Erkölcsi bizonyítvány


lionelmessi17 # 2015.01.20. 20:51

Üdvözletem!olyan kérdéssel fordulnék ide,hogy tavaly június 21.-én elvették a jogosítványomat ittas vezetés vétsége miatt.9 hónap eltiltást,és 150000 Ft pénzbüntetést kaptam.A bíróságon azt mondták,hogy 3 évig nem kaphatok erkölcsi bizonyítványt.Viszont nekem szükségem lenne rá,ugyanis edzősködni szeretnék,amihez hatósági erkölcsi bizonyítvány szükséges..Anélkül sajnos el sem tudom kezdeni,kitétel a jelentkezésnél.Az lenne a kérdésem,hogy lehetséges-e az,hogy valamilyen úton-módon megkapjam,vagy mondjak le erről az álmomról..A választ előre is köszönöm!

PestiSrác74 # 2015.01.11. 17:27

Keresztanyám a vonaton a barátnője nevére kiállított 50%-ra jogosító utazási utalványával utazott (800ft-os jegyet 400ft-ért vette), lebukott, rendőrség, közokirat-hamisítás gyanúja miatt büntető eljárást indított a rendőrség. Az ügy állítólag az ügyészségre lesz továbbküldve.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy az erkölcsi bizonyítványa így biztos, hogy nem marad tiszta, vagy van rá esély, hogy az marad? Lehet tenni valamit az ügy érdekében, hogy tiszta maradjon, vagy az ügyésztől függ?
A baj az, hogy keresztanyám tanítónő, így az állása van veszélye, illetve a jövőben sosem kap tanári állást.
Köszönettel.

Agent Cooper # 2014.12.02. 11:45

Tisztelt mirtillk!

Tiszta erkölcsit kaphat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

mirtillk # 2014.11.30. 15:13

Szép napot!
2014.november 15.én súlyos testi sértés kísérlete és garázdaság miatt 60.000Ft pénzbüntetést szabtak ki rám. Kérdésem, bekerül -e az erkölcsi bizonyítvány a?
Külföldi munkavállaláshoz tiszta erkölcsi kell.

Köszönöm!

Dr. Jégember # 2014.11.28. 02:09

igen

Mercédesz90 # 2014.11.27. 22:39

Üdvözlet! Aki büntetőjogi eljárás alatt áll, kaphat erkölcsi bizonyítványt? Köszönöm előre is!

sisley # 2014.10.19. 08:39

2008.augusztusában szabadultam. Csalás büntett miatt ítéltek el 4év 4 hónapra.
Kérdés:Kaphatok-e bejegyzés mentes, tiszta erkölcsit?

Válaszát köszönöm!

Gál M. Alex # 2014.10.11. 11:46

A legnagyobbik fiam, aki most 23 éves, 6,5 éve (2008. márc. 16-én) részt vett egy büncselekményben. A rendőrségi előállításra és az őrízetbe vételére még az elkövetés napja ('08.03.16.) sor került. A rendőrség és az ügyészség indítványára két nappal később (2008.03.18.) a bíróság elrendelte az előzetes letartóztatását. A rendőrségi nyomozás valamint az I. és II. fokú bírósági tárgyalások több mint 1,5 évig tartottak. A jogerős ítéletet 2009. nov. 23-án hírdették ki. E szerint, mint II. rendű vádlott: bűnös: társtettesként elkövetett életveszélyt okozó súlyos testi sértés bűntettében és csoportosan társtettesként nagyobb értékre elkövetett rablás bűntettében. Ezekért halmazati büntetésként 2 év 6 hónap fiatalkorúak börtönét és 2 év közügyketől eltiltást kapott kapott. A büntetésbe beszámításra került a bő 20 hónap előzetes fogvatartás. Feltételesen szabadulhatott a büntetés 3/4-nek kitöltését követő napon. De végül a büntetését teljesen kitöltötte, így 2010. szeptember 14-én szabadult és onnantól számított 2 évig azaz 2012. szeptember 14-ig tartott a közügyektől eltiltás.

Az erköcsi bizonyítványa mikortól lesz tiszta?

Agent Cooper # 2014.10.10. 13:42

Tisztelt gabor6666!

Kaphat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

gabor6666 # 2014.10.09. 18:18

Tisztelt Ügyvéd úr,
Enyhe ittas vezetésért 2 hónapra elvették a jogosítványomat. Ez a 2 hónap szeptemberben lejárt. Kaphatok erkölcsi bizonyítványt?
Köszönöm válaszát

remekelek # 2014.08.19. 19:08

Sziasztok 1996 ban vásároltam flobert pisztolyt akkor nem kelett hozzá engedély de vásároltam hozzá sajnos 84 darab kispuska löszert is amit odahaza elrejtve tároltam és régen ki löttem erdöben egy fára 2 lövedéket aztán 16 évig hozzá se nyultam A jegyesem mikor dolgoztam a házamban kutatva rá talált mivel hazudodzos volt a jegyesem igy szakitottam vele és bosszuból feljelentett a rendőrségen A rendörség kivonult elöadtam a kereset fegyvert kihalgatás után hazaengedtek Ellenem löfegyver és löszer engedély nélküli tartása valamit löfegyverrel visszaélés büntette miatt indul eljárás Az ügyész inditványozta a kiszabandó büntetést : Szabadságvesztést büntetést alkalmazzon annak végrehajtási fokozatát börtönben állapítsaa meg függesze fel a büntetés végrehajtását Annnyit tudok hogy 2 - től 5 évig terjedő felfügesztett börtönbüntetést kaphatok mivel Vagyonőrkén dolgozok gondolom azonnal be vonják a vagyonőr igazolványomat Kérdés: Mennyi időre vonják vissza egyáltalán vissza kapom e valamikor ? A másik kérdésem : felfügesztett börtönbüntetés esetén az erkölcsi bizonyitványomban szerepel e majd a büntetet elöéletü ha igen ha igen akkor mikor évül el ez az időszak és mikor lesz ujra tiszta az erkölcsi bizonyitványom ? várom megtisztelő válaszodat köszönettel Remekelek

