Erkölcsi bizonyítvány


misso # 2010.08.17. 12:00

sziasztok, meg tudnátok mondani, hogy ha valaki pár hónappal ezelőtt kapott egy vádemelést elhalasztását 1 évre de rabosítva volt, az kaphat tiszta erkölcsit, vagy ne is kérje? Ha jól tudom a bűnügyi nyilvántartásban szerepel a vádemelés elhalasztása, és az erkölcsi igénylő lapon az A1 kérdés a következő, amire ikszelni kell a megfelelő választ: bünügyi nyilvántartásban szerepel (igen/nem). Mit ikszeljek? Kapok így erkölcsit? Köszi

Terhelt # 2010.07.28. 20:43

Üdv!

Sikkasztásért az első tárgyalásom szeptemberben lesz. Büntetlen előéletű vagyok és az érdekel, hogy kaphatok-e tiszta erkölcsit a jogerős bírósági ítélet előtt? Ujjlenyomat meg ilyenek levétele nem volt még. Vajon benne vagyok a bűntettesek nyilvántartásában?

Pumesz07 # 2010.07.26. 08:31

Üdvözlet!A mai napon kaptam egy idézést kerékpár jogtalan eltulajdonítása miatt az ügyészségtől. Amiben megrovás kihirdetését akarják rám szabni. Mi ez a megrovás tulajdonképpen? Olyat olvastam h ezután hátrányos jogkövetkezmények alatt álló büntetlen előéletű személy leszek vagy micsoda. Ez mivel fog járni?Mennyi időre szólhat?Kaphatok-e ERKÖLCSI BIZONYÍTVÁNYT?Lehet-e fegyvertartási engedélyem?
Köszönöm előre is a gyors választ

Sherlock # 2010.07.19. 20:09

Jelenleg még csak "hallgatok", de a folyó nyomozás nem lehet része az erkölcsinek, csak a jogerős ítélet.

"Ha úgy áll a helyzet", akkor kérje ki amíg tudja.

tlivcsi # 2010.07.19. 19:35

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Lányom ellen nagyobb értéket meghaladó sikkasztás miatt folyik nyomozás.Nyilvántartásba vették- bár ujjlenyomat, fénykép még nem készült róla.
Közben talált munkát, próbálkozhat-e az erkölcsi kérésével.
Köszönöm!

Sherlock # 2010.07.19. 10:08

"Tiszta" lesz.

dagamalac # 2010.07.16. 05:27

Tisztelt Ügyvédúr!
2002.ben szabadultam 1év börtönröl zsarolásért, 2005. márciusban szabadultam 1év2hónap börtönböl lopásért.
Most szeretnék erkölcsi bizonyiványt kérni mi lessz benne!

jucup86@citromail.hu # 2010.07.12. 13:32

Köszönöm a választ, lenne még egy kérdésem. Vagyonőri bizonyítványt kaphatok-e?

onom # 2010.07.12. 12:14

Próbára bocsátás nem szerepel az erkölcsi bizonyítványban.

jucup86@citromail.hu # 2010.07.12. 11:04

Üdvözlöm!

Olyan kérdésem lenne hogy akkor megkapom-e az erkölcsi bizonyítványt ha ha egy éve lejárt a próbára bocsájtásom?

onom # 2010.07.12. 10:49

Cicus, ennél kicsit több infó kellene.Mi az,hogy eltörölték?Mi az, hogy rendőrségi ügy lett belőle?Most akkor van eljárás vagy nincs, megszüntették-e vagy sem...

cicus40 # 2010.07.10. 04:47

Egyszer több mint 10 éve volt egy bolti lopásom melyet már rég eltöröltek. Érdeklődnék hogy fedhetetlenségi bizonyitványban fog-e szerepelni, ugy tudom ez nem évül el, nyoma van, mert rendőrségi ügy lett belőlle. Erkölcsit azt kaptam már, abba nem szerepel.
Köszönöm a választ.

onom # 2010.07.08. 11:36

Liverpool FC, próbára bocsátás nem szerepel az erkölcsiben.

Szmmm, eljárás nincs benne az erkölcsiben.Hogy milyen büntetésre számíthat?Az sok mindentől függ, de legrosszabb esetben szerintem felfüggesztettet.

