Kirúghatnak az egyetemről?


ObudaFan # 2008.02.14. 18:10

A fegyelmi eljárást a büntetőeljárás befejezéséig fel kell függeszteni, tehát ha megindul a fegyelmi, akkor hiába várják be vele a büntetőeljárást, és hiába telik el akár az objektív határidő is, a fegyelmi felelősségrevonásnak nem lesz akadálya.

Krisztián2006 # 2008.02.14. 12:15

A felsőoktatási törvény rendlkezik arról, hogy az elkövetett fegyelmi vétség és a fegyelmi eljárás megindulása között nem telhet el több mint "XXX" hónap. Tehát mindenképpen az elévülés lehet az ami az egyetemről való kirúgástól megvédhet. Pontosan nem tudom mennyi ennek az elévülési ideje de nem lehet több mint 3 hónap, néz utánna az adott tv.-ben.

moby # 2008.01.25. 08:30

Érdemes áttanulmányoznod az egyetemi/kari szabályzatokat, azokban általában rendelkeznek erről a kérdésről. Ha jogerősen elítélnek, akkor ez fog dönteni (már amennyiben az egyetem/kar tudomására jut a dolog). A szomorú hírem az, hogy az egyetemek ilyen esetben fegyelmivel el szokták bocsátani a hallgatókat. És igen, ezt jogszerűen megtehetik.

ObudaFan # 2008.01.15. 21:05

Nem megnyugtatni akartam ifjú kollégánkat, nincs oka megnyugodni. Ha a fegyelmi eljárás alá vont személy ellen ugyanabban az ügyben büntetőeljárás folyik, annak jogerős befejezéséig a fegyelmi eljárást fel kell függeszteni. A folytatást követően pedig fegyelmi büntetést kell kiszabni, ha fegyelmi vétség megvalósult.

Dr.Attika # 2008.01.15. 20:42

"Jól megnyugtattad "ifjú kollégánkat, amellett, hogy jogilag sem helytálló választ adtál.

ObudaFan # 2008.01.15. 19:08

Az egyetemi fegyelmi tanács önállóan is dönthet a fegyelmi felelősségről, ha az erről szóló adatoknak birtokába kerül. Csak ügyészi jelzés nélkül nem kerül.

Dr.Attika # 2008.01.15. 18:41

Ezért nem "rúghatnak ki". Az ártatlanság vélelmét veled kapcsolatban is alkalmazni kell.

Cheese # 2008.01.15. 18:31

Mondjuk én itt elsősorban nem az egyetem miatt aggódnék.
Mi történt?

ObudaFan # 2008.01.15. 18:02

Az a tapasztalatom, hogy ez a tájékoztatás korántsem automatikus. Ha kifogsz egy túl lelkes ügyészt, akkor tájékoztathatja, és akkor egyetemi fegyelmi is lesz.

jogasz1 # 2008.01.15. 04:34

Sziasztok!
Első éves nappalis joghalgató vagyok és büntetőeljárás indult ellenem különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés megalapozott gyanúja miatt.
Az lenne a kérdésem, hogy kirúghatnak emiatt az egyetemeről ha kiderül ill. ,hogy a nyomozó hatóság vagy a bíróság hívatalból tájékoztatja-e az egyetemet az eljárásról.

Köszönöm a választ!