Napjaink rendőrsége!


Tamás123 # 2008.12.02. 16:51

Váradi Laci!

Bocs, de az az e-mail címem, amin ide regisztáltam, megszűnt.

Jelenleg a nokedli123@citromail.hu

címet használom.

Megköszönném, ha bemásolnád oda.

Tamás123, aki Csiza Csaba (iwiw)

Tamás123 # 2008.12.01. 16:00

Sziasztok!

Elnézést, hogy megismétlem, de hátha tud nekem valaki választ adni.

Feljelentőből vádlott.

Megpróbálom röviden vázolni az eseményeket, a végén kérdezek.

Válófélben vagyok a feleségemtől, aki az élettársával 28 hónapja elzárja tőlem a fiamat. Az élettárs ellen 2006-ban, illetve 2007-ben feljelentést tettem kiskorú veszélyeztetés (fiam), garázdaság, testi sértés miatt. Az alábbi videón elolvashatod, hogy miért:

Mindenképp az ügyhöz tartozik, hogy a többszörösen büntetett előéletű élettársnak nagyon magas beosztású ismerőse van a kerületi rendőrkapitány­ságon. A feleségem és az élettárs nem talált rajtam semmi „fogást“, így átnézette az rendőri ismerőssel a teljes bontóperi anyagot, hogy mit lehetne rámkenni.

Mondom, hogy mit követtem el. A fenti videóbeli második eset után elkeseredésemben, tehetetlenségemben egy szombati napon kitettem 3–4 cetlit a fiam iskolájánál, amin néhány mondatban leírtam, hogy mi történt 2006.09.08-án és 2007.09.07-én. Ezek a cetlik hétfőn reggel már nem voltak ott. Ezt az iskolaigazgató is megerősítette, hogy ők hétfőn reggel egyet találtak, levették, a fiam csakis az anyjától tudhatott erről. Természetesen nem az iskola, nem a fiam ellen irányultak ezek a tényközlő cetlik, mindössze egy elkeseredett figyelemfelkeltés volt. Sajnos a rendőrség közel sem intézkedett. Lényeg az, hogy emiatt az rendőrség vádat emelt ellenem kiskorú veszélyeztetésének alapos gyanúja miatt.

Néhány napja kaptam egy határozatot, mely a megszünteti a nyomozást feleségem élettársa ellen kiskorú veszélyeztetése miatt (panaszlehetőségem van, 8 napon belül), továbbá telefonon megtudtam, hogy én ellenem viszont vádat emeltek kiskorú veszélyeztetése miatt, a bíróságra került az ügy.

Kérdésem a következő lenne. Amennyiben elutasítják a panaszomat, melyben továbbra is kérem az élettárs kiskorú veszélyeztetése miatti vádemelést, akkor milyen jogi lehetőségeim vannak arra és mik ennek a feltételei, hogy ezt az egész ügyet teljesen az elejétől újravizsgálják (természetesen más kerület/ügyészség)

Biztos hülyeségeket írok most: Ombudsman? Másik kerületben tegyem meg a feljelentést? Minden megoldás érdekelne, teljesen tiszta előttem, hogy a pasi dolgait el akarják kenni, engem pedig bemártani. Hova, kihez tudok fordulni és milyen indokkal?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.27. 17:44

Eppen hallom a hirt: a verekedo rendor letoltendo bortont kapott. Meglepodtem ez hogyan fordulhat elo nalunk de aztan megertettem. Azert mert ez az ugy nemzetkozi publicitast kapott es muszaj volt nekik ilyen bunetetst kiszabni.
Egy aranyos dolog:
A rendor korabban mar kapott felfuggesztett bortonbuntetest testi sertesert. Akkor hogyan lehet hogyan maradhatott rendor? Kerem ezt magyarazza el nekem valaki, mindenhol arrol szolnak a dolgok h megcsak biztonsagi or sem lehet olyan ember akinek volt pl. szabsertesi ugye pl lopasert. Erdekes egy dolog. felfuggesztett bortonnel pedig rendorkent dolgozhatott? Na most ha valoban komoly jogasz valaki akkor ezt magyarazza meg nekem de nem hiszem hogy meg tudja. Bence

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.27. 17:33

Akkor am legyen. Ha minden igaz ram gondolnak azt hiszem en lennek a nudistrandos fiu es persze egyszemelyben en vagyok egy Tamas is, ktamas85 is, Krisztian is es meg nem tudom, de volt meg par. Orulok Neked ktamas85! Oszd csak ki oket a hocipom nekem is nagyon tele van. Ha valaki, akkor Te tudod hogy en nem Te vagyok meg Krisztian se te vagy es a Tamas se Te vagy de ezeknek magyarazhatsz. Bence

ktamas85 # 2008.11.27. 14:55

Legislator irta:

"ktamás85 vagy Balageboy vagy…az a nudistastrandos fiú mikor fog ideírni?"

Kedves Legislator,

hiányzik a véleményem? :)

Tamás123 # 2008.11.27. 13:54

Sziasztok!

Feljelentőből vádlott.

Megpróbálom röviden vázolni az eseményeket, a végén kérdezek.

Válófélben vagyok a feleségemtől, aki az élettársával 28 hónapja elzárja tőlem a fiamat. Az élettárs ellen 2006-ban, illetve 2007-ben feljelentést tettem kiskorú veszélyeztetés (fiam), garázdaság, testi sértés miatt. Az alábbi videón elolvashatod, hogy miért:

Mindenképp az ügyhöz tartozik, hogy a többszörösen büntetett előéletű élettársnak nagyon magas beosztású ismerőse van a kerületi rendőrkapitányságon. A feleségem és az élettárs nem talált rajtam semmi "fogást", így átnézette az rendőri ismerőssel a teljes bontóperi anyagot, hogy mit lehetne rámkenni.

Mondom, hogy mit követtem el. A fenti videóbeli második eset után elkeseredésemben, tehetetlenségemben egy szombati napon kitettem 3-4 cetlit a fiam iskolájánál, amin néhány mondatban leírtam, hogy mi történt 2006.09.08-án és 2007.09.07-én. Ezek a cetlik hétfőn reggel már nem voltak ott. Ezt az iskolaigazgató is megerősítette, hogy ők hétfőn reggel egyet találtak