Erkölcsi bizonyítvány


papamaci29 # 2016.02.07. 07:09

Kedves folyami géb!
Köszönöm a gyors választ.
Igen még 2011 febr.-ban az ügyész 1év 6 hónapra elhalasztotta az ügyemet és 2012 szeptemberébe megszüntette az eljárást ellenem. Azért kérdeztem, mert, van egy állás amihez olyan erkölcsi kell mely eléggé részletesen kéri az adataimat és valaki azt mondta, hogy 5 évig még benne vaagyok a rendőrségi nyilvántartásba, de én csk 3 évről tudtam. Ezért kérdeztem.
Köszönet mégegyszer.
Tisztelettel:
Papamaci29

folyami géb # 2016.02.07. 06:07

Ha jól veszem ki, a vádemelés elhalasztására került sor, ami eredményesen eltelt. Akkor már nem szerepelsz semmilyen bűnügyi nyilvántartásban.

papamaci29 # 2016.02.06. 19:05

Üdvözletem!
Lenne egy gyors kérdésem. Néhány éve csináltam egy hülyességet, ami miatt rendőrségi ügy lett belőle. Az ügyész mivel nem voltam korábban elitélve 1 év 6 hónapra jegelte az ügyemet(nem felfügesztettet kaptam), majd miután letelt az idő megszüntette az eljárást ellenem. Kérdésem az lenne, hogy a rendőrségi nyilvántartából mikor fogják az adataimat kitörölni(egy állás miatt kérdem).Az erkölcsim tiszta, most néztem.
Válaszotokat előre is köszönöm:
Tisztelettel:
Papamaci29

dizma # 2015.12.20. 18:15

2013 decemberben 100000ft büntetet meg a biroság garázdaság miatt volt párom feljelentett hogy zaklatom telefonon tény sokszor kerestem mert a cuccaimat nem akarta odaadni 500ezer ft kb pl mosógép hütő ágyak ruháim stb azt nem nézték hogy ő hányszor kereset telefonon mert ő is keresett .Lényeg az hogy erkölcsi bizonyitványban szerepel ez mert kifizettem a büntetést ?Köszönöm .

folyami géb # 2015.11.07. 07:00

Kérdezőnek: a mentesítés természetesen nem azt jelenti, hogy akkor a büntetés is megszűnik, csak azt, hogy büntetlen előéletűnek számítasz és a civil életben tiszta erkölcsit kaphatsz a próbaidő hátralévő része alatt is. Természetesen ha az eredeti 3 éves próbaidőn belül elkövetett cselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek, akkor a felfüggesztett büntetést is végre kell hajtani.

Egyébként - ha a próbaidő eredményes - a mentesítés után 8 évvel törölnek "mindenféle" nyilvántartásból.

folyami géb # 2015.11.07. 07:00

Kérdezőnek: a mentesítés természetesen nem azt jelenti, hogy akkor a büntetés is megszűnik, csak azt, hogy büntetlen előéletűnek számítasz és a civil életben tiszta erkölcsit kaphatsz a próbaidő hátralévő része alatt is. Természetesen ha az eredeti 3 éves próbaidőn belül elkövetett cselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek, akkor a felfüggesztett büntetést is végre kell hajtani.

Egyébként - ha a próbaidő eredményes - a mentesítés után 8 évvel törölnek "mindenféle" nyilvántartásból.

folyami géb # 2015.11.07. 06:51

T. Obudafan!

A kérdező jól tudja; kérheti a mentesítést. Btk. 101. § (2) bekezdés, 2015. július 1. óta.

Manapság tényleg nem árt néha este megnézni, hogy amit reggel jól tudtunk, hatályos-e még. :)

ObudaFan # 2015.11.06. 21:03

Ja bocs, ez felfüggesztett szabadságvesztés. Akkor itt nem kérheted az előzetes mentesítést már, azt csak az ítéletben lehetett volna elrendelni.

ObudaFan # 2015.11.06. 21:02

Azon az elsőfokú bíróságon kell a kérelmet előterjeszteni, amelyik az ítéletet hozta. Fogsz kapni egy végzést. Azért a bűnügyi nyilvántartásból való törlésre természetesen ebben az esetben is várni kell még.

mno21 # 2015.11.04. 05:44

Tiszteletem,
Egy másfél éves, de három évre felfüggesztett büntetés esetén a felfüggesztés felénél azaz másfél év után jól tudom hogy kérhető az erkölcsiből a törlés?
Ha igen, technikailag hogyan kell bonyolítani a kérelmet, és arra hivatalosan kapok majd valamiféle választ?
Egyéb nyilvántartásból is törlődik ez valaha? Ha igen mennyi idő az elévülés?
Köszönöm válaszát!

drviki # 2015.09.25. 17:25

Tisztelt Fórumozók!

Tudja valaki, hogy a jogerős ítélet "adatai" milyen gyorsan jelennek meg az erkölcsi bizonyítványban?

