Az okozott kár megtérítése


ObudaFan # 2008.02.12. 20:28

Annyi, hogy perindítás esetén ilyenkor a bírói gyakorlat nem ismeri el az ok nélküli pereskedést, és így rád terheli a perköltséget is, ha nem ajánlod fel kifejezetten a teljesítést.

_Wasp_ # 2008.02.12. 13:50

értem...

mondjuk az igaz, hogy ha nem kéri a kár megtérítését és úgy eltűnik, hogy nem tudod már elérni, akkor neked se legyenek álmatlan éjszakáid amiatt ami neki se fontos


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Netman # 2008.02.12. 13:33

Mi kifizetnénk a kárt de nem jelentkezett eddig.Szerintem azért nem jelentkezik mert "kínos" lenne neki.Ha megadná a számlaszámát mi átutalnánk neki a pénzt.Bár mi se szivesen vennénk vele fel a kapcsolatot.Nem vagyunk bűnözők azért mert csináltunk egy nagy hülyeséget részegen.Nem ez lett volna a megoldás de ez így alakult.Valamit lépni kellett mert a rendőrség többszöri feljelentés után se tudott mit csinálni ezzel a zaklatóval.A régi címéről már elköltözött ezért nem tudom utolérni.Hogy találjam meg hogy tudassam vele kifizetjük a kárt?

_Wasp_ # 2008.02.12. 12:45

normál esetben úgy működik, hogy kifizeted a kárt magadtól.

Kevésbé normál esetben küld egy felszólítást, és erre fizetsz. (ha nem fizetsz, akkor is megszakad az elévülés)

még kevésbé normál esetben nem fizetsz (pl felszólításra sem) ezért beperel, vagy még inkább fizetési meghagyás kibocsátását kéri.

Ha a fizetési meghagyásnak határidőben ellentmondasz, vagy egyből pert indít, akkor védekezhetsz például az elévüléssel.
(legeslegkevésbé normális eset)

Más kérdés, hogy ha elévült a tartozásod, akkor is "illik" fizetned. Ha fizetsz, vissza sem kérheted jogalap nélküli teljesítésre hivatkozva, hogy "hoppsz, elévült már, amikor fizettem"


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Netman # 2008.02.12. 12:26

Köszönöm a válaszokat!Nem az autó ellopása volt a vád hanem azt hitték hogy a pénztárca miatt törtük be az üveget.Mi nem is láttuk a pénztárcát a kocsiban.Ahogy írtam mi azért rongáltuk meg hogy kellemetlenséget okozzunk ennek a jómadárnak.Szerintem ha eddig nem jelentkezett a pénz miatt már nem is fog.Hogy működik ilyenkor a rendszer?Polgári pert kell indítania vagy egyszerűen küld egy felszólító levelet?Akkor elméletileg 5 év az elévülési idő?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.12. 12:25

Béla!
Talán ez az a kérdés, amire nem kellett volna válaszolnod.

Ööö... izé...Rosszul ébredtél? Akarsz róla beszélni?

_Wasp_ # 2008.02.12. 12:14

merthogy a lopás minősítése értékfüggő


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2008.02.12. 12:13

ha az autó ellopásának kísérlete volt a vád, akkor nem 5 hanem 8 évig.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Netman # 2008.02.12. 12:08

Még annyi hogy az autó ülésén volt egy pénztárca 165 000 ft-al és úgy állították be a dolgot hogy mi a pénztárca miatt törtük be az üveget.Ez a 165 000 ft volt a veszélyeztetett érték.A történet azonban a következő:az autó tulaja egy 24 éves fiatalember aki az egyik haverom muterjára rászállt,zaklatta szerelmes üzenetekkel,hivogatta,követte és nem fogta föl hogy egy 20 évvel idősebb nő nem akar tőle semmit.Mi kicseszésből törtük be az üveget.Persze a rendőrségen nem mondtuk hogy ismerjük a sértettet.Azt mondtuk hogy berugva találomra csak úgy brahiból betörtük egy autó üvegét.

Dr.Attika # 2008.02.12. 12:06

Béla!
Talán ez az a kérdés, amire nem kellett volna válaszolnod.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.12. 11:58

5 évig.

Netman # 2008.02.12. 11:57

A véleményeteket kérném az alábbival kapcsolatban.2006 februárban 2 haverommal "csúnyán" berugtunk és betörtük egy autó(audi a6) egyik ablakát.Ketten figyeltünk míg társunk betörte az üveget.Megszólalt a riasztó és elfutottunk.A tulaj hívta a rendőröket és valaki látta hogy 3 ember fut az utcán.Pár utcával feljebb megállítottak a rendőrök és kérdőre vontak de mi tagadtunk.Tanuként lettünk kihallgatva.Egyik haverom kabátját lefoglalták és elküldték szakértői vizsgálatra.Kimutatták az audi üvegének mikrodarabkáit a kabáton így őt meggyanusították.Majd mindannyian beismerő vallomást tettünk.A bíróság 2006 decemberben fejenként 50 000 ft pénzbüntetésre itélt (és 86 000 ft bűnügyi költség megtérítés)társtettesként elkövetett lopás kisérlet miatt.Az audi tulajának 73 000 ft kára lett.Ezt eddig nem kérte hogy fizessük meg.Meddig kérheti hogy fizessük meg a kárt?