Nagyobb értékre elkövetett csalás


Bandino # 2007.11.03. 15:48

Köszönöm a válaszokat.Remélem hogy pénzbüntivel megússzuk a dolgot.Nagy hiba volt hogy kezességet vállaltam.A nyomozó azt mondta hogy ha rendesen lett volna fizetve a törlesztés soha nem derült volna ki a dolog.Nem akartam én belemenni ebbe de nagyon kellett neki a pénz és csak a haverom.

ObudaFan # 2007.11.03. 15:11

Ha kihagyták, akkor valószínűleg attól fél a hatóság, hogy nem tudja majd azt bizonyítani, hogy a kezes nem tudott az egyenes adós vagyoni helyzetéről, illetve arról, hogy tudja azt, hogy majd nem fogja visszafizetni.

A nyomozó hatóságoknak és az ügyészségnek időnként vannak ilyen irracionális félelmei.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.03. 14:49

De a csalás már alapesetben is két év - és szerintem a csaláshoz hamis munkáltatói igazolást szolgáltató személy részese a csalásnak is. Pláne, ha egyúttal kezes. Nem is értem, a másodrendűt egyelőre miért hagyták ki a csalásból.

tomas64 # 2007.11.03. 14:23

A magánokirathamisítás vétség, büntetési tétele 1 évig terjedő szabadságvesztés, pénzbüntetés vagy közérdekű munka.(közérdekű munkát szinte sosem szabnak ki, valószínűbb az első kettő)

Bandino # 2007.11.03. 13:53

Léci segítsetek!Egy ismerősöm felvett fél millió ft személyi hitelt 2 évvel ezelőtt.Engem kért meg hogy legyek a kezese.Mindkettőnk munkáltatói igazolása hamis volt.A hitel nem lett fizetve,a szerződést felmondták és kiderült a "turpisság",lebuktunk.Kb.250 000 ft már be lett fizetve a tartozásból.Eljárás indult ellenünk.Az ismerősöm ellen csalás és magánokirat hamisítás ellenem magánokirat hamisítás a vád.Ő büntetlen előéletű én garázdaság miatt kaptam 2 éve pénzbüntetést.Milyen büntetésre számíthatunk?