XX - XXI - XXIII.kerületi bíróság


gyandi # 2008.03.12. 12:20

Köszi Krisztián, gondolkozunk, és majd jelentkezem !

Krisztián2006 # 2008.03.12. 08:09

Van egy ismerősöm aki Igazságügyi Műszaki Szakértő és balesetellemzéssel foglalkzik, Maximum 40 ezer forint a szakértői véleménye. S ha te fogadod akkor még egy kicsit feléd is hajlik:).

Ha érdekel szólj megadom az elérhetőségét.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.12. 07:54

Én úgy tudom, hogy büntető vagy szabálysértési ügyben a bíró dönt róla, hogy szükséges-e szakértő kirendelése. Nem kell megkérdeznie a terheltet, hogy akarja-e.
Hogy a főnök hogy jön oda, azt meg végképp nem értem.

gyandi # 2008.03.12. 07:35

Sziasztok !
Tegnap megvolt a tárgyalás, döntés nem született, azt mondta a bíró, hogy szakértőt kellene fogadni, mert nem tud dönteni. a párom főnöke azt mondta, hogy nem akarja kifizetni ennek a díját, állítólag 100ezer Ft.
Az ügyvédünk 8 nap haladékot kapott. ( vagy kért, nem tudom pontosan).
Ami biztos, hogy a rendőr kavart, mert olyat is leírt, amit a párom nem is mondott. Állítólag az ügyvéd ezt megnézhette volna, de nem tette, azzal érvelt, hogy nem küldték ki neki.
Az, hogy van tanú, nem is tudta a bíró, és nem is foglalkozott vele. A fényképeket megnézte.
Nme tudom, ezek után mire számíthatunk. Szerintetek ?
Az ügyvéd enyhítést fog kérni .( 4 havi jogsi elvonás + 70 ezer pénzbírság volt a kiszabott büntetés).

gyandi # 2008.03.12. 07:35

Sziasztok !
Tegnap megvolt a tárgyalás, döntés nem született, azt mondta a bíró, hogy szakértőt kellene fogadni, mert nem tud dönteni. a párom főnöke azt mondta, hogy nem akarja kifizetni ennek a díját, állítólag 100ezer Ft.
Az ügyvédünk 8 nap haladékot kapott. ( vagy kért, nem tudom pontosan).
Ami biztos, hogy a rendőr kavart, mert olyat is leírt, amit a párom nem is mondott. Állítólag az ügyvéd ezt megnézhette volna, de nem tette, azzal érvelt, hogy nem küldték ki neki.
Az, hogy van tanú, nem is tudta a bíró, és nem is foglalkozott vele. A fényképeket megnézte.
Nme tudom, ezek után mire számíthatunk. Szerintetek ?
Az ügyvéd enyhítést fog kérni .( 4 havi jogsi elvonás + 70 ezer pénzbírság volt a kiszabott büntetés).

Krisztián2006 # 2008.02.23. 07:57

Belekerült a párod a gépezetbe, rendőrök feljelentették, a jelentésükön bekarikázták, hogy őt tartják hibásnak a baleset bekövetkezéséért, s az előadó már küldte is a határozatot.
Mindent bele a bíróságon s akkor van remény a jogsi megtartására. Az tény, hogy sokkal súlyosabb dolgok miatt nem vettek el jogosítványt sok esetben.

Majd írd meg légyszi a végeredményt, kiváncsi lettem.

gyandi # 2008.02.22. 19:09

Krisztián !
Nem volt kihallgatva !Egyszer csak jött a határozat !!!
Amúgy ma hallottam az unokatesómtól hogy valamilyen ismerőse részegen vezetett, itt is volt tárgyalás, és csak pénzbírságra büntették !!!!

Krisztián2006 # 2008.02.22. 17:23

T. gyandi!

Még azt áruld el, hogy a párod az rendőrségi eljárás folyamán volt-e kihallgatva eljárás alá vont személyként, vagy más minőségben, a rendőrség a "0"-ról küldte ki az első fokú határozatot?

gyandi # 2008.02.21. 14:06

Egyáltalán nem volt semmilyen szabálysértése még !

Krisztián2006 # 2008.02.21. 08:34

T gyandi!

Azért ez nem így működik, hogy "azt hallottuk" meg egyebek. Elősször is nincs két egyforma ügy, mint ahogy két egyforma bíró sem. Véleményem szerint mindenképen célszerű azokkal a dolgokkal próbálkozni ami évek során már nem egyszer eredményre vezett, minthogy "nem dolgozik ott valaki" címen kapcsolatot keresni.

A magánvéleményem, hogy a rendőrség a legtöbb esetben hanyag és "hozzánemértő", s ráadásul most nincsennek a legjobb fényben. Hidd el nekem ha igaza van a párodnak és a tanúid valóban alátámasztják hitelesen, hogy a rendőrök nem foglalkoztak az ő verziójával-ő tanúival akkor azért mert támadod a rendőrököt nem lesz ellenságes a bíró.

