Mentességi Indítvány!


ObudaFan # 2007.12.02. 10:21

2. Az elsőfokon eljárt bíróságra.
3. Nem fog szerepelni.

ObudaFan # 2007.12.02. 10:20

2011. november 3-án:

102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével;

103. § (1) A bíróság a szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltet, kérelemre, mentesítésben részesítheti, ha erre érdemes, és a szabadságvesztés kiállásától, illetőleg végrehajthatósága megszűnésétől a 102. § (1) bekezdésének d), e), illetve f) pontjaiban meghatározott idő fele már eltelt.

Vukk # 2007.12.01. 11:43

2007.május 3-án nyolc hónap börtönbüntetést kaptam ,amit három évi próbaidőre felfüggesztettek. Következőket szeretném megtudni:1.Leghamarabb mikor kérhetek Bírósági mentesítést? 2.hová ,és milyen formában kell benyújtanom?
3. ha mentesítenek akkor az erkölcsi bizonyítványomban sem fog szerepelni? Előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2007.11.28. 12:23

Ennek nagyon örülök.

R.Dani # 2007.11.28. 11:58

A bíró ma támogatta a kérelmet nagyon megnyugodtam..!!

Dr.Attika # 2007.11.26. 21:35
R.Dani # 2007.11.26. 20:45

Köszönöm szépen!
Sokat segítettek!

amatőr # 2007.11.26. 18:53

Nem, a bűncselekmény elkövetésétól a mai napig eltelt idő a felfüggesztés időtartamába nem számít bele.

R.Dani # 2007.11.26. 17:44

Köszönöm szépen!
Megkérdeztem csak nem értettem pontosan de az önét tökéletesen!
Még azt had kérdezzem már meg hogy ez az eset másfél éve volt.. ugye ez nem számít bele a 2 évre való felfüggesztésnek?

Dr.Attika # 2007.11.26. 16:51

Ezt talán az ügyvédedtől kellene megkérdezni. Ha már nem tetted, akkor válaszolok. Előzetesen mentesíthet a bíróság a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól, amennyiben és most idézem a büntető törvény szövegét:
A bírósági mentesítés
Btk.
103. § (1) A bíróság a szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltet, kérelemre, mentesítésben részesítheti, ha erre érdemes, és a szabadságvesztés kiállásától, illetőleg végrehajthatósága megszűnésétől a 102. § (1) bekezdésének d), e), illetve f) pontjaiban meghatározott idő fele már eltelt.

(2) Az érdemesség elbírálásánál figyelembe kell venni az elítéltnek a főbüntetés kitöltése óta folytatott életmódját, továbbá azt, hogy - amennyiben erre módja volt - jóvátette-e a cselekményével okozott sérelmet.

104. § (1) A bíróság előzetes mentesítésben részesítheti az elítéltet, ha a szabadságvesztés végrehajtását felfüggeszti, és az elítélt a mentesítésre érdemes.

(2) Az előzetes mentesítés hatályát veszti, ha a felfüggesztett büntetés végrehajtását elrendelik.

Nos, ha mentesít a bíróság, akkor nem vagy köteles számot adni az eddigi elítélésedről, szavazhatsz stb.

R.Dani # 2007.11.26. 16:12

Szeretném megtudni mit is jelent ez remélem jól írtam ma volt egy tárgyalásom 20 éves vagyok meggyanusítottak sújos testi sértéssel egy pofon miatt.. el is itéltek annak ellenére hogy beismerő vallomást tettem egyből, másfél éve volt, rendezett családi körülmények között lakok, büntetlen előéletü vagyok, egyetemista és így kaptam 6 hónapot két évre felfüggesztve... erre az ügyvédem az erkölcsi bizonyítványom tisztasága érdekében nyujtott be egy ilyen indítványt 3 napon belül csak szeretném tudni miből áll mit jelent ez..
Előre is köszönöm!