Köszönöm!

veronikanagy12 # 2015.09.24. 19:13

Jó estét!

A kérdésem az lenne, hogy megigényeltem az erkölcsi bizonyítványt, viszont büntetőeljárás hatálya alatt állok, de vádhalasztás volt! Ez szerepelni fog az erkölcsiben, hgy büntetőeljárás van ellenem? Köszönöm!

folyami géb # 2015.09.23. 10:49

fourandfour: ha próbára bocsátottak (tehét nem szabadságvesztést kaptál próbaidőre felfüggesztve, akkor tiszta az erkölcsi.

Ugyanez a helyzet adrienn89-nél is, de azt a mondatot, hogy 2 évig nem szabad hasonló ügyben érintettnek lenni, nem tudom értelmezni.

Adrienn89 # 2015.09.23. 07:42

Tisztelt Fórumozók!

Párom ügyében érdeklődöm.
Tavaly történt egy eset, amiben egy személyautót megrongált.
Most volt a tárgyalás, garázdaság vétségében bűnösnek találták.
Pénzbírságot kapott, vagy ennek ellenértékét leülheti. 2 évig nem szabad hasonló ügyben érintettnek lennie.
Az erkölcsi bizonyítványába ez az eset bekerült?

Köszönettel:
Adrienn

fourandfor # 2015.09.15. 13:08

Kedves Fórumozók!

2013 októberében volt egy rendőrségi ügyem amiért 1 évvel később 2014 októberben 1 év próbaidőt kaptam és ki kellett fizetnem a bírságot több mint 200e forintot. A próbaidőm még 1 hónapig tart, kérdés hogy kaphatok e tiszta erkölcsit.

Köszönöm!

folyami géb # 2015.08.27. 18:50

Ha az elítélt felnőttkorú és az ítéletben nem részesült előzetes mentesítésben, akkor igen.

Zsofi89 # 2015.08.27. 18:39

Jó estét!

Érdeklödni szeretnék hogy 2015.juniusában 1 év 6 hónap szabadság vesztést szabtak ki sikkasztás miatt amit 3 évi probaidöre felfüggesztettek és az lenne a kérdésem hogy szerepel e az erkölcsiben?
Elöre is köszönöm!

szgyula # 2015.02.06. 14:05

Üdvözlöm!
2015.01.13.-án sikkasztás büntette miatt 1 év börtönbüntetést kaptam,melynek végrehajtását 2 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztették. Az lenne a kérdésem,hogy kaphatok-e így tiszta erkölcsi bizonyítványt.Ha igen,mit kell bejelölni az igénylő kitöltésekor? Kereskedelmi üzlet munkahelyhez kell beadnom.

Agent Cooper # 2015.02.05. 13:45

Ne aggódjon, kap tiszta erkölcsit!


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

micura # 2015.02.04. 19:07

Szép estét! 2010 január elsején egy sajnálatos rendőri intézkedés keretén belül elvették a jogsimat ittas vezetésért, enyhe fokú ittas befolyásoltság miatt. A légalkohol szint 0,67 volt. 2010 június 26-án jogerőre emelkedett az ítélet, amely szerint 80000 Ft pénzbűntetést kell fizetnem és a 13500 ft eljárási díjat. Mindent befizettem időre, ahogy kell, a jogosítványt vissza is kaptam. Tegnap kiderült, hogy az intézményben, ahol dolgozom kell erkölcsi bizonyítvány, mert a régi "elévült". Nagyon utána olvastam, de nem tudtam megnyugodni. Kapok tiszta erkölcsi bizonyítványt?? Nagyon várom a választ, rendkívüli módon izgulok.Előre is köszönöm a választ.

Öreg Tölgy # 2015.02.02. 15:06

Csak akkor, ha a magyar bíróság elismerte annak érvényét.

patrik4 # 2015.02.02. 11:25

Szép napot! Svédországban volt letoltendő börtön büntetésem 2014 augusztusban szabadultam ez benne van az ithoni erkölcsi bizonyítványban? Előre is köszönöm a választ

Agent Cooper # 2015.01.22. 20:59

Kedves SOFŐR74!

Tiszta lesz az erkölcsi, nem lesz benne a baki.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2015.01.22. 20:58

Kedves lionelmessi17!

Ki mondta, hogy nem kaphat erkölcsit? Kaphat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

SOFŐR74 # 2015.01.22. 07:59

T.Fórumozók. 2005. márciusában volt egy enyhe- fokú, ( hivatalos verzió : maradvány érték ) ittas vezetésem melyre még az aktuális hónapban a kiszabott büntetést kifizettem . A jogsimat tárgy hó elején bevonták s tárgy hó végén a jogerős birósági határozat alapján visszakaptam . Most az új melóhelyre kell erkölcsi , kérdésem , szerepelni fog -e ez a " baki " a bizonyítványban ? ( Tiszta lessz -e a biz . ???? ) Válaszokat előre is köszönöm