pénzhamisítás!


Vivy # 2008.05.07. 04:51

Hát én nagyon remélem, hogy nem fog másod fok súlyosbítani, mert a tárgyaláson, igazából azt hangsúlyozta, hogy a "társamat" szeretné kitiltatni az országból, ugye ő nem magyar állampolgár, és egyebet nem mondott, hogy miért fellebbez! Csak bizakodom!

ObudaFan # 2008.05.06. 19:01

Dönteni a másodfokú bíróság fog. Mivel az ügyet nem ismerem, aligha vagyok abban a helyzetben, hogy megítéljem, hogy várható-e súlyosítás. Csak azt próbáltam jelezni, hogy az ügyész hobbiból nem fellebbez.

Vivy # 2008.05.06. 05:26

Igen már közben már mondta az ügyvédem is, hogy más lesz az ügyész! Tehát akkor érthetem úgy, hogy most súlyosításért fellebez, akkor valószínű, hogy súlyosítják is az ügyet? Mert ugye most így állunk, ő azért fellebezett!

ObudaFan # 2008.05.05. 19:49

Ugyanez az ügyész nem marad, mert a felettes ügyészségtől egy ügyész fogja a vádat képviselni. A felettes ügyészség pedig vissza is vonhatja a fellebbezést, vagy módosíthat a korábbi ügyészi állásponton.

Ezzel együtt azt is el kell mondani, hogy azért az ügyész csak akkor fellebbez súlyosítáért, ha esélyt is lát a súlyosításra.

Vivy # 2008.04.30. 07:26

Igyekszem és remélem, hogy nem rontanak ezen az ítéleten, hanem helyben hagyják!

ksstomi # 2008.04.30. 06:55

hozzászólás törölve

ksstomi # 2008.04.30. 06:54

hozzászólás törölve

Vivy # 2008.04.30. 06:40

Hát ez viszont nem jó hír:-( Mert ugye a bírónő meg mindenki teljesen korrekt volt és normális viszont ha ugyanez az ügyész marad.... ő letöltendőt kért, és ezért fellebbezett, mert a bírók meg nem ezt adták! Hát nem tudom, nagyon félek!

ksstomi # 2008.04.30. 06:28

hozzászólás törölve

Vivy # 2008.04.30. 05:24

köszönöm ez bíztató volt, hát az ügyvédem is nagyon bíztat, meg, hogy ő megígérte és ne aggódajk, csak még bírjam ki addig amíg kitűzik a másodfokot! Egyébként ott már más lesz a bíró is, meg az ügyész is?

ksstomi # 2008.04.30. 05:18

hozzászólás törölve

Vivy # 2008.04.30. 03:49

Üdv mindenkinek! Hát megvolt április 28! Nagyon jó ítéletet kaptam, nagyon rendes és jó volt a bírónő, 2 év börtönt 4-re felfüggesztett, viszont az ügyész élt a 3 nap gondolkodással, mert ő letöltendőt kért! És fellebbezett! Nagyon kétségbe vagyok esve, pedig nagyon bíztam benne, hogy annyiba hagyja! Most megyünk másod fokra! Ügyvédem azzal nyugtat, hogy már a jó ítélet a "kezünkbe van", de nagyon pesszimista vagyok! Tud valaki hozzászólni ehhez, hogy ilyenkor mikor ugye mi jó ítéletet kaptunk, de az ügyész fellebbezett, hogy másodfokon mi várható! Ott mindig szigorúbbak a dolgok? Várható, hogy most elítélnek, vagy hallgassak az ügyvédemre és éljem tovább nyugodtan az életem? Köszönöm aki hozzászól!

Vivy # 2008.03.11. 05:19

Sziasztok,

Köszönöm akik szurkoltak nekem, sajnos ítélet nem született, április 28-án lesz a következő tárgyalás, és azt mondta a bírónő, hogy akkor fog ítéletet is hírdetni! Viszont ami pozitív, hogy eltörölték a lakhelyelhagyási tilalmamat! Hát remélem, hogy "jó" ítéletet kapok akkor!

Vivy # 2008.03.03. 06:36

Tisztelt Dr. Attila,

Tudom, és köszönöm, de nem is úgy értettem a felfüggesztést:-) remélem hogy nem végrehajtandót kapok!

Dr.Attika # 2008.03.03. 05:50

Kedves Vivy!
Létezik felfüggesztett börtön büntetés. Ön azt írta, hogy "...felfüggesztenek." Nem önt függesztik fel, mert az mást jelent, mint az önre kiszabott börtön büntetés végrehajtásának felfüggesztése.

