Centrum Parkoló bírósági tárgyalása


monalisa1 # 2008.02.01. 17:50

... lelőni.

monalisa1 # 2008.02.01. 17:49

Paxmax

Nem illik más poénját lenőni.

Ha valakit érdekel egy latin kifejezés, keresse meg a magyar megfelelőjét a net-en - némi önálló kutatómunka...

ObudaFan # 2008.02.01. 17:31

aanett!

Nincs ember, aki itt az esélyeket meg tudná mondani. :)

balinta # 2008.02.01. 13:45

Magasnak látszik, amit latinul mondtak.

Paxmax # 2008.02.01. 12:51

"Quidquid latine dictum sit, altum sonatur."

"Whatever is said in Latin sounds profound"

"Bármit is mondunk latinul, az olyan komolynak hangzik."

:-)

aanett # 2008.02.01. 10:44

Tisztelt Obudafan!

Ez egyértelmű, hogy nem garancia én csak kíváncsi voltam, milyenek lehetnek az esélyek, ha már ilyen fondorlatokhoz forulnak: megelégszenek a tőketartozással és nem követelnek semmi többet (egyelőre).
Latin műveltségem nagyon hiányos, így sajnos nem értem utolsó mondatát.

Üdvözlettel

ObudaFan # 2008.01.30. 16:49

Van, de ez önmagában nem garancia a te ügyedre.

aanett # 2008.01.30. 10:18

Tisztelt Cím!

A Centrummal egyelőre nincs perünk, de már ügyvédi felszólítót kaptunk. Természetesen mindenféle ajánott szelvény nélkül. Azt nem kell hangúlyozni, hogy egyátalán nem tudom biztonyítani a nem fizetés tényét és az ellenkezőjét sem; ha rendben volt a parkolás vagy kifizettük a ptódíjat, eldobtam régebben az ezt igazoló szelvényt. Most már nem teszem....
Érdekes, hogy a levélben ez áll: " Tájékoztatom arról, hogy amennyiben a mellékelt csekk felhasználásával a fentiekben részletezett tartozásból a tőketartozást a kézhezvételtől számított 5 napon belül kiegyenlíti, úgy követelésünket teljes egészében rendezettnek tekintjük." Szóvál, elég csak a tőke; itt valami sántít: hátha valaki megijed és fizet?! Ugyan meddig? Nem tartom kizártnak, ha fizetnék is, 5 éven belül köbvetelnének adminisztrációs díjat, késedelmi kamatot stb.
Jó lenne tudni, van-e már elutasított vagy vesztett per a Centrummal szemben ilyen helyzetből adódóan.

ObudaFan # 2008.01.28. 16:16

Ha a parkolás ténye nem vitatott, akkor a befizetést a parkolónak és nem a társaságnak kell bizonyítania.

Dr.Attika # 2008.01.27. 17:17

A "Centrum" parkolási pereiben sorra felfüggesztik az eljárást, amíg nem tisztázódik az engedményezésük jogossága.
nem a férjének kell bizonyítani, hanem a felperes CP-nak .

porkojuci # 2008.01.27. 14:19

Férjem február közepére lett beidézve, 2001-es parkolási díj jbe nem fizetése... stb. témában.
Mivel tudna érvelni? Bizonyítani nem tudja a befizetést... természetesen. Volt már valakinek tapasztalata?

Kösz