Jogosítvány elvétele - S.O.S.


wolfpeti # 2019.03.09. 07:08

Köszi


wolfpeti

gerbera317 # 2019.03.07. 08:41

feljelenti mert ez buncselekmény
Nem az. Csak szabályszegés, a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése. Baleset hiányában nagyon nehéz bizonyítani, és - ahogy lejjeb el is hangzik - csak akkor veszik figyelembe, ha baleset származik belőle. A fényképfelvétel sem bizonyíték.
Talán el kellene olvasni a KRESZ-t, mit rendel a követési távolságról:
27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.
(2) Olyan járművel, illetőleg járműszerelvénnyel, amelynek megengedett együttes tömege a 3500 kg-ot vagy hosszúsága a 7 métert meghaladja, lakott területen kívül másik jármű mögött olyan követési távolságot kell tartani, hogy a két jármű közé legalább egy - előzést végrehajtó - személygépkocsi biztonságban besorolhasson.
Nincs szükség ilyen követési távolság tartására
a) ha
- a vezető előzésre készül fel,
- az úttest menetirány szerinti jobb oldalán két vagy több forgalmi sáv van, vagy
- az úton az előzés tilos,
b) fegyveres erők oszlopban haladó gépjárművei között,
c) egy nyomon haladó jármű (kétkerekű motorkerékpár, segédmotoros kerékpár vagy kerékpár) követése esetén.
(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi.

wolfpeti # 2019.03.05. 09:40

Köszönöm a válaszokat.


wolfpeti

Szomorú örökös # 2019.03.04. 13:33

wolfpeti

Németországban még városon kívül is megbüntet(het)nek a túl kicsi követési távolság miatt. Itthon szinte kizárt, hogy bárki ilyen bírságot kapjon. Ez max. akkor lehet beszámítható tényező, ha baleset van belőle.

gerbera317 # 2019.03.04. 11:03

Humornak elmegy a kérdés. :-)

wolfpeti # 2019.03.04. 10:51

Tisztelt forumozok
Az lenne a kérdésem remélem jo helyen,hogy Budapesten lakott teruleten belul a kis kovetesi tavolsagnal fentall a veszélyeztetés?Egy kollegám (futár)
követett valakit tul közelrol aki lefényképezte és azzal fenyegette feljelenti mert ez buncselekmény.Egy forgalmi sávos uton kb 50 alatt.ez igaz lehet?
Udv


wolfpeti

Szomorú örökös # 2019.01.15. 06:46

Zsoca25

Ilyen intészkedésel igen sokk embertöl elvehetnék a jogosítványát.

Ilyen borzalmas helyesírással még akár a beírás jogát is elvehetnék, de komolyan!
Megértem a rendőröket, aki ilyen borzalmasan nem ismeri a magyar nyelvtant, az bármire képes lehet.

drbjozsef # 2019.01.15. 06:08

Akkor nincs miért izgulj. Igazad van, és látjuk, hogy ezt Te simán és kétség nélkül bizonyítani is fogod. Sima ügy.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:57

Szerinted rosszul állok, miért mert nem jogosan állitotakelő.a helyszínelők össze vissza irtak mindent.ami nem fedi a valóságot akkor mitt valjakbe mikor tudom hogy igazam van.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:51

Ilyen intészkedésel igen sokk embertöl elvehetnék a jogosítványát.

gerbera317 # 2019.01.14. 15:51

Ezt ne nekem magyarázd, Zsoca, hanem az ellened eljáró hatóságnak, majd a fellebbviteli fórumnak, majd pedig a bíróságnak. Ez itt nem vitafórum. Az esélyeidet nagy vonalakban kielemeztük (elég rosszul állsz), a téma folytatásának aligha látom értelmét.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:48

Én értelek, de ugyanmár heti szinten hány ojan esett van,hogy parkolóban egyik a másiknak koccan és hazza megy.egy bevásárlás után. És miért ne ihatnék ha letedtem a kocsim,főleg ha tudom semi komolyabb dolog nem történt.csak egy idióta bejelentett

gerbera317 # 2019.01.14. 15:43

Terelsz, nagyon terelsz. A szavakon lovagolsz a tények helyett. De akkor másként fogalmazok: Ha a vasoszlopnak való toladtás után öt perccel már otthon iszogattál, akkor lehet, hogy bajban vagy. Az autósiskolában is oktatják, hogy vasoszlopnak való toladtás után tilos a "ráivás". Remélem, így már érthető voltam.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:38

Semmilyen baleset nem történt.egy egyszerű vas oszlopnak toladtam, kicsit megnyomtam a kocsim. Semmi más nem történt.itt csak beakkarnak húzni de úgysem fogom anyiba hagyni

gerbera317 # 2019.01.14. 15:33

Ha a baleset után öt perccel már otthon iszogattál, akkor lehet, hogy bajban vagy. Az autósiskolában is oktatják, hogy baleset után tilos a "ráivás".

