a zaklatás bűncselekmény lesz?


hajnal062873 # 2010.08.06. 22:54

Üdvözlöm!Megint én de más ügyben kész katasztrófa lett az udvar.Ez a roma ember továbbra sem engedi el gyerekeket elötte de lekopogjam csendben van még.Most egy fiu haza költözött édes anyjához mivel elmult 18 éves és intézetben volt.pénzt amit kapott gyorsan vett egy öreg autót jogosítványa nincs iszik drogozik.éjszaka mit művel sok má több lakó szólt neki hajtja kinn az autót amit már össze is tört de ki tudja hol hogyan kinek lett kára.én beszéltem rendőrséggel azt mondták be kell menni bejelenteni de nincs nekem erre időm energiám.sok kisgyerek van udvarban és az lesz a vége elüti valamelyiket hihetetlen hogy ez senkit nem érdekel.autó átíratva sincs hisz nincs jogosítványa.nem értem miért kell meg várni míg baj lesz ha má nem tett bajt.nem toom olyan lelki ismeret furdalásom lenne hogy mindezt tudom és esetleg bajt csínálna de miért mindig én mikor 10 lakó van annyit meg teszek beszélek édes anyjával ha itthon lesz mást mit.ha az én fiam lenne bíztos nem lenne autója vagy ide adná a kulcsot míg le nem vizsgázik ésnem oldja meg alkohol drog problémályát én nem akarok neki sem rosszat de így baj lesz és akkor már nincs hova futni és ne adj isten esetleg személyi sérülés is lesz akkor???bocsánattal el intézi?tudom nem ebbe a topikba illik a kérdésem de egyenlőre nem találtam mást és ön segített előzöleg is köszömöm!!!

hajnal062873 # 2010.07.10. 22:58

nagyon köszönöm a szakértői segítségét.Annyit el értem a gyermek védelem behívatta a két felbujtott fiut és állítólag el mondták hogy ez az ember akarta hogy fiamékat bántsák,de a fiuk állítása szerint eszük ágába sincs mivel már olyan sok a feljelentés ellenük,hogy ezt már nem usznák meg.Egyenlőre csend van némi grimasz kivéve illetve a gyerek nem jöhet el elötte a betonozott úton.Mivel én sem szeretnék rendőrségre stb rohangálni várok.de ha egy alkalom is lesz meginn meg teszem a lépéseket.
A gyermek védelem teljes mértékben a segítségünkre állt ők erősen javasolják a hatósági bejelentést és egyet értenek ,hogy kicsit várjak.Hátha ezek után elül,de ők a rendőrség felé is jelentették amiről ez az ember még nem tud.mindenkép majd jelzem önnek ha valami változás van.
mégegyszer köszönöm a segítségét!!!

Veloquence # 2010.07.09. 15:52

A zaklatás jelenleg is bűncselekménynek számít, jogszabály helye a Btk. 176/A.§. Amennyiben a fiát zsarolják is, akkor ezen két indokból tehet feljelentést. A rendőrség elkezdi a nyomozást, majd amennyiben ez alapos, akkor az ügyészség átveszi a vádat és vádat emel.


Legalább ahhoz a jogunkhoz ragaszkodjunk, hogy egymás közt elpanaszoljuk a bajainkat.

