szebálysértés


ObudaFan # 2008.02.14. 18:17

Nincs mit.

Tamás123 # 2008.02.13. 20:18

Köszönöm szépen ObudaFan!

ObudaFan # 2008.02.13. 19:28

Mivel nem magánindítványos szabálysértés, ezért ennek nincs határideje. 6 hónap viszont a szabálysértések elévülési ideje.
És: azért azt is meg kell nézni, nem zaklatás vétsége valósult-e meg, mert ott már az elévülési idő is 3 év.

Tamás123 # 2008.02.13. 07:54

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy veszélyes fenyegetés (szabálysértés) miatt, a fenyegetés időpontjától számított mennyi időn belül lehet feljelentést tenni?

Köszönöm.

casablanca # 2008.02.08. 18:04

de már nem kiskorú, akkor?


Non omne, quod licet, honestum est!

főnök85 # 2008.02.08. 14:38

Ha kiskorú, vagyona és munkahelye nincs semilyenre se.

casablanca # 2008.02.08. 14:14

A kérdőív, amelyet kapott az unokaöcsém kitöltötte. Mivel vagyona nincs , az ajnyával él és tanuló. Milyen tételő pénzbüntetésre számithat körülbelül?


Non omne, quod licet, honestum est!

Kgábor # 2008.02.08. 00:28

köszönöm szépen a gyors választ:)

ObudaFan # 2008.02.07. 19:30

A kérdőívet azért küldik, hogy az alapján az eljárás alá vont vagyoni helyzetét figyelembe tudják venni. Ha nem tölti ki az eljárás alá vont, akkor az átlagból indulnak ki.
Nem kerül az erkölcsibe.
Semmilyen kifogással, a rendőr csak kérésre köteles igazolni magát. A bizonyíték pedig végső esetben az ő tanúvallomásuk.

Kgábor # 2008.02.07. 16:50

Még annyit szeretnék krédezni, hogy ez a szabáylsértés belekerül az erkölcsi bizonyitványba? ha igen meddig lesz benne?

A rendörök unokaöcsém elmondása szeirnt nem vettek fel jegyzőkönyvet és nem igazolták magukat. egyszerűen igazolták a gyereket és szonélkül tovább mentek. Milyen kifogásal lehet élni ezügyben? A rendőr valemilyen képpen , ha nem vesz fel jegyzőkönyvet tudja bizonyitani a vizelés tényleges tényjét? Ha pl nem okozott kárt semmiben a cselekmény. Tudja igazolni?

Kgábor # 2008.02.07. 16:46

Üdvözlök mindenkit

Megküldték a illetékes szebálysértési hatoság az unokaöcsémnek a levelet. ( ezt a témát ez ügyben inditottam)

Nos a erre hivatkoznak:
"egyes szabs. szóló 218/1999 (xII.28) korm. rendelet 7 paragrafus (2) bekezdésébe ütköző és minősülő köztisztasági szabs. megvalusulására.

A szebálysértésekről 1999. évi LXIX. törvény 83. paragrafus (1) a, bekezdése alapján a tényállás tisztázása és ügy megalapozott elbírálása érdekében kérem, hogy a mellékelt kérdőivet kitöltve 8 napon belül. stb"

csatoltak mellé egy krédőivet ami a határozat megirásához szükséges. Na már most mi itt a legnagyobb legkisebb büntetés? a Kérdőiv az miben segithet?

monalisa1 # 2008.02.04. 20:47

A két hónap elvileg elég kell hogy legyen arra, hogy a külföldön elvett vezetői engedély - mellékelve az illetékes hatóság tiltó rendelkezése - a lakhely szerinti városi rendőrkapitányság szabálysértési előadójához eljusson., ő majd hivatalosan tájékoztatja a férjedet a "hogyan tovább" dolgáról.

A jogosítvány nélkül ne vezessen a párod, mert ha netán belefut egy rutinellenőrzésbe, illetve egy vétkes/vétlen karambolba, a külön kiróvandó büntetés jelentős összegű lesz, valamint akár hosszú időre vezetési eltiltást is kockáztat...

kocsisne_julia # 2008.02.04. 16:16

üdvözlök mindenki
neked egy olyan kérdésem van, hogy a napokban a férjemet megbüntették Olaszországban mert előzni tilosnál előzött, kifizette a bírságot, de elvették a jogosítványát az ottani rendőrök és azt mondták hogy két hónapig nem adják vissza.
nem tudom hogy hazaküldik az itteni rendőrségnek, és van-e joguk elvenni ilyen esetben?
válaszat köszönöm

ObudaFan # 2008.02.04. 15:35

Te, mint eljárás alá vont, más személy bűncselekménnyel való hamis vádolását kivéve, mondhatsz bármit, ezért nem vagy felelősségre vonható.

peti001 # 2008.02.04. 15:32

Köszönöm a választ.
De lenne még egy kérdésem.
Ma a Polg.Hiv.-ban a meghallgatáson is az állítottam, hogy nem történt semmi. Ha a két rendőr azt mondja, hogy ők láttak engem, akkor nekem ebből lehet valami bajom?
Tehát az én vallomásom lenne szemben az övékkel.

