Szabálysértés határai?


W_Wallace # 2008.04.11. 09:36

"akit szabálysértési értékben károsítottak meg, nem mindig a rendörség hatáskörébe tartozik a törvény szerint a dolog!"

Bizony, hogy nem. Sőt! Szabálysértési ügyekben a jegyző rendelkezik általános hatáskörrel. A rendőrség hatáskörébe alapvetően a közlekedési szabálysértések tartoznak.

Vick7 # 2008.02.01. 15:19

Kovács_Béla_Sándor; írtam neked e-mailt legalábbis amit kiírt az oldal h az a mail címed, ha elolvastad válaszolj rá köszi előre is!

Vick7 # 2008.02.01. 15:04

értelek. csak azért érdekes dolog ez vagy embere válogatja nem tudom hogy például ismerősömet is "elküldték" mikor akart feljelentést tenni azthiszem tizenezer magasságában... DE több ilyen esetről is hallottam már! akit szabálysértési értékben károsítottak meg, nem mindig a rendörség hatáskörébe tartozik a törvény szerint a dolog! egy szónak is 100 a vége ELVILEG valamilyen úton módon valamiféle eljárásnak kéne lennie... eljárás lehet akár 3-4 ezres nagyságrendből is akár?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.01. 07:03

Nyomozni fognak, Vick. Épp azért, mert nem tudhatják nyomozás nélkül, hogy bűncselekmény-e. Másrészt a tényállás feltárása szabálysértési eljárásban is kötelességük.

Kgábor # 2008.01.31. 23:32

de a szabálysértés nem csak lopásra és mások anyagi, tárgyi megkárositásáról szol, itt van a közerületen valo ivászat, meg az egyéb lotifruti dolog . . .

Vick7 # 2008.01.31. 22:18

vaterán meg teszveszen nemhinném mivel ott már köteles vagy minden adatot megadni magadról másképp nem regelhetsz

nandy # 2008.01.31. 22:16

Ilyen jellegű csalás a vaterán, teszveszen is elő szokott fordulni.
Egyre többen járnak úgy, hogy licit után az eladó számlájára utalják a pénzt, az árut viszont nem kapják meg.

Vick7 # 2008.01.31. 21:55

ja és persze az illető aki megtenné a feljelentést nem tudja hogy kivel csinálták még meg ugyanezt, egy biztos ő károsult és csak arról tud hogy pórul járt

Vick7 # 2008.01.31. 21:54

Rendben! Na szóval, tegyük fel megkárosítasz valakit 20 ezer forint alatti összeggel mondjuk interneten keresztül utalják a pénzt és "te" felszívódsz az illető menne a rendőrségre feljelentést tenni de ott közlik vele hogy ez szabálysértés nem tudnak mit tenni tehát nyomozásba sem kezdenek? de közben "te" több embert károsítottál meg 20 ezer ft alatti összeggel, és nyílván hogyha lefolytatnának 1 nyomozást kiderülne hogy mondjuk 4 károsultja van a dolognak és 2 heti illetve 1 havi rendszerességgel váltakozva... tehát ha lefolytatják azt a nyomozást és ez kiderül hosszabb időközökkel megállapítható az üzletszerűség és bűncselekmény máris bűncselekmény céljából járnak el...

én ezt állítom, szóval ha valamit rosszul írtam javíts ki!
köszi előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.31. 21:36

Vick: bűncselekménye válogatja. Vgy kérdezz konkrétat, vagy lapozd fel a Btk-t.

solicitor # 2008.01.31. 21:18

20 ezer Ft alatt a rendőrség a nyomozást lezárja "ejnyebejnyével"?

Folytathatja e az állampolgár a meccset magánvádas indítványban, hogy a bűnös megkapja "méltó jutalmát"? S ha igen mi ennek a módja?


"Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport!"

Vick7 # 2008.01.31. 21:11

azzal tisztában vagyok hogy nem feltétlen jár priusz érte de még mindig kíváncsi lennék rá milyen esetben mehet át bűncselekménybe a dolog?! üzletszerűség megállapítása esetén pl igen... hogy van e esetleg más olyan dolog is ami ezt kiválthatja

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.31. 21:02

Bűncselekmény miatt kiszabott büntetés sem jár szükségszerűen priusszal. Már ha a büntetett előéletet érted alatta.

Vick7 # 2008.01.31. 20:56

illetve arra voltam kiváncsi mikor mehet át bűncselekménybe... mivel hallottam olyat erről a 20e FT-os étékhatárról hogy abban az esetben mehet át bűncselekménybe ha valakit meglopnak például 15 ezer ft al és megállapíthatő az üzletszerűség!

Vick7 # 2008.01.31. 20:52

az "ejnyebejnyét" jelképesen értettem, tehát magyarán nem priusz, felfüggesztett esetleg letöltendő!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.31. 20:49

Neked legyen mondva, hogy egy húzósabb szabálysértési bírság "ejnyebejnye"...

Vick7 # 2008.01.31. 20:37

Ebben a témában pedig azt szeretném feszegetni hogy ugye az új törvény szerint 20e FT a szabálysértési határ, és ugyebár ha nem állapítható meg üzletszerűség akkor milyen esetben csap át bűncselekménybe? Ha nem csap át akkor magyarán egy "ejnyebejnyével megúszható" a dolog? Erre a kérdésre keresem a válaszokat!
Üdv