becsületsértés?


andrea76 # 2007.10.15. 04:58

Az a baj,hogy a zaklatást Magyarországon még nem büntetik!

monalisa1 # 2007.10.14. 20:37

A rendőrségen tegyél feljelentést ellene, annak minősítését: becsületsértés és/vagy zaklatás ők majd tudni fogják.

andrea76 # 2007.10.14. 19:23

Szeretném megkérdezni,hogy valaki tudja -e hova fordulhatnék,ha a volt férjem,akitől 2000-ben elválltam,azóta az összes munkahelyemre betelefonál,kirugat és már a 3. kapcsomat tesz tönkre!
Jelen esetben a párom szüleinek küldte el azokat a bírósági papírokat amik engem rossz színben tüntetnek fel!Nem vagyok ártatlan,nem éltem példamutató életet,de már nyugodt kapcsot szeretnék és Ö mindenhol alám tesz!
Mit tehetek ilyenor?
Hova fordulhatok?
Amiket a múltban tettem,azokért megkaptam az itéletemet,de miért kell ezt minden munkaadómmal és jelen barátom környezetével tudatnia?

Norberto # 2007.10.14. 15:52

Sziasztok!

Ha valakit vita alkalmával nyakonöntök kávéval, az becsületsértésnek számít?
Ha feljelent mit kaphatok?

Erre ő lekevert eggyet.
Vetettem látleletet, hogyan tovább?

A gyámügytől mit kaphatok?
Ejnye bejnyét, vagy komolyabbat?
És a volt párom?

Köszönettel!

S.P.Q.R # 2007.10.10. 19:17

Meg kell magyarázni a negropidnak,bár nehéz lesz mert a felfogásuk elég nehézkes,hogy az ő neve mint a/Negro/ejstsd:nigro/
feketét jelent
A mi kultúránk nem ismer más kifejezést,mert szerintünk a fekete megszólítás az sértő lehet más etnikai emberi fajra,mint ő is ennek jeles képviselője. Bár a majomhoz meglehetősen jobban hasonlítanak.
Ui:Mondmeg a fekának,hogy holnap perelje be a negro cukorkát is.
Õk a legnagyobb rasszisták!!
elnézést ha esetleg sértene valakit.

Főlökött # 2007.10.02. 16:18

Tisztelettel

Nézzük meg a Btk.-t.

Minősítő eset-e, vagy nem a tényállás. Ha nem, magánindítványos a cselekmény. Ha minősített, akkor a közeg, hivatalból fog eljárni.

Mindkét esetben, ha eljárás indul, akkor mind fiatalkorút, van rá esély, hogy itélet születik.
Fk.-snál külön beszerzendő gokumentumok vannak.

Gyk.-esetén megszüntető ok.

---------------
  • Löki
Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.28. 16:05

:)
És tényleg!

balek_a_legnagyobb # 2007.09.28. 13:44

KBS: LOL..

ELSO!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.28. 12:55

Négerezni ősi román szokás. :O)

Türelmes # 2007.09.28. 12:15
most mit mondjunk erre? a néger egy rassz,még részletes "tényállás" esetén sem bjogi kategória,ez nem amerika,naxi. Tod mi történt 2éve a katrina hurrikán pusztitásakor nyúorlinszben? miutána tévé élőben közvetítette h néger bandák garázdálkodnak lopnak ölnek rabolnak az utcákon (100%ban feketék lakta város),szoval látta az egész világ mi folyik ott,a tudósítók (amerikaiak) nem merték használni a "szinebörű" szót nehogy bajuk legyen belőle...amikor az egész világ látta amit látott-
  • az pedig hogy igenis nevén kell nevezni a dolgokat,akár cigánybűnözés,akár zsidó,akár magyar akár ukrán vagy német, nem büntetőjogi kategória.
röviden ennyi.
Dr. Lee # 2007.09.28. 08:38

Nem büntethetnek,bár a leírt tényállás nem valami részletes.

naxi0001 # 2007.09.28. 06:37

Büntethetnek egy fiatalkorút becsületsértés miatt ma Magyarországon, mert lenégerezett egy vele egykorú fiút?