Elviraanyu, ha 2010-ben ítélték el 3 év szabveszt felffüggesztettre, akkor ha nincs előzetes mentesítés, bizony bűntetett előéletű lesz 3 évig.Feltéve, amit írt, hogy felfüggesztett, az a szabvesztés felfüggesztése , mert ha a pénzbüntetést függesztették fel, akkor mentesül.

Liverpool FC (törölt felhasználó) # 2010.07.06. 22:13

Jó napot mindenkinek az a kérdésem lenne hogy a próbára bocsátás esetén benne van e az erkölcsiben és ha bene van akkor mikor lesz tiszta .Én 3 év próbára boccsátást kaptam.Segitségeteket elöre is köszönöm.

szmmm # 2010.07.05. 12:17

Tisztelt hozzáértők!!

Vettem egy hamis magasabb összegű csp-os igazolványt, és elkaptak vele. Az eljárás még folyik, s a közeljövőben szükségem lesz erkölcsire. az érdekelne, hogy ha az ügy lezárása előtt kérvényezem a bizonyítványt, akkor belekerül-e h folyamatban van valami ellenem, illetve ha megvárom az ítéletet, akkor milyen büntetésre számíthatok és az fog-e valamilyen formában szerepelni. büntetlen előéletű vagyok.

elviraanyu # 2010.06.25. 10:20

Üdv!
Páromat idén(2010)bíróságra idézték ittas vezetésért.
Kapott érte 37000 pénzbírságot és 3 év felfügesztetet!
Most szeretne állás interjúra menni külföldre,de erkölcsi bizonyítványt kérnek!
Ez benne van?S ha igen előfordulhat hogy ezért nem veszik fel?
Köszönöm a segítséget!

monalisa1 # 2010.06.04. 11:10

Az attól függ mit követtél el és hogyan szabadultál, de ennyi idő valószínűleg elég a tiszta erkölcsihez. Az okmányirodán kell kezdeményezni.

Olvassd vissza a topicot.

"Mona"
laikus hozzászóló

evi10@t-online.hu # 2010.06.04. 09:25

Üdvözlöm!!
Kérdésem az volna h 1997 ben elkezdett és 2001ben letöltött büntetésem !!Mikor hogyan kérhetem az erkölcsimet , hogy tiszta legyen?? Ennek mi a folyamata??

alphadash # 2010.06.01. 17:32

Valaki megtudná mondani,hogy a közmunka szerepel-e az erkölcsiben?

Köszönom!


--

kovacsz # 2010.05.30. 19:10

anda8660

  1. Lehet tovább fizetni a kocsi részleteit és nem szólni a banknak.
  2. Lehet szólni a bank, hogy mi történt, majd a bank lehetséges, hogy szerződésszegés miatt felmondja a kölcsönszerződést, így a maradék összge egyben esedékessé válik, aztán lehet azt fizetni....
alphadash # 2010.05.29. 06:18

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném kérdezni, ha még nem töltöttem le az 50 nap közmunkát. Az szerepel az erkölcsi bizonyitványban?

Előre is köszi a válaszokat!


--

vareg # 2010.05.23. 18:07

Köszönöm a választ.

anda8660 # 2010.05.23. 10:56

Tisztelt szakemberek!
Abban kérném a segítségeteket,hogy mit kaphatok a banktól,ha a tudtuk nélkül kölcsönbe adtam az autót,és akinek kölcsönbe adtam ő tovább adta 3.személynek és eltünt vele.A kocsinak tulajdonosa voltam és ugy szólt a szerződés,hogy ha 5 napnál tovább van kölcsönbe az autó akkor jeleznem kellett volna a banknak.A kocsit márc.1-én adtam oda,márc.17-én adták tovább,de én erről csak 1 hete tudok,mert senki nem fizetett.mert úgy volt hogy a srác hitegetett hogy kifizeti az autó teljes vételárát.Erre bizonyítékom is van email formájában,hogy engem már a kezdetektől átvert,és nem mondta hogy nincs már nála az autó...remélem érthető voltam..köszönöm válaszukat előre is..

péter445 # 2010.05.22. 15:01

Köszönöm a választ.Tesco átcímkézés volt,ez csalásnak számít.A környékbeli tescokban,ha az utolsó hónapot alaposan visszanézik,összejöhet 500ezer kár is.Kérdéses mennyit tudnak bizonyítani.Köszönöm

kovacsz # 2010.05.22. 13:44

péter445

Nem, lehet számítani a felfüggesztettre, vagy pénzbüntetésre. Csak kérdéses, hogy mekkora csalás volt...