Be kérdésben segítségkérés!


scamp # 2007.11.25. 15:07

Igen! Ez foglalkozik a jogerő és a különleges eljárás kapcsolatával a próbaidőre felfüggesztett büntetés vhának utólagos elrendelése kapcsán.

ObudaFan # 2007.11.25. 13:37

Ez volt az?

scamp # 2007.11.25. 13:24

Köszönöm, közben sikerült megtaláljam.

ObudaFan # 2007.11.24. 12:23

5/1999. (III. 31.) AB határozat

scamp # 2007.11.24. 08:19

Sziasztok!

Egy AB határozatot keresek, de sehol sem lelem. Elméletileg a különleges eljárások vizsgálatával foglalkozik abból a szempontból, hogy mikor jár a jogerő elvileg helytelen figyelmen kívül hagyásával a különleges eljárás lefolytatása. Az AB határozat a vizsgálódási szempontokat adja meg és arra ad választ, hogy az ítélet jogerejét mikor lehet figyelmen kívül hagyni és különleges eljárást alkalmazni. ....
Aki tud legalább valami közelebbit mondani egy ilyen témájú AB határozatról, azt megköszönném.

Üdv

ObudaFan # 2007.11.21. 11:35

Hogy mennyi lesz így a szabadságvesztés tartama, azt ennyiből nem lehet megmondani. Ha pénzbüntetést változtattak át, akkor annyi, amennyi a napi tételek száma, ez 30-540 napig terjedhet. Ha pénzmellékbüntetést változtattak át, akkor az ítéletben meghatározott, 1000-15000 Ft közötti tétel felel meg egy napnak.

Katesold # 2007.11.20. 18:51

Üdv megint! 2 hét eltelt és átvitték Baracskára.Az csak azért van mert tele van a N.Ignác utcai és sokáig lesz bent?Vagy attól is függ hogy miért ül?
És még vmi: ha 70 000 a bírság akkor az hogy lehet, hogy 1 évig kell bent lennie???Előre is köszi

ObudaFan # 2007.11.19. 17:52

Nincs mit, sok sikert.

Katesold # 2007.11.18. 12:51

Köszönöm a mindent!

ObudaFan # 2007.11.18. 12:43

Kaphat. Viszont a jelen helyzetben ő az, akikezdeményezhet, ha akar. Te legfeljebb abban reménykedhetsz, hogy találsz egy bv tisztet, aki ezt az üzenetet puszta emberbaráti gesztusból hajlandó neki átadni.

Katesold # 2007.11.18. 12:24

...hogyha visszaüt egy rendőrnek akkor amiatt kaphat pénzbüntetést?

Katesold # 2007.11.18. 11:51

Igen ez igaz de csak mert sok zűrös ügye volt és nem tudom hogy végülis ez miért van most. Amikor a hídnál tüntetés volt akkor bevitték egy éjszakára de kiengedték.Elvileg tárgyalásra kellett volna mennie de nem ment el,aztán 72 órára bevitték abból pedig ez sült ki, hogy büntetés, egyszer felhívott hogy ez van.Azóta nem tudom őt sehogy elérni,ő sem hív.

ObudaFan # 2007.11.18. 11:39

Az a baj, hogy szerintem az ügy lényegéről nem nagyon vannak pontos információid. Lehet, hogy ez egy pénzbüntetés, de ha együtt voltál ezzel az emberrel, akkor erről tudnod kell, mert akkor itt már lefolyt egy komplett büntetőeljárás korábban, ahol pénzbüntetésre ítélték.

Katesold # 2007.11.18. 11:37

Azt mondták hogy sima pénzbüntetés.Akkor ki lenne fizetve és vége a dolognak nincs több tárgyalás meg hasonlók?

ObudaFan # 2007.11.18. 11:28

Ez egy szabálysértési bírság, amit nem fizetett ki és elzárásra változtatták, vagy óvadék, vagy micsoda?

