Btk 310 / A. - miért én kaptam a megkeresést?


ObudaFan # 2007.10.08. 20:35

Akkor zat kell válaszolnod, hogy nem tudod az adatokat szolgáltatni, mert nincsenek a birtokodban.

Kati # 2007.10.08. 20:27

Azt kérték, hogy x - y évek vonatkozásában a főkönyvi kivonatokat küldjem meg.
(nem én vagyok a könyvelő).

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.08. 20:23

Miért, mit kérdeztek?

Kati # 2007.10.08. 20:15

Bocsánat, de akkor most a törvény szerint mit kell tennem?
Nyilván nem adok hamis adatokat, de amit kértek az nincs a birtokomban.
Írásban kell nekik válaszolnom, vagy az ügymenetet meggyorsítva a könyvelőt kell értesitenem erről a megkeresésről. (bár azt nem értem, hogy miért kellene pont nekem...)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.08. 20:12

Az igazat, csakis az igazat. (Ha azzal magadat vagy közeli hozzátartozódat bűncselekménnyel vádolnád, az más.)

Kati # 2007.10.08. 20:07

T. Fórumozók !

Ma kaptam egy levelet a Vám-és Pénzügyőrségtől, miszerint a Btk 30/A § (1)bek a) pontja alapján folytatnak nyomozást egy ügyfelemmel kapcsolatban. Ehhez kérnek tőlem könyvelési adatokat.
A helyzet az, hogy ennek a társaságnak én csak a munkaügyi-bér dolgait intézem, a könyvelést más cég végzi.
Amit nem értek:

  • hogyan jutottak el hozzám (vállalkozásom neve-cime, én nevem) és miért engem kerestek meg ezzel?
  • nem lett volna logikusabb a társaság vezetőjét megkeresniük és tőle bekérni az adatokat?

(Természetesen a cég vezetőjének jeleztem a megkeresést, és azt a választ kaptam, hogy tőle ezeket az adatokat egy pár hónappal ezelőtt már bekérték.)

Mit tehetek ?

  • kötelességem-e továbbitani a megkeresést a cégnek vagy a könyvelést végző vállalkozásnak? (hiszen ő tudja a kért adatokat szolgáltatni).
  • kell e válaszolnom a Vám-és Pénzügyőrségnek, hogy nem én vagyok ezen információk birtokában?

Nem találkoztam még ilyen levéllel-megkereséssel és nem akarok ráfizetni a tájékozatlanságomra.

Köszönöm a segítséget.