kérdés - szabálysértés


ksstomi # 2007.10.06. 19:56

hozzászólás törölve

monalisa1 # 2007.10.06. 19:46

Vidd szatyorban, senki sem látja mi van benne...

Wowwer # 2007.10.06. 19:15

Köszönöm a választ. Ezentúl szerintem már bontatlan üveggel is félnék átmenni az utcán.

monalisa1 # 2007.10.06. 19:12

A törvényes képviselőn kit értesz: a szüleidet?
(Ha igen, félned kellene tőlük?...)

Nem hinném hogy - ha egyáltalán is - jön valamiféle levél a rendőrségtől, abban majd az lenne: xy kiskorú kezében alkoholt tartalmazó üveget stb. láttak.

Vélem a rendőrök nem láttak mást mint hogy egy vidám társaság, akiknél alkohol volt a nyílt utcán - és ez tiltva vagyon = máskor elő ne forduljon.

Szerintem rendesek voltak a rendőrök, és a figyelmeztetésük remélve megszívelésre talál.

Wowwer # 2007.10.06. 18:38

A napokban letettem egy fontos vizsgámat, gondoltuk barátaimmal megiszunk egy sört az egészségemre. Leültünk egy padon elfogyasztani, mikor megjelentek igazoltató rendőrök és tájékoztattak minket, hogy ez szabálysértésnek minősül közterületen már ha ki van bontva az is. Felvették adatainkat, bediktálták az adóvevőjükbe is, és azt mondták hogy első alkalom lévén még nem alkalmaznak szankciókat. Mivel még a társaságból ketten nem töltöttük be a 18. életévünket, arra lennék kíváncsi kapnak e törvényes képviselőink valamilyen figyelmezetést vagy ilyesmit. Előre is köszönöm.