hajnal062873 # 2010.07.07. 23:18

jó leírom remélem össze szedetteben mert előzöleg nagyon ideges voltam.
Tehát sorház jellegű lakásban élek a kis családommal 10 lakó van és mi vagyunk leghátul a 10-ik lakók.
Van egy 15 éves fiam és 21 hónapos iker lányaim.
Eddig teljes nyugalom volt az udvarban semmi extra nem történt.A fiamnak van egy haverja ő 17 éves tisztelet tudó de szegénykém intézetben él.Míg kinn lehettek közös udvarban egyszer a fiuk olyan zenét hallgattak"oda még a romákat is beengedik"volt a szővegben mikor a roma szomszéd kirohant és fiam barátját kilökötte udvarból.Mivel mi vagyunk utorsó lakok ha jönnek fiamék be végig kell jönni udvaron ami kövezett rész.Ez a roma megtiltotta bejöjjenek ekkor rendőrt is hívtunk amire ő még bolondabb lett.A gyerekek nem jöhetnek el elötte mert ordit és le skinhedezi őket.ők rockerek nem skinhedek.Van az utcában 2 fiam korabeli kamasz akiknek sok bajuk volt már rendőrséggel (betörés lopás rongálás)ma is eljárás folyik ellenük. ezeket a fiukat fel fogadta verjék meg a fiam és haverját de nem sikerült mert hallottam mindent és én haza kisértem haverját.A sarkon 5-en várták de mivel én is mentem nem mertek semmit lépni.Azóta rémálomba él fiam nem mer kimenni retteg fél.Haverja jön de telefonon jelez kimegyek érte.Semmit nem követnek el mint bejönnek zenét hallgatni (nem csendháborítóan)és neteznek.Jelentettem dolgot gyermek védelemnek.egyenlőre semmit nem tehetnek de segítenek ha kell jönnek hozzánk sokat.ő javaslatuk is rendőrt hívni akármi van ,de kérdem én hogyan bízonyítsam ha csak az én családom hallotta én láttam senki más mert ilyenkor mindenki elmenekül. én csak élni akarok nevlni gyermekeim tisztességgel becsülettel.és a fiam nem mer eljönni elöttük a nagy udvaron jön behordva sarat latyakot Mit tehetnék hogy élni tudjunk állandóan gunyolodnak cirkuszolnak ha rendőrt hívnék meginn ordítás annyit érek el.Sem én sem a családom nem foglalkozik velük nem érdekel hogy élnek mit csínálnak de hagyja békén a családom ezt nem képes felfogni és tartok tőle egyszer gyerekeim bajba kerülnek mert ő a z isten legalább is így érzi.Kérdésem hogyan óvjam meg a gyerekeket?hová forduljak hogy békén hagyja őket hogy fiamnak ne legyenek rémálmai???van neki is fia csak én nem vagyok olyan vissza vágjak esetleg ijesztegessem mint ő enyém mert ez nem megoldás így tud segíteni?érti?vagy van még kérdése?köszönöm uram elöre is segítségét

vidamtyuk # 2010.07.05. 05:16

hajnal!

Egy kicsit összetettebben írd le a történést,mert elég nehéz ezt megfelelően értelmezni....kihívás....

hajnal062873 # 2010.07.05. 00:54

ez az oldal má nem müködik???

hajnal062873 # 2010.06.26. 23:31

Üdvözlöm!Sajnos kemény problémávalállok szembe nagy szükségem lenne segítségre!
Van egy 15 éves fiam és egy 17 éves barátja.Semmi exra rosszat nem követtek el mint 1 szer a közösudvarban zenét hallgattak amiben annyi állt oda még a romákat is beengedik.ezt meghallotta az egyetlen roma lako és kirángatta fiam barátját udvarból.Onnan­tólkezdve fiamék nem ültel közös udvarba nem zenéltek csak bejöttek hozzánk netezni.eza z ember teljes hadjáratot indított elöször 3 romámn betelepült szomszédokat akarta megvenni de ők erre teljes mértékben nem vevők.nem sikerült 2 büncselekményel halmozata alatt álló magyar fiukat akasztott a gyerekekre oly szinten a fiam nem mer kimenni álmában beszél retteg.nem jöhet el ház elött holott ott átjáró mert ilyesztegeti a sarat hordja be.én eddig is eztán is a kis családom életét szeretném élni a 2 gyerek saját fülemmel hallottam ha gyerek egyedül megy ki kinyirják szó szerint. ez a roma ember nem gyerek kb 38 40 éves és a kamaszok rettegtetése a mániája .kézen fogható bízonyítokom nincs azom vook lefényképezni hang felvétel most fiam elküldöm gyermek védelemhez persze telefonon mint édesanya egyeztetek 21 hós ikreim vannak ugrálni nem took de a fiam és haverja mint gyermek an meg fenyegetve zaklatva könyörgöm valaki segítsen hová menjek mi a megoldás.az urral nem lehet emberi modon beszélni ordít 1 szer rendőrt is hivtunk és azokkal is ordíott.féltem ac családo tiszteséges dolgozó emberek vagyunk ő is dolgozik nem ingyen élő a gyerekeket le skinhedezi kérm aki tud segítsen mert az örület határán vook és mint édes anya kezdek naoon berágni leveleket hajnal062873@freemail.hu várom vagy ide sos kérem

ObudaFan # 2010.06.26. 08:58

Linicia

Lehet alapja.

martina0620 # 2010.06.26. 06:03

ÜDV.Mit jelent a magánvádas feljelentés?És ha csak simán jelent fel valaki valakit?