De azt azért megkérdezheti a bíró is, hogy ezek a dolgok miért csak most jutottak eszébe neki.

Volt az elmúlt 2 évben szabálysértése a párodnak?

ObudaFan # 2008.02.20. 19:05

Azt hallottuk, hogy a bírót nem fogja meghatni az, hogy a munkaeszköze a kocsi, ezt az ügyvéd mondta, mert most volt egy olyan esete, hogy teherautó sofőrtől vették el a jogsit, mondván az nem tartozik ide,

Ez nem így van. Büntetőkollégiumi állásfoglalás rendelkezik arról, hogy figyelembe kell venni.

gyandi # 2008.02.20. 18:17

Kedves Krisztián !

Azt hallottuk, hogy a bírót nem fogja meghatni az, hogy a munkaeszköze a kocsi, ezt az ügyvéd mondta, mert most volt egy olyan esete, hogy teherautó sofőrtől vették el a jogsit, mondván az nem tartozik ide, hogy neki mi a foglalkozása....azért köszi.
A fényképeket bemutatják.
Azt hallottuk, hogy a rendőrséggel nem érdemes példálózni, pl. hogy nem teljesítette a kötelességét, mert még fordítva sülhet el a dolog...nem tudom, igaz-e???

Krisztián2006 # 2008.02.20. 08:17

T. gyandi!

Próbáljon meg a párod ezzel hatni a bíróra, valamint azzal, hogy a rendőrség nem hallgatta meg a szemtanúitokat. Azonban azt tudnod, kell hogy a párodnak mint eljárás alá vont személynek az eljárás alatt joga lett volna tanúk meghallgatását, szakértő kirendelését indítványozni. Vagy akár a fényképfelvételeket is csatolhattátok volna.

Vélhetően ezek közül egyik sem történt meg, de tárgyaláson mindezt még megteheti a párod. Illetve "könyörögjön", hogy neki a munka miatt kell meg egyebek.

gyandi # 2008.02.19. 20:20

de igen nagy szám : mert itt nem arról van szó, hogy hétvégén tudjunk bulizni menni, hanem arról, hogy a páromnak az a munkája, hogy kocsival járja Pestet, meg néha a vidéket...és pl. faxokat, fénymásolókat cipel !!!

ObudaFan # 2008.02.19. 19:45

Nem dolgozik ott valaki közületek ???

A jogosítvány elvétele még nem olyan nagy szám, mint amit azért lehet kapni, ha valaki komolyan így próbálkozik.

Azt meg, hogy mik az esélyek, a leírtakból nem nagyon lehet megítélni.

monalisa1 # 2008.02.19. 15:14

Ha az ismerősödnek netán lenne A, C, D, F kat. vezetői engedélye is, tehát a munkájához és/vagy a munkába járáshoz 4 hónapig a személygépkocsi nem okvetlenül szükséges, akkor kérje azt, hogy csak és kizárólag a "B" kat. vezetésétől tiltsák el.

gyandi # 2008.02.19. 14:49

féknyom: kb7-8 m
nem volt sérülés, nem tudom, milyen kocsival szálltak bele, megkérdezem este-személykocsi volt.

Krisztián2006 # 2008.02.19. 14:43

ja és volt személyi sérülés?

Krisztián2006 # 2008.02.19. 14:41

mekkora volt a féknyom s milyen autó szállt bele?

gyandi # 2008.02.19. 14:35

ő lassan csorgott ki a kereszteződésbe, nem jött semmi, elindult, és a kicsi hátsó kerekénél szállt bele egy őrült nő, aki tök gyorsan jött...persze a rendőrök is azt hangoztatták, hogy megsértette a szabályt, ő a hibás...nem voltak hajlandóak a szemtanúk vallomását sem felvenni, illetve a féknyomot megvizsgálni, ami elég hosszú volt....

monalisa1 # 2008.02.19. 14:04

Én csak annyiban, hogy tudtommal főbüntetés a pénzbírság, melyet megspékelnek x hónap vezetéstől való eltiltástól.

Amúgy akár dolgozik ott valaki akár nem, bírót befolyásolni nem lehet...

Jobbkéz szabály: megállunk, szabad utat adunk a nekünk jobbról érkezőnek, ezzel szemben az ismerősöd bizonyára belement...

gyandi # 2008.02.19. 12:22

Kedves Mindenki !

A fent említett bíróságon lesz a páromnak tárgyalása márciusban, mert el akarják venni a jogsíját 4 hónapra , valamint pénzbírságot róttak ki rá.
Az ok : jobbkéz szabály megsértése, meg nem adása
Vannak fényképeink, de mindenki azt mondja, hogy nincs esélyünk...

Szerintetek ? Nem dolgozik ott valaki közületek ???