőrzése).
Hova is jutnánk, ha idegennyelvű szakszövegeket "egybevetés" céljából nyelvszakos bölcsészek másolnának... nem tartom helyénvaló megoldásnak.

monalisa1 # 2007.08.06. 14:34

Vélem valaki csak egyezteti a másolatot az eredetivel, és hát az ő nyelvtudásának ekként történő megfizetése.

mert23 # 2007.08.06. 14:04

Csak érdeklődnék:

Tud valaki ésszerü magyarázatot arra, hogy miért drágább az idegen nyelvü másolás?

Traffic # 2007.08.02. 16:37

Tiszteletem!

Az illetékekről szóló törvény
37. §
(3) A bíróság, valamint büntető ügyben a nyomozó hatóság által készített iratmásolat illetékére - ha e törvény másként nem rendelkezik - a melléklet IV. címében foglaltak az irányadók.

IV. cím

1. Az államigazgatási eljárásban készített hitelesített vagy hitelesítetlen másolat, illetőleg kivonat illetéke - ha e Melléklet kivételt nem tesz - oldalanként magyar nyelvű másolat esetében 100 forint, idegen nyelvű másolat esetében 300 forint. A nem hitelesített fénymásolat illetéke oldalanként 100 forint.

Mégis firtatnám azt a 200 forintot, Főlökött! :)

DrAnthony # 2007.08.02. 01:49

Sztem meg első oldal 200 Ft, és minden további oldal 100.

Traffic # 2007.08.01. 15:48

T. Főlökött!

Nem is firtattuk mi azt a 200 forintot... :)

Főlökött # 2007.08.01. 14:17

Tisztelettel

HITELESÍTETT másolatot írtam, annak ára pedig 200.-Ft/oldal :)))))))))))))))

Meg lehet nézni nyugodtan. Amúgy ha csak mezei másolatot kérünk, annak ára tényleg 100.-Ft / oldal.

-----------
  • Löki
mert23 # 2007.07.31. 19:28

Köszönöm mindkettőtöknek a pontosítást

Dr.Attika # 2007.07.31. 14:26

Van még illeték bélyeg és jelen esetben is így kell leróni a lerovandót.

Traffic # 2007.07.30. 18:15

T. mert23!

A gyanúsított részére ingyenes. Jelen esetben tanúról, sértett jogi képviselőjéről beszélünk, annak pedig fizetős.

Érdekelne az alternatív megoldás: illetékbélyeg helyett hogyan lehet leróni az illetéket a másolati példányért?

mert23 # 2007.07.30. 16:17

A másolat illetéke 100 forint/oldal, melyet illetékbélyeg formájában kell leróni a nyomozó hatóságnál.

Szerintem az elsö példány illetékmentes, egyébként az illetékbélyeg hol van már.. :)

Főlökött # 2007.07.30. 15:29

Tisztelettel

Jer ki a hóra, egy szóra :)))))))))))

Ily melegben öröm......

Még a hitelesített másolatról nem is beszéltünk, mely 200.-Ft illetéket ró maga után, oldalanként.

Nem kötözködöm, további szép napot.

-----------
  • Löki
Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.27. 20:04

Én is a büntetőeljárásból idzétem, csak Pp-t írtam.
Pedig a "sértettből" sejthettem volna. :)
De akkor elég lett volna azt javítanod.

Traffic # 2007.07.27. 19:19

De, ezt mondtad, csak Te a Pp.-ből idéztél, én pedig a Be.-ből.
Nem kötekszem Veled, kedves KBS! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.27. 19:09

Nem ezt mondtam?
(Ha nem ismernélek, azt gondolnám, kötekszel.)

Traffic # 2007.07.27. 18:25

KBS!

(2) A nyomozás befejezéséig a gyanúsított, a védő, a fiatalkorú törvényes képviselője, a sértett és képviselője másolatot kaphat a szakvéleményről, valamint az olyan nyomozási cselekményről készült iratról, amelyeknél jelenlétüket e törvény lehetővé teszi; az egyéb iratról pedig akkor, ha ez a nyomozás érdekeit nem sérti. A sértett a nyomozás során keletkezett más iratokról a tanúkénti kihallgatását követően kaphat másolatot.

[Be. 70/B. §]

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.27. 05:23

A nyomozás lezárásáig a sértett csak azokról az iratokról kaphat másolatot, amelyek olyan nyomozati cselekményről készültek, amelyeken jelen lehetett volna. A többiről csak akkor, ha a nyomozás érdekeit nem sérti. A nyomozás befejezése után pedig azokról a nyomozati irarokról kaphat másolatot, amelyekre a pótmagánvédhoz lehet szüksége.
[Pp. 70/A. §]

Traffic # 2007.07.26. 18:29

Tiszteletem!

A cég, mint munkáltató, nem kérheti ki.
A céget a büntetőeljárásban képviselő személy, mint a a sértett képviselője, megismerheti és kikérheti (pl. a vezető vagy a cég jogásza).
A cég alkalmazottja, mint tanú a saját vallomásáról készült jegyzőkönyvet, kikérheti.

A másolat illetéke 100 forint/oldal, melyet illetékbélyeg formájában kell leróni a nyomozó hatóságnál.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.26. 08:44

Főszabályként a büntetőeljárás résztvevői - köztük a sértett - azoknak az eljárási cselekményeknek a jegzőkönyvébe tekinthetnek be, amely eljárásoknál jelen voltak illetve jelen lehettek volna. De ezt is csak akkor, ha az nem sérti a nyomozás érdekeit. Szvsz le nem zárt nyomozás során tanúvallomásba aligha engednek betekintést másnak a tanún kívül.

Maverick23 # 2007.07.26. 08:35

Egy céghez betörtek, és a betörőt a cég egy alkalmazottja tetten érte, a betörőt elfogták. A cég alkalmazottja a nyomozó hatóság előtt tanúvallomást tett, amit jegyzőkönyvbe vettek.

Az lenne a kérdésem, hogy a cég, mint munkáltató kikérheti-e a jegyzőkönyvet a nyomozó hatóságtól, mint érdekelt fél, vagy azt csak az alkalmazott teheti meg?

Milyen jogszabály szerint és ki jogosult kikérni a jegyzőkönyvet?

Köszönöm!