Linicia # 2010.06.24. 16:24

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy az e-mailben való zaklatás mennyire alapja egy feljelentésnek? Először telefonon történt meg az állandó zaklatás, majd ismerősök segítségét kértem, hogy szóljanak az illetőnek, hogy ne keressen többet (én hiába mondtam), ezek után 8 hete folyamatosan jelentkezik és trágár, sértő dolgokat kapok írásban.

Válaszát előre is köszönöm!

Kispocok # 2010.03.17. 12:26

Szeretném még azt megkérdezni,hogy a zaklatást,rágalmazást hogyan szankcionálják?Van-e jelentősége,ha időközben az illető viszonylag közeli ismerősömet megfenyegette,hogy x összegért megvereti,ha nem adja meg a telefonszámomat?Van-e jelentősége annak,hogy többször megkértem rá,hogy legalább a saját oldaláról távolítsa el a fotóimat,de még mindig ott ékeskednek?Illetve kezdhetek-e valamit azzal a hangfelvétellel,amin azt állítja megloptam,nem fog békén hagyni,illetve hogy rossz életű(...) alkoholista vagyok?Egyelőre ennyi jutott eszembe.Előre is köszönöm a segítséget és köszönöm az eddigieket is.

Kispocok # 2010.03.17. 12:08

Üdv!
Köszönöm az információt.Időközben feljelentettem rágalmazásért is,a rendőrség múlt héten továbbította az újabb feljelentést a bíróságra.Beszéltem ügyvéddel,aki szerint ebből leghamarabb szeptemberben lesz valami.Elég kacifántos az ügy,akit feljelentettem az pedig nem hiszem,hogy teljesen épeszű.Néha jókat kacagok az üzenetein,meg azon,hogy teljesen biztos benne,hogy rám tudja húzni,hogy én rágalmazom magamat.Mert állítása szerint járok hozzá és ott nála "üzemeltetem" az adott lapot,tehát ha lenyomozzák a gépét,ezzel akarja kidumálni.Ha-ha-ha

ObudaFan # 2010.03.15. 09:36

Ha a zaklatás miatt a hatóság nem emel vádat , hanem megszünteti az eljárást, panasszal élhetsz, ennek sikertelensége esetén pótmagánváddal.
A rágalmazás miatt a tudomásszerzéstől 30 napon belül lehet feljelentést tenni a bíróságon.

ObudaFan # 2010.03.15. 09:33

Attól függ, mit tartalmazott az az sms.

Laosz01 # 2010.03.14. 19:40

Érdeklődöm hogy egy ismerősnek küldtem egy darab sms-t és feljelentet .Kérdezem hogy ez zaklatásnak minősül?Sem előtte se utána nem történt ilyen jelegű sms.A rendőrség mégis zaklatással vádolt meg, a Btk. 176/A § 2 bekezdés b. pontja alapján .Érdeklődöm hogy ez minek minősül ,és mire számíthatok.Ellőre is köszönöm, várom a jogi tanácsot ,Tisztelettel Laosz01.

Kispocok # 2010.02.08. 14:24

Üdv!
Voltam a rendőrségen,annyit tudtam meg,hogy a zaklatóm beismerte a telefonhívásokat,illetve hogy otrombán beszélt velem,továbbá kijelentette,hogy a tartozásom még mindig fennáll,csak mostmár nem azt állítja,hogy elloptam a pénzt,hanem hogy rezsi,kaja,stb éppen csak albérleti díjat nem fizettetne velem.És állítólag nem akar bántani...mondjuk kihallgatáson én is ezt mondanám...tehát átkerül a paksamétám az ügyészségre.Én szeretném,ha ez az ügy eredményesen zárulna.Szóval...mit tehetek,ha az ügyészség nem emel vádat?
Obudafan!Kihez forduljak segítségért a rágalmazással kapcsolatban?

justizmord # 2010.02.06. 19:38

Az általad beidézett latin kifejezés tudod, hogy mit jelent? (Azért amúgy adtam tanácsot...)


Iniuria non excusat iniuriam

durnbach # 2010.02.06. 18:05

Sententia incerta non valet

durnbach # 2010.02.06. 17:53

Sajnálom ha életszerütlennek hiszed a történetet de sajnos ennyi felesleges idöm nincs hogy ilyet kitaláljak és még le is irjam csak ugy... Örülök hogy neked pedig van... Köszönöm

justizmord # 2010.02.06. 15:50

Életszerűtlen a történet...

