Gépjármű lefoglalás


ObudaFan # 2008.02.16. 09:57

15 napon belül, de nem belülre kell kitűzni. Ez pedig megvalósulhatott.

berkibarbara # 2008.02.15. 18:24

Nem tűzték ki, mert az igénypert szeptemberben adtam be a bíráság felé és az első tárgyalás novemberben volt, a következő pedig most lesz február végén.

ObudaFan # 2008.02.05. 08:57

Az nem derül ki, hogy kitűzték-e 15 napon belül. A tárgyalást meg igényperben is el lehet halasztani.

berkibarbara # 2008.02.05. 06:49

Az a baj, hogy nekem nincs jogsim, viszont a vállalkozásom miatt hetente 2x kell mennem áruért, ezért tényleg a volt párom használja az autót, de viszont én vettem a saját pénzemből.Nem értem, hogy a végrehajtási igénypert miért nem tűzték ki a beadástól számított 15. napon, és most miért halasztották el a tárgyalást!Ez a bírótól függ??
Ha vége a pernek tudok valamilyen kártérítési pert indítani?

ObudaFan # 2008.02.03. 10:07

Ez kifejezetten gyors.
Ha a pert megnyered, az önmagában a megoldás, mert nem azért foglalták azt a kocsit, mert ő üzembentartó. Ezzel együtt az a tiszta, ha törölteted az üzembentartói minőségét, ha egyszer nem ő használja a kocsit, hiszen nyilván ő nem fogja sem a biztosítást fizetni rá, sem az egyéb terheket.

berkibarbara # 2008.02.02. 19:19

Igen, igazad van a tárgyalást halasztották el.De ha ennek a pernek vége van és megnyerem, akkor tudok tenni valamit?Vagy csak töröltessem ki a gépjármű fogalmi engedélyéből a volt férjemet, mint üzembetartót?2007.09.06.-án adtam be az ügyvéd a keresetlevelet a bíróságra a bizonyítékokkal együtt, az első tárgyalás pedig novemberben volt, a következő Febr. végén.Ez lehetséges?Azt olvastam, hogy a végrehajtási igényper gyorsan lezajlik.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.02. 18:25

A tárgyalást halasztotta el, nem a pert.
A többit nem értem, illetve nem hiszem. Valamit félreértesz, félremagyarázol. Nem mondom, hogy szándékosan. lehet, hogy valamely lényeges körülménynek nem tulajdonítasz jelentőséget, ezért nem említed.

berkibarbara # 2008.02.02. 17:50

Sajnos én sem értem, a Végrehajtó úgy jött ide, hogy a kötelmi igénykérő ügyvédje küldött neki egy faxot, hogy foglalja le az autót, mint élettársi közös vagyon.És most az igényperben nekem kell bizonyítanom, hogy én vettem az autót a saját pénzemből, ami sikerült is(a saját 1/1 tulajdonú ingatlanomat adtam el, ebből vásároltam az autót), de az ügyvéd még egy tárgyalást kért, hogy tanúkkal bizonyítsa (állítólag), hogy mi élettársak vagyunk.De bocsi, mert 2007 szeptemberében kezdődött ez az egész.Januárban lett volna a 2.tárgyalás, de a bíróságtól jött egy végzés, hogy a végrehajtási igénypert elhalasztja február végére.Indokot nem írtak.KÖSZIKE

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.02. 17:29

Nem. Ha az adós nem tulajdonos, nem lehet foglalni. NEm vagy te véletlenül adóstárs abban a "kötelemben"? Vagy kezes? Mit értesz azon, hoyg "elhalasztotta az igénypert"?

Valami nagyon nem kerek. Ki vele, mit hallgatsz el? Az általad vázolt tényállás mellett ugyanis a végrehajtó nem foglalhatott volna, a bíróság pedig csont nélkül megállapította volna ezt. Ez egy triviális jogkérdés.
S ugyan előfordulhat, hogy a végrehajtó is hülye, meg a bíró is ugatja a jogot - de azért kevésbé valószínű. Az Ocam borotvája mást mond...

berkibarbara # 2008.02.02. 17:19

De igen én vagyok a tulajdonos, de sajnos a volt férjem az üzembentartó,mert ő szokta vezetni az autót.Lehet, hogy ezért állt jogokban lefoglani?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.02. 17:01

Feltételezem, nem te vagy nyilvántartva tulajdonosként.

berkibarbara # 2008.02.02. 16:43

2006 szeptemberében az Önálló Bírósági Végrehajtó lefoglalta a gépjárművemet, a volt férjem ellen indított kötelmi igényper miatt.Volt férjemmel 2000-ben szakadt meg a házasságunk, ilyen esetben is lefoglalhat végrehajtó gépjárművet?
Azóta igénypert indítottam a gépjármű tulajdonjogának tisztázására, mely még azóta is folyik.Jelenleg a bíróság elhalasztotta a pert, pedig én azt olvastam, hogy igénypert nem lehet elhalasztani, és minnél rövid idő alatt le kell zárni, de ez sajnos nem így történt. A gépjárművemet jelen pillanatban sem tudom eladni. Mit tudok tenni ilyen esetben? Ha valaki tud segítsen, előre is köszönettel.