Vivy # 2008.03.03. 05:10

Igyekszem:-) Már csak egy hét! Elég para van...

Főlökött # 2008.03.02. 17:09

Tisztelettel

Olvasni kell a sorok közöt !!!!!

"Önt nem fogják felfüggeszteni, legfeljebb a szabadság vesztést." Nem ácsolják a bitót......

Nem kell rémüldözni, csak észnél kell lenni.

---------------
  • Lökedelem
Vivy # 2008.02.28. 07:58

Jó már értem:-) Hirtelen megijedtem! Hát az biztos hogy megbántam ezt a marhaságot és nem kell úgy tennem mintha! hát 10-én összecsinálom magam az biztos, de remélem a bírónő meg mindenki "jó" ítéletet szab ki!! Ha már egyszer kiengedtek ne kelljen visszamenni!

Vivy # 2008.02.28. 07:56

Ezt most nem értem kedves Dr. Attila? Hogyan hogy hatálytalan? Nem létezik már felfüggesztett börtön büntetés?

Dr.Attika # 2008.02.27. 17:48

Önt nem fogják felfüggeszteni, legfeljebb a szabadság vesztést. A felfüggesztéses büntetés már hatálytalan.

kea4 # 2008.02.27. 17:35

Vivy!

"Nagyon bíztatnak, hogy felfüggesztenek, és nagyon remélem, nem is tudom mi lesz ha mégsem!" Tudomásom szerint valamikor a gengszterváltás környékén Magyarországon megszüntették az elítéltek felfüggesztését. :) :) :)

Üdvrivalgással:
KEA.

Főlökött # 2008.02.27. 15:14

Tisztelettel

Nincs mit köszönni, azért vagyunk itt, álláspontom szerint. Én örülök neki, ha egy hangyányit is tudtam segíteni valakinek is.

Hozzáteszem, ne foglalkozz mással. Csak saját magaddal, s a bírónak is úgy tűnjön, megbántad, véletlen botlás volt, egyszeri, de nem kéne letöltendő, mert akkor a családomnak annyi, s ez a drasztikus ítélet több ember életvitelét is megváltoztatná.
Remélem érted mire próbáltam rávilágítani. Kirendelt védő ( 5 év, vagy fölötti bünti tétel esetén ) is teszi a dolgát, úgy ahogy, de saját életedről van szó.

Na sok sikert.

----------------
  • Löki
Vivy # 2008.02.25. 09:10

Köszi Főlökött!!! Nagyon köszönöm a megnyugtató volt amit írtál, és rohadtul bízom benne, de már most kivagyok készülve, és hozzáteszem a másik fél ügyvédje március 8-án kiutazik külföldre és egész hónapban nem lesz, és el akarja halasztatni áprilisra! Hát addig biztos, hogy bekattanok a félelemtől, de azt mondja az én ügyvédem, hogy mivel sok a tanu, így lehet, hogy nem fogja engedni a bírónő, hát egyrészt örülnék neki, mert akkor most már essünk túl rajta!! Nagyon bíztatnak, hogy felfüggesztenek, és nagyon remélem, nem is tudom mi lesz ha mégsem! Mégegyszer nem tudnék előről kezdeni egy életet! Remélem "normális" lesz mindenki, és nem fognak visszaküldeni! Az enyhítő körülmények közül a családfentartás nincs meg, még várok vele:-) Remélem jövőre már neki lehet állni! köszi, hogy szurkolsz és mindenképpen leírom, hogy mi lett a vége!! Még aki tud esetleg bármit hozzáfűzni, bíztatót vagy nem, nagyon érdekel!

Főlökött # 2008.02.24. 18:09

Tisztelettel

Van kölcsönbe ( jó pénzért ), egy földbe döngölő kézi készülékem. De minek is ?????

Vivi - beismerés- eljárást segítő magatartás, büntetlen előélet, minimális kárérték, megbánó magatartás, családfenntartó pozíció - munkáltatói igazolással alátámasztva, mind, mind enyhítő körülmény.

Nem kell mással foglalkozni, csak magunk és családunk életével. Annak rendezésével. Megbotlottunk, megesik. Büntit kapunk, letudtuk, felfüggesztett alatt nincs dorbézda. Máskor nem tesszük, amit tettünk.
Ezért van a fórum, kérdés - válasz. Próbálunk segíteni, tanácsot adni, ha sikerül.

Sok sikert, szurkolok!!!!!!!
Ide karcolhatnád majd a végeredményt. Tényleg érdekelne, mit sikerült kihozni, remélem jól alakul számodra.

----------------
  • Löki
Átvert ember # 2008.02.23. 20:06

Dr Attika IGAZA VAN! Bocsika!