Nyílvánosság


ObudaFan # 2007.12.13. 20:33

Pontosan, így még kevésbé nagy nyilvánosság.

balageboy # 2007.12.13. 11:25

Pjotr, jókat tudsz kérdezni! És milyen igaz ....

Én is egy "lefogyatékozási" dologban lennék kíváncsi hogy akkor most a nagy nyilvánosság az lehet 5 ember is vagy mondjuk csak ha a TERSCO-ban kiabálom el magam, hogy "ez itt kérem fogyatékos", akkor az a nagy nyilvánosság? Egyébként az én esetemben is sötét volt, tehát ez akkor felveti ezt a problémát is, hogy akkor akit lefogyatékosoztam, az nem igazán beazonosítható a nagy nyilvánosság számára mivel csak az őt közelről körülvevő pár ember láthatta a sötét miatt kiről is van szó pontosan, de aki már 20 m-re állt tőle mondjuk, annak fogalma nem volt kire is mondom ...
Balázs

Pjotr # 2007.12.13. 06:51

És ha sötét van? :))))

ObudaFan # 2007.12.12. 17:48

Kevés. A bírói gyakorlat szerint az a nagy nyilvánosság, amikor már első ránézésre nem lehet megállapítani az ott lévők számát.

bb.balazs # 2007.12.12. 11:53

Kérdésem:

Büntetőügyben a "nagy nyilvánosság előtt"-öt hogy mérik a bírák?
Úgy-e ez a fogalom nagyobb létszámú "egyén"t takar.
Mennyit:
3-at 5-öt, százat?????????

Állítólagos leköpés bizonyítátához 3-5 tanú megteszi????? /Viszonylag zárt közösség./

Vagy az kevés?

Üdv.: B

leopold # 2007.12.07. 19:41

Megkérdezhetem, hogy ezt melyik törvény szabályozza?

ObudaFan # 2007.12.07. 17:20

Felsőoktatási intézmények tudományos fokozattal rendelkező oktatói szokták is, az adott szerv vezetője engedélyével.

leopold # 2007.12.07. 14:36

Bocsánat, elfelejtettem az utolsó mondat végéről a kérdőjelet.

Elnézést, a kétszeres beírásért, de csak kicsit késve jelent meg a hozzászólásom és azt hittem, hogy én hibáztam valahol ezért küldtem el mégegyszer.

Most vagyok először ezen a fórumon.

leopold # 2007.12.07. 14:24

Szeretnék érdeklődni, hogy a bíróságokon beadott büntető vagy más feljelentések nyílvánosak? Azokat lehet kutatni? Kik kutathatják, kiknek van hozzáférési joguk.