ObudaFan # 2014.08.15. 13:24

Igen, az előzetes mentesítést mindenképpen érdemes kérni a bíróságtól, mert veszítenivaló nincs.

mostkomolyan # 2014.08.15. 12:54

köszönöm a a tömör részletes és érthető válasz Fekete Mamba most már értem. Még van egy kis időm akkor .

fekete mamba # 2014.08.15. 12:43

Igen, az előző jól írta, 2017-ben leszel büntetlen előéletű, ha eredetileg is két év volt a büntetés. Ha viszont feltételesen helyeztek szabadlábra, onnantól öt év, mikor eredetileg szabadultál volna. Viszont lehet előzetes bírósági mentesítést kérni, azaz a bíróság dönthet úgy, hogy előbb azzá nyilvánít(pongyolán megfogalmazva), viszont ezt kérni kell, és egyáltalán nem biztos, hogy megadják, és le kell telni a tényleges szabadulástól a három évnek,ami a közügyektől eltiltás, és az eredeti szabadulási időponttól két és fél évnek. Ehhez az kell, hogy a sértett kárát jóvátedd, és meggyőzd a bírót arról, hogy úgy általában rendezett, törvénytisztelő életmódot élsz. De ez nem biztos. A biztos az eredeti szabadulási időpont+ 5 év.

mostkomolyan # 2014.08.15. 11:23

és senki nem kezdeményezi természetesen hogy elöbb lehessen mert ezt senki boncolja csak én nem vagyok ügyvéd de hülye sem öt év elött is lehet de ez necces MO-on minden tré ezért tartunk semmi tolerancia de cigányozni meg bünözözni azt tudnak am nem vagyok kissebségi de már engem irritál MO hozzáálása a bünözökhöz ezt az unió se fogja sokáig türni amugy kössz a választ

ObudaFan # 2014.08.15. 10:27

A büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével lehet mentesülni ebben az esetben.

mostkomolyan # 2014.08.15. 06:44

T.forumozók !!

Azlenne a kérdésem hogy 2012 ben szabadultam rablás miatt
2 éves börtönbüntetésemből,és az lenne a kérdésem hogy még meddig nem lehet erkölcsim ugy tudum 3 év jól tudom ??
Ezmelett 3 év közügyektől való eltiltást is kiszabtak a válaszokat előre is köszönöm fontos lenne

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.11. 12:23

Ha ragaszkodsz a precíz fogalmazáshoz, akkor mondhatod úgy is, hogy "nem áll a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények hatálya alatt". De a lényeg akkor is ugyanaz marad.

efi99 # 2014.08.11. 08:44

Ööö..az miért büntetlen előélet, ha valaki mondjuk az elmúlt 50 évből 2 évig tiszta volt, 48-ig meg esetleg nem ?

Agent Cooper # 2014.08.11. 08:36

Kedves anirod!

Az erkölcsi 2016. szeptembert követően lesz tiszta. Kegyelmi mentesítésért a köztársasági elnökhöz lehet fordulni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

anirod # 2014.08.10. 15:14

Szeretném tudni,hogy mikor kaphatok tiszta erkölcsit :2013.szeptemberben 1 év börtönbüntetést kaptam,három évre felfüggesztve csalás vétsége miatt.Büntetlen előélet szükséges ahhoz,hogy külföldön munkát vállaljak.Hogyan lehet kérvényezni,hogy minél előbb megkapjam,és mennyi időt vesz igénybe?Egyedül nevelem -most már csak két gyermekemet,akik közül egy kiskorú,de mind a kettő tanul.

ObudaFan # 2014.08.06. 12:54

Mivel végre van hajtva a büntetés, erre már nem lehet kegyelmet kérni. Az előzetes mentesítés meg szóba sem jön, mert már mentesültél.

barkizz # 2014.08.06. 07:23

tisztelt forumozok!

az Usa ban való kivándorláshoz szükséges és elvileg az alábbi szöveggel kelenne:

„A BÜNTETÉSEK NYILVÁNTARTÁSÁBAN NEM SZEREPEL
kérelmére igazolom továbbá, hogy
a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló,
büntetlen előéletű személyek nyilvántartásában NEM SZEREPEL,
valamint büntetőeljárás HATÁLA ALATT NEM ÁLL.”

a kérdés az h birói mentesítést lehet kérni?

Agent Cooper # 2014.08.05. 21:41

Kedves barkizz!

Pontosan miért van szüksége hatósági erkölcsi bizonyítványra, mit szeretne igazolni? Mert ha a büntetlen előéletet, akkor arra megkapja.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.08.05. 21:41

Kedves barkizz!

Pontosan miért van szüksége hatósági erkölcsi bizonyítványra, mit szeretne igazolni? Mert ha a büntetlen előéletet, akkor arra megkapja.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…