Hol találom?


hsz2 # 2008.02.25. 15:46

Köszi bigba! felkészülök a rácsokra,ha egyáltalán erre lehet készülni. Ettől függetlenül alig várom a beszélőt,már 42napja nem láttam.Az ügyészség mg nem siet az engedély megadásával.Na mindegy,túlélem.Azért azt sohasem gondoltam,hogy a kint lévőknek is ez mekkora büntetés.(Csak annyival jobb,hogy szabadon mozoghatok.)De a hiánya ez NAGY BÜNTETÉS.Küszi

bigba # 2008.02.24. 20:30

hsz2!
Szivesen. Sajnálom, hogy ilyesmire kell várnod. Készülj fel a rácsokra a beszélőn! Az először nagyon megviseli az embert.
Elvileg, ha megy levél, a nevelőtől már tudnia kellene, hogy hogyan mehetnek a csomagok. Sajnos a belső infó a leg megbízhatóbb.

hsz2 # 2008.02.24. 17:33

Köszi bigba! Már megkaptam amire kivi voltam.Sajnos még nincs engedélyezve a kapcstartói,csak levél mehet,és azokjönnek-mennek.01.18-tól van előzetesben Dujv-Mélykúton a nőiben.Május 16-igsajna meghosszabították.Kapcstartóira az engedélyt már alig bírom várni,hogy legalább LÁTHASSAM. Köszi a segítséget mégegyszer.

bigba # 2008.02.23. 19:15

HSZ2!
Te nem figyelsz?
Leírtam, hogy ki, mikor és hogyan küldhet csomagot. Legalább azt írd már ide, hogy melyik börtönben van!
Hogy segítsünk, ha te nem segítesz?

hsz2 # 2008.02.23. 17:11

Köszönöm a segítséget.

Jeno # 2008.02.22. 21:41

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

1979. évi 11. törvényerejű rendelet

a büntetések és az intézkedések végrehajtásáról

bigba # 2008.02.22. 19:49

Szia!
Hogy itt hol találsz meg dolgokat azt nem tudom.
A kapcolattartóit 30nap alatt el kell intézzék, de erről te nem kapsz semmilyen értesítést. Amint tud téged telefonon hívni, onnantól él a kapcsolattartásod.
Ha nincs pénze, sima piros csekken adhatsz fel a nevére, de rá kell írnod, hogy mire szánod, étkezésre vagy telefonra.
Vannak előzetes házak, ahol telefonkrtyát kérnek. Ezt az adott intézet tudja neked megmondani, hogy mit engedélyez. Mindem intézet más. Állam az államban. Saját szabályokkal.
Kapcsolattartóként te jogosult vagy a csomag küldésére. Ez rendszerint 5 kilós élelmiszer és 20 kilóig tisztaságit jelent (egy grammal se tőbb!!!). De ez is intézet függő.

hsz2 # 2008.02.21. 19:07

Sziasztok!Hol találom itt a neten a büntetés végrehajtási törvényt? Másik kérdésem:Kapcsolat tartást hány nap malatt kell engedélyezni az ügyésznek? Van erre szabály?