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:29

Wers még a Kettős vérvétel sem mutattjaki percre pontosan hogy mikor ivott a vezető. Más egyéb bizonyíték nincs ellenem

wers # 2019.01.14. 15:21

Tudomásom szerint a vérvizsgálat szerint ki tudják számítani mikor ittál. Elég jók ebben.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:18

Gerbera317, egy zsák utcába neki tolladtam egy oszlopnak. És azt mondták hogy egy kocsinak is neki tolladtam.csak az nem igaz hogy kocsinak toladtam,csak az hogy egy oszlopnak és távoztam a helyszinröl.de mind ez józan állapotban történtt. 2óra múlva meg jellentek a lakásomon, csak akkor már ittas voltam. És így ellő állítottak mint ittas vezető,pedig vezetésen ellőt nem ittam

gerbera317 # 2019.01.14. 15:02

Zsoca, szerintem kezdd egy kicsit előbbről a történetet. Ugyanis az ittas vezetőket nem az otthonukban szokás elfogni, különösen nem karácsonykor, hanem az autójukban, vezetés közben, ellenőrzésre megállítva. Csak azokat fogják el otthon, akik nem állnak meg ellenőrzésre, hanem elmenekülnek a helyszínről. Tehát mi is történt?

Zsoca25 # 2019.01.14. 14:38

Üdv mindenkinek, november 26dikán ellő állítottak.a lakásomon,ittasan és elvedték a jogsimat ittas vezetés ért. Hol ott én nem vezettem ittason és semi és senki nem tudja azt bizonyítani hogy ittas állapotban vezette m.

wers # 2018.08.09. 10:04

hogy nem büntetik meg majd azért igazoltatáskor, hogy ő vezet (mivel a kérelmet beadta).

Akkor nem elkalandozva, ezt innen nem tudjuk. (lásd a lenti kalandozást)

alfateam # 2018.08.09. 08:37

wers!
Nagyon-nagyon elkalandoztál..(ismét)

wers # 2018.08.09. 08:17

Transformer, én értettem a kérdésedet, de ennyiből nem látni, milyen papír van előtted, mikor, hogyan kezdődött, és most hol tart.
Vélhetően a rendőség indította a nyomozást, ezzel egyidőben erről értesítést küld a kormányhivatalnak. Ügytől függően akár már a nyomozás idejére is kérik a vezetési jogosultság szüneteltetését (ezt becézitek eltiltásnak, bevonásnak). Amikor az okmányirodások ezt bejegyzik a rendszerbe a rendőr másnap már látja. Első kőrben teljes a vezetési jogosultság szüneteltetése, azaz minden kategóriára érvényes. Mikor határozat születik a konkrét büntetéstől, akkor ezt ismét bejegyzi az okmányos ügyintéző, itt már meghatározza a szüneteltetés utolsó napját is. Ha fellebbezel, el fogják bírálni, és a fellebbezés elbírálásának idejére felfüggesztik a bünti végrehajtását. De vigyázat, mert időben eltolódás lehet, ezért azt a fellebbezést érdemes a kormányablakba személyesen bevinni, és látod, hogy újra érvényesítik a vezetési jogosultságodat. Különben nem tudhatod, pontosan mikor módosítják. Ugyanez az időeltolódás lehet az elbírálás végén, sokszor az elutasító határozat hamarabb érkezik a hivatalhoz, mint az ügyfélhez, így a korlátozás bejegyzése megtörténhet előbb is, mint te értesülsz róla, bár szerintem ilyenkor értesítik az ügyfelet, hogy adja le a jogsit, és csak akkor korlátozzák újra (normális így lenne, de...).
Arra nem sok esélyt látok, hogy pozitív elbírálás lesz, és kategória kedvezményben sem reménykedhetsz. De egy kőrt megér talán.

Transformer # 2018.08.09. 08:04

Köszönöm gerbera317!

gerbera317 # 2018.08.09. 06:58

Nincs olyan, hogy "elvétel alatt". Egy jogsit vagy bevontak már, és akkor a rendőr látja a "nagy rendszerben", vagy még nem vonták be, és akkor nem láthatja. Márpedig, amíg az a határozat nem jogerős, addig a jogsi nincs bevonva.