Erkölcsi bizonyítvány


kovacsz # 2010.05.22. 13:42

Vareg:
Alapvetően a 2 évnél súlyosabban bűntetendő bűncselekmények esetén a megnevezés bűntett, 2 év alatt vétség.
Azaz akárhogy is szépítenéd korábban bűncselekményt követtél el és ezzel szerintem te is tisztában vagy....

péter445 # 2010.05.21. 20:52

Sziasztok! Szeretném kérdezni:hamarosan bíróság elé kerülök csalás miatt.Az ügyvéd azt mondta,ha nem voltam büntetve megúszom felfüggesztettel.Azóta jutott eszembe,hogy 11-évvel ezelőtt,pénzbüntetést kaptam ittas vezetés miatt.Ez is bűncselekmény.Akkor én most büntetett előéletűnek számítok?vagy ez más kategória?

Terhelt # 2010.05.20. 19:19

Üdv mindenkinek!

Az érdekel, hogy ha még nem ítéltek el (gazdasági bűncselekmény) miatt kiválthatom- e még az erkölcsit vagy ezt egyből megtagadják? Tudom, hogy egy kicsit fura a dolog, de tanácstalan vagyok.

vareg # 2010.05.20. 14:45

Jónapot.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a büntettesek nyilvántartásáról kérvényeztem egy igazolást, vagyonőri munka miatt, de megtagadták, egy két évvel ezelőtti vétség miatt... Ilyen esetben a vétség is bűncselekménynek számít?
Előre is köszönöm a választ.

balu kapitány # 2010.05.17. 01:07

köszönöm,tehát bevállalhatja,hogy lekéri az erkölcsit

dorka11 # 2010.05.16. 22:32

Bocs - helyesbitek: nem lejárt, hanem letelt a felfüggesztett büntetés.

dorka11 # 2010.05.16. 22:15

Nem vagyok ügyvéd, de ugy tudom, hogy akkor lesz tiszta az erkölcsi, ha lejárt a felfüggesztett.

balu kapitány # 2010.05.16. 21:30

please sos

balu kapitány # 2010.05.16. 15:36

Kérem aki tud, segítsen, mert holnap kellene neki visszamennie a leendő munkahelyére

kovacsz # 2010.05.15. 15:15

Böcike:

Most még tiszta, de ha dolog elleni erőszakkal elkövetett lopásnak minősítik és a tárgyaláson a bíróság elítél ( nim. pénzbüntetésre ) már nem lesz az.

balu kapitány # 2010.05.15. 15:01

Tiszteletem!!!
Testvérem 2008februárjában 8hónap börtönt kapott,2 évre felfüggesztve.Elhelyezkedéséhez erkölcsi szükséges.Kérdésem:Kap-e tiszta erkölcsit? Vallhatja e magát büntetlen előéletűnek, mikor megkérdezik? Ki láthatja a foltját?Lehet-e ügyvéd így?

Böcike # 2010.05.14. 08:25

Valaki tudd segíteni az es”etemben!!!!!

juditocska # 2010.05.10. 12:26

Sziasztok!
A következő kérdésem lenne:

2010. márciusában a coraban elloptam egy 2000,- Ft értékű arcpirosítót. Feljelentettek, és kiszabtak rám 25.000,- Ft pénzbüntetést, melyet még aznap be is fizettem. A kérdésem, hogy ez bekerül-e az erkölcsi bizonyítványomba vagy az "tiszta" marad?

Előre is köszi a válaszokat!

Böcike # 2010.05.06. 11:49

Sziasztok!!!

Írtam már több topikba,de szeretném kikérni a véleményetek:

Röviden:A tescoba leszedtem a körömlakkról és a púderról a vonalkódot,s utána zsebre tettem ezt a 2 dolgot.Lefigyeltek a kameráról.Fizetés után a biztonsági őr bevitt hátra,s jegyzőkönyvet készített.Az okozott kár 1680ft lett.Mivel enm tudtam a helyszínen kifizetni így feljelentettek a rendőrségen lopásért.Bevittek a rendőrségre ott is jegyzőkönyvet felvették,ujjlenyomat és fénykép is készült.Megkapom az erkölcsit még ezért??

csenli # 2010.05.03. 21:53

Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy van 1 év 11 hónap börtönbüntetésem amit 4 évre felfüggesztettek (sikkasztás). Mikor lesz tiszta az erkölcsim?

Köszönöm.

Fejetlenség41 # 2010.04.29. 08:52

Tisztelt Onom!

Köszönöm válaszát, nagyon bízom, hogy megkapom a tiszta erkölcsit ezek után.

Üdv

Fejetlenség41


Fejetlenség41

onom # 2010.04.28. 12:22

próbára bocsátás esetén tiszta az erkölcsi

Fejetlenség41 # 2010.04.26. 11:47

2010. február hóban kaptam jogerősen 1 év próbára bocsátást. Új munkahelyen tiszta erkölcsi bizonyítványt kell leadni. Van esélyem, hogy megkapom.

Válaszát előre is köszönöm.

