Iratok kikérése


woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.17. 11:30

elítélt vádlott esetén meg ne beszéljünk alperesről...

ObudaFan # 2007.11.17. 11:24

Nem feltétlenül kell lennie. Egy elsőfokon jogerős ítéletnél az egyetlen tárgyalás jegyzőkönyvét nem feltétlenül másoltatja le az ember.

monalisa1 # 2007.11.16. 22:33

Természetesen és elsősorban a perben érintett saját maga is kikérheti az anyagot a bíróságtól és/vagy az ügyvédjétől...

monalisa1 # 2007.11.16. 22:30

Sajátkezüleg ír egy meghatalmazást, hogy ilyen és ilyen bíróság előtt ...sz. perben mint alperes felhatalmaz téged (a létező összes személyes adatod felsorolása, tételesen), hogy nevében és helyette a per tárgyát képező iratok másolatát a bíróság részedre kiadja. Aláírja, dátum, helységnév, valamint "Előttünk, mint tanúk előtt" formula szerint 2 tanú is aláírja: név, lakcím, szem.ig.szám.

Oldalanként 100 Ft a fénymásolás díja (hivatalos költségtérités).

Ajánlott-tétivevényes levélben megküldöd a bíróságnak, aztán 2-3 hét múlva várható/remélhető az iratcsomó megérkezése.

Azonban! Az élettársadnak mint alperesnek, a perbeli minden iratról az ügyvédjén keresztül KELL LENNIE saját irathalmaz - miért nem kéred el tőle elolvasásra?...

Vagy az ügyvédjét megkérni, hogy fénymásolja le az anyagot, mert a Foxi megrágta...

wicca # 2007.11.16. 21:32

Köszönöm!És ennek milyen formája van?Kell rá tanú?

ObudaFan # 2007.11.15. 18:10

Te csak a vádlott meghatalmazásával kérhetsz ki bármit is.

wicca # 2007.11.14. 20:02

Sziasztok!
Csak egy gyors technikai kérdésem lenne.Egy ügy iratait-szakértői vélemények,ítéletek,stb...-ki kérheti ki?Csak a megbízott ügyvéd,és a "résztvevők",vagy én is kikérhetem őket,mint az ügyben elítélt vádlott élettársa?Ha megtehetem,akkor milyen formai követelményei vannak?
Köszönöm!