A rendőrök nem ennyire hülyék, még ha sok rendőr vicc is van róluk. A 10. riasztás után eljárás alá vonták volna már a lányt, vagy csak nem mentek volna ki. Ez károkozás a rendőrségnek is, egy ilyen kivonulás nem olcsó mulatság. Ha kimegy 2 rendőr, meg benzin, meg szolgálati idő, az kiruccanásonként a költség kb. 20 ezer forint. Nem szeretik ám a rendőrök sem, ha paprikajancsit csinálnak belőlük. Annál is inkább furcsállom, mert nem indult ellenetek eljárás, tehát 10x kint voltak úgy, hogy 10x "ártatlannak" bizonyultatok.

Ha eddig még nem tetted volna meg, és véletlenül igaz lenne a történet de én nem hiszem, akkor a legközelebbi kijövetelkor magyarázz el mindent a rendőrnek. Kérd meg, hogy a szomszédaidat, a közvetlen szomszédaidat hallgassák meg tanúként, hogy nem volt csendháborítás, mondd el, hogy megb..tad a lánykát, és hogy az ő emeletéről fizikai képtelenség lenne hallani még az esetlegesen létező csendháborítást is. Ez talán hamis vád is (vagy az csak bűncselekménynél létezik ez meg szab.sértés????), bár akkor is még hatóság félrevezetése is, ami már tényleg bcs. Nem vagyok benne biztos, hogy a zaklatás tényállásába belefér, mert nem a ti életetekbe avatkozik bele, sokkal inkább a rendőrséget "zaklatija", hiszen őket hívkodja telefonon.

((((((Vagy inkább ígérd meg a lánykának, hogy továbbra is megb..d, ha abbahagyja a rendőrség hívkodását, és a barátnődnek sem szól...))))))


Iniuria non excusat iniuriam

durnbach # 2010.02.06. 14:54

Segitséget szeretnék kérni önöktöl, megprobálom röviden összefoglalni a történteket. Megismerkedtem egy lánnyal budapesten a 13. kerületben ahová a barátnömmel költöztem. Alány abban a házba lakott ahová költöztünk. Sajnos elkövettem életem legrosszabb döntését és szoros kapcsolatba kerültem a lánnyal. Rá 1 honapra szakitottunk miután felhivta a barátnömet és beszámolt neki a kapcsolatunkrol. 3.5 honap elteltével elkezdtek hozzánk járni a rendörök zajongásért hangoskodásert lettek khivva 8-9 szer kb.
Legtöbbször ugy hogy nem tartozkodtunk a lakásban. Az rendörségi látogatások idöpontjai elég tág skálán mozogtak du tol éjjel fél 3 közöttig. Közben mint kiderült a napokban a lány hadjáratot inditott ellenünk a házban bevonva a közös képviselö hölgyet és az egyik szomszédot is. Az emlitett szomszéddal feljárkáltak az emeletunkre hallgatozni és leskelödni az ajtonkhoz hogy otthon vagyunk e és mikor látták hogy igen már hivták is a rendörséget. Az autonkat lesték hogy mikor parkol a házzal szemben hogy megbizonyosodjanak hogy otthon vagyunk e. Kezdünk 1 kicsit idegesek lenni mert nem tudjuk mire képes még ez a lány. Szeretném feljelenteni a hölgyet zaklatásért csak sajnos nem tudom a menetét kérem ha tudnak segitsenek.

guba # 2010.02.03. 11:48

Gyanús vagy azért te is, mert aki öt szóval mondja el azt, amit hárommal is el lehetne, az egyéb gaztettekre is képes lehet.

ObudaFan # 2010.01.31. 09:17

Rágalmazásért igen.

Kispocok # 2010.01.31. 08:55

Üdv!
A fejleményekről:kihallgatás decemberben megtörtént.Kedd reggelre vagyok hivatalos a nyomozóhoz,kíváncsi vagyok,megtudok-e majd valamit az elhangzottakról.
Időközben telefonszámot váltottam,így a telefonos zaklatás lezárult,ehelyett bizonyos közösségi portálon létrehozott 1 adatlapot a nevemmel,fényképemmel,ahol olyan kedvességeket ír le,hogy milyen szolgáltatásokat nyújtok "én" bizonyos javadalmazásokért.Nem tudom,hogy ezzel lehet-e kezdeni valamit,konkrétan becsületsértésért be tudom-e perelni?

végrehajtó1 # 2009.12.02. 13:59

Ha egyáltalán idézték akkor azt pontosan napra órára meg tudja mondani...