Fejetlenség41


Fejetlenség41

DePalma # 2010.04.24. 14:32

ONOM
Köszönöm a gyors választ!

onom # 2010.04.23. 20:37

DePalma, tiszta az erkölcsi, de jogerőhöz képest 5 évig nem vagy feddhetetlen.

blagaanami
szabálysértési eljárás nem része a bűnügyi nyilvántartásnak, így az erkölcsi tiszta.

maresz64
200 Ft-os lopás????tiszta az erkölcsid:)

k.krisz75
tiszta erkölcsi de pénzbünti esetén 5 évig a jogerőtől nem feddhetetlen.

DePalma # 2010.04.23. 12:20

Tisztelt Fórumozók!

(feltettem már a kérdésem de abban a topikban nem jelent meg )

A feddhetetlenséggel kapcsolatban olvasgattam a hozzászólásokat és az érdekelt, hogy ez elévüle egyáltalán, de úgy vettem ki a megnyiltakozásokból, hogy aki ellen indult büntetőeljárás és elitélte a jogerősen a bíróság az már nem feddhetetlen jogilag.

Megosztanám önökkel a történetem:

2esetben gyűlt meg a bajom a törvénnyel.
Először 2005. Szept.-ben a középiskolában az évfolyamtársaimat akik marihuánát árultak, elkapták a rendőrök. Az előzetesük során bevalották (szóval saját maguk ellen valottak), hogy sokan mások, többek közt sajnos én is fogyasztottam és vettem (még akkor) egy pár alkalommal THC származékot. (számszerűen 5alkalommal)
Ennek következtében volt nálam is házkutatás nem találtak semmit, csak a vizeletem lett pozitív.
Ekkor kaptam a csekély mennyiségű kábítószerrel való visszaélés büntette miatt 2év próbárabocsátást és 45.000Ft pénzbírságot.

A 2. eset a próbárabocsátás időtartalma közben egy egy ittas vezetés volt, ahol a helyszínen 0,71 ezrelék volt a véralkohol szintem,második fújásra már a rendőrségen 0,68 tehát bűncselekmény határa, aminek következtében szintén bütetőeljárás indult ellenem
Melyben több enyhítő körülmény volt.
( Pl az , hogy 30-M-t tettem meg az autóval és csak azzal a szándékkal, hoy beálljak a garázsba és az indulástól, a leállításig ezt látták a rendőrök, ne menj a kocsmába kocsival:) )
A tárgyalás során a próbárabocsátást
"hatályon kívűl helyezték a próbára bocsátást megszüntették" és halamzati bütetésűl 1év B kategóriába tartozó vezetéstől való eltilást, és ismét pénzbírság, lett a gyümölcse tetteimnek. Tehát nem zárúlt eredményesen a próbárabocsátásom.
Azzal tisztában vagyok,legalábbis az ügyvédnő még akkor azt mondta, hogy az erkölcsim tiszta, és príuszom sincsen.(remélem)
De ha jól gondolom feddhetelen státuszom a fiatalkori szertelenségem miatt már nem már fenn? Hiszen 2 ízben is volt ellenem eljárás, igaz, hogy a fenn említett két ügy nem nagy horderejű.
Ebben a kérdésemben kérném a hozzáértők segítségét.
Válaszukat előrre is köszönöm!

blagaanami # 2010.04.08. 05:59

Tisztelt Uram!
Az lenne a kérdésem Ön felé hogy a rendörök leigazoltak és nem tudtam felmutatni a jogositványom igazolványom és a kocsi papirjait se.Ezek után megbüntettek.Most kijött a papir hogy 11 nap elzárást kaptam.Szeretnénk a közeljövöbe egy céget alapitani de nem tudom igy megkapom-e az erkölcsi bizonyitvány?Kérem segitsen ebbe!Előre is köszönöm.

maresz64 # 2010.03.24. 11:46

A KÉRDÉSEM AZ LENNE H KB:1,5 ÉVE BOLTABAN ELKÖVETTEM EGY 200FT TÁRGY ELLOPÁSÁT ,SAJNOS.KAPTAM EGY HATÁROZATOTT MELY SZERINT FIZESSEK 2000FT BÜNTETÉST.KIFIZETTEM.MOST ERKÖLCSIT KELL KÉRNEM ÉS A KÉRDÉSEM AZ LENNE H SZEREPELNI FOG-E RAJTA A LOPÁS? A VÁLASZT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.TISZTELETTEL.Maresz64

k.krisz75 # 2010.02.16. 07:46

Tisztelt hozzáértő Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Családom egyik férfi tagja 5 évvel ezelőtt magánokirat hamisításért és csalásért pénzbüntetést kapott. Miután a család nem tudta időre összeszedni a szükséges összeget, a szóban forgó férfi bevonult a börtönbe (ha jól emlékszem 10 napot töltött bent, mire meglett a pénz).

Az lenne a kérdésem, hogy elévül ez a 10 nap börtön? Ha igen, mikor? Tud valaha tiszta erkölcsi bizonyítványt kapni, és ezáltal normális, hivatalosan is bejelentett munkahelyen dolgozni?

Előre is köszönöm a segítséget!

dr.Hudson # 2010.02.15. 21:11

Tisztelt Dream!

"Ezek szerint ha jól értelmezem semmi olyan bejegyzés nem lesz benne ami hátrányos lenne rámnézve?"

  • Nem lesz benne.

üdv
dr. Hudson