Katesold # 2007.11.18. 11:10

Köszönöm!Ezt értem a gond itt azzal van hogy én nem akarom hogy ott csücsüljön bent, hanem kifizetni azt a bírságot,de csak akkor kapok erre pénzt a főnökétől ha el tudom mondani hogy ha kifizeti és kiszabadul akkor azt le tudja dolgozni neki és nem fogják egyszercsak újra lecsukni.Ezért lenne fontos hogy valaki elmondja hogy már lezárult-e az ügye vagy sem vagy miért van börtönben.Ezért az ügyvédje ha van, gondolom tudna nekem valamit mondani. Egyelőre nem is fontos hogy tartsam vele a kapcsolatot csak ki kell őt hozni onnan..De ha hetekig még várok akkor a főnöke már nem fog segíteni.Már most is kétséges.

ObudaFan # 2007.11.18. 11:01

Őt odabent tájékoztatják arról, hogy kapcsolattartónak megjelölhet bárkit az ügyészség/bíróság engedélyével. Ha megjelöl, és vádemelés előtt az ügyészség, utána a bíróság ezt engedélyezi akkor fogod tudni tartani a kapcsolatot vele, ha nem, akkor nem.

Katesold # 2007.11.18. 10:48

Csak testvére van de semmilyen kapcsolatuk nem volt és nagyon rosszban vannak.És én nem ismerem.Ha már elítélték és pénzbüntetést kapott akkor kellett h legyen tárgyalás nem? És akkor ügyvédnek is kellett lennie..És ami még furcsább, hogy múlt hét óta nemhogy csökkent volna az összeg hanem nőtt 300 Ft-tal.Ezt meg nemigazán tudom hova tenni.Köszönöm az eddigi segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.18. 10:15

Keresd meg egy közeli hozzátartozóját. Ő megtudhatja, ki az ügyvédje - ha van neki. Ha nincs, akkor megbízhat egyet. Azzal meg már te is tarthatod a kapcsolatot.

Katesold # 2007.11.18. 09:21

Akkor mégis mit tudok csinálni?Lehetek egyáltalán kapcsolattartó?Rajtam kívül nemigen van más aki lehetne.Valamit tennem kell de mit tudok csinálni?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.18. 09:04

Ahogy az egyszeri tizedes mondotta: "Aszt akárki mondhassa..."

Katesold # 2007.11.18. 08:51

Az nem elég ok hogy a barátnője vagyok?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.18. 07:49

Nem valószínű... Ehhez érthető okokból hozzátartozó vagy meghatalmazott kapcsolattartó kell.

Katesold # 2007.11.18. 00:28

Segítségre lenne szükségem!A barátomat bevitték majdnem 2 hete és bárhogy kérdeztem eddig hogy hogyan tudok vele beszélni, vagy csak megtudni valamit, mindig nemleges választ kaptam.Végül eljutottak a bv központban odáig, hogy telefonon nem adhatnak ki infot és menjek be személyesen.Bementem, de szombat volt úgyhogy hétfőn megyek vissza.Nem tudom hogy egyáltalán adhatnak-e nekem infot vagy sem mert h nem vagyok rokon és tudtommal kapcsolattartó sem, de lehet h nem is lehetek mert 17 vagyok.Egyáltalán megmondják majd nekem h ki a védőügyvédje?Rajtam kívül nincs más aki segítene neki és mivel pénzbírsággal van bent ezért a főnöke segítene de csak ha el tudom mondani hogy mi is történt és mi lesz ha kifizeti a bírságot.Kérem segítsen valaki!!!
Ha egy barátja aki elmúlt huszonpár éves velem jön az segíthet megtudni hogy miért is van bent?

e-Vita # 2007.11.11. 18:10

ObudaFan: hát az, hogy foglalkoztál, kicsit meseszerű, mert foglalkoztál is, meg nem is. Ha egyszer minden konkrétumot, kérdésemet, iratomat kiraktam a blogomba (direkt azért, hogy ne kelljen egyéb helyeken is megismételnem a részleteket), de neked (is) itt külön újra le kéne írnom, mert ott valamiért nem óhajtod elolvasni, csak itt, és olyanokat kérdezel, ami pedig ott világosan le van írva - akkor ez a foglalkozás minimum kérdéses.
A mesék nálam már nem aktuálisak - köszönöm.