Még annyi lenne, hogy érdemes panaszt tenni ellenük a mulasztások miatt?

Előre is köszönöm!
Peti001

ObudaFan # 2008.02.04. 15:05

Tudsz, ha azonosítható a rendőr, akkor lehet panaszt tenni. Ez viszont nem befolyásolja magának a szabálysértésnek az elbírálását.

peti001 # 2008.02.04. 08:48

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van.
Itt az oldalon olvasgattam az Rtv-t és a 20.§-ban az van írva, hogy:

"20. § (1) A rendőrt az intézkedés során

  1. az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye vagy
  2. szolgálati igazolványa és azonosító jelvénye igazolja.

(2) A rendőr az intézkedés megkezdése előtt - ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni. Az V. és VI. fejezetben foglalt intézkedések, illetve kényszerítő eszközök alkalmazását követően a rendőr köteles az intézkedés alá vont személyt tájékoztatni az e törvény szerinti panasz lehetőségéről.
(3) A rendőr köteles - ha az a rendőri intézkedés eredményességét nem veszélyezteti - intézkedése megkezdése előtt szolgálati igazolványát vagy azonosító jelvényét felmutatni. Ha a rendőr szolgálati igazolványának vagy azonosító jelvényének felmutatása az intézkedés megkezdése előtt veszélyeztetné az intézkedés eredményességét, úgy azt az intézkedés befejezésekor köteles felmutatni.
(4) Ha a rendőr egyenruhát visel, de az intézkedés során azonosító jelvénye nem látható, vagy azt nem viseli, akkor a ruházatán azonosító jelvényének számát jól láthatóan fel kell tüntetni."

Az igazoltatás során egyik pont sem teljesült. Nem tudtam meg sem a rendőr nevét sem az azonosító számát. Sőt még a kocsiból sem volt hajlandó kiszálni. Csak elkérte az adataimat és azt kérdezte, hogy elismerem-e.Nem ismertem el, mert csak annyit láthatott, hogy a bokrok közül jövök ki.Erre azt mondta,hogy majd küldik a feljelentést.
Tudok ilyenkor valamit tenni vagy hagyjam az egészet?
Sürgős lenne!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Peti001

ObudaFan # 2008.01.31. 16:32

Kifogással lehet élni.

casablanca # 2008.01.31. 14:23

Kedves Gábor!

Ha unokaöccse valóban szabályt sértett célszerű lenne megfizetnie a "tanulópénzt" és kifogások nélkül befizetni!

Egyébként engem is érdekelne,hogy ha rosszul lesz valaki az utcán és véletlenül elhányja magát akkor is megbüntetik?!8o


Non omne, quod licet, honestum est!

Kgábor # 2008.01.31. 14:07

tegyük fel, ha bármilyen itélet is születik, akkor lehet e élni a "36. § (1) A szabálysértési hatóság határozata ellen benyújtott kifogást - az e törvényben meghatározott szabályok szerint - a helyi bíróság bírálja el." vagy nem?

Kgábor # 2008.01.31. 13:24

igen, amely valóban komoly kérdéseket és válaszokat igényelnek.

bigdady # 2008.01.31. 12:12

Nem rossz topic :DDD

Kgábor # 2008.01.31. 11:12

„ilynagy büntetés vonna maga után?”

Szerinted nem okoz némi kárt annak az épületnek az a vizelet?

Annyi kár okozhat, mint egy tavaszi eső. A szagok meg nem jelentkeznek egyik pillanatról a másikra, annak a ... állnia kell egy ideig.

Mi van akkor tegyük fel ha egy ember a kutyájával végzeti el a dolgát 1 épületfalnál és épp ott a rendőr?

Mellesleg köszönöm a hozzászolásokat!

ObudaFan # 2008.01.30. 21:47

Megismerte az ország, és kapott egy szép becenevet, az biztos. :)

monalisa1 # 2008.01.30. 21:32

Anno lehet hogy elkerülte a figyelmemet, de nem emlékszem, hogy a r.tábornok úr milyen bírságot kapott amikor is...