Elkövető fizess / ne fizess


Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.28. 17:48

Tudtam én, hogy megoldod.:) Még ilyen későn is.

Traffic # 2007.11.28. 17:24

Valóban félreértettelek, így késő este -ha nehezen is- de összeállt a kép :)

Traffic # 2007.11.28. 17:22

Elolvastam az első hozzászólást :)
Az elkövetőn a bűnözői csoportot kell érteni a hozzászólásomban...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.28. 17:22

Félreértettél, de nem baj. És megtisztellek vele, hogy nem magyarázom meg.

Ami a tulajdonjogi fejtegetéseidet illeti, kétségkívül igazad van - de aligha vigasztalna, mondjuk öt évvel a lopás után, hogy az az autó még mindig a tiéd. Cask éppen ki tudja, hol van.

Traffic # 2007.11.28. 17:18

T. taxi!

Nem bűncselekmény, azonban így az elkövetők elfogásának reális lehetősége meghiúsult. A visszavásárlást azonban jó lenne tudatni a nyomozó hatósággal, hiszen vélhetően még mindig körözik a gépjárművet.

Kedves KBS!

Nem az "egykori" autóját vásárolja meg a vevő, hanem fizet azért, hogy a még mindig a tulajdonát képező járművet visszakaphassa. A jármű ellopásával a tulajdonjog nem változott.
Az elkövető miért mentesülne, ha az átadáskor a nyomozó hatóság tagjai elfogják? Miért károsodna a sértett, ha az "elkövetőtől" (nem tudni, hogy a harmadik fél az-e) lefoglalt járművet a részére kiadják, tekintettel arra, hogy a bűncselekmény elkövetésekor ő volt a tuladonos?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.28. 07:36

Na és ha igen? Egyébként miért lenne bűncselekmény, ha valakitől, aki harmadik személyként megszerezte, megvásárolom az egykori autómat? Honnan kellene azt nekem tudni, hogy jóhiszeműen szerezte vagy nem?
Jól néznénk ki, ha az elkövető mentesülne, a sértett meg károsodna - csak mert utóbbi nem akarta nyomozás bizonytalan kimenetelére bízni, hogy visszakapja-e valaha a járművet.

taxi # 2007.11.28. 02:33

Üdv kedves fórumozók

A gépkocsi visszavásárlása, az ügyben nyomozók megkerülésével, nem jogsértő?

Ha a visszavásárlás lehetőségéről a tulajdonos értesíti a hatóságot, akkor ellehetett volna fogni a bűnözői csoportot az átadás - átvételkor, és nem kellett volna kifizetni 2.M Ft-ot sem.

A tulajdonos részéről bűnpártolás, orgazdaság, nem kerülhet szóba?

Előre is elnézést kérek, ha buták a felmerülő kérdéseim.
Tisztelettel: taxi

ObudaFan # 2007.11.24. 12:12

És pernyertes is lesz, ha az a kocsi így használtan is ért legalább 2M-t.

taxi # 2007.11.24. 03:08

Elkövető fizess / ne fizess

Sorházi ingatlan udvaráról eltulajdonítanak egy lezáratlan személygépkocsit, melyben az indító kulcs és a bejárati kapu távirányító kulcsa is megtalálható.
Az elkövető a 6.M Ft-os személygépkocsit 300.000. Ft-ért értékesíti egy másik bűnözői csoport részére.
Ez a bűnözői csoport felkínálja a visszavásárlás lehetőségét 2.M Ft-ért az eredeti tulajdonos számára.
A tulajdonos nem értesíti az ügyben nyomozó szervet, hanem magán akciót kezdeményezve visszavásárolja 2.M Ft-ért a gépkocsit.

Az elkövető bíróság elé kerül, a bűnözői csoport kilétére nem derül fény.

Tárgyaláson a tulajdonos az elkövetőtől követeli vissza a bűnözői csoportnak átadott 2.M Ft-ot.

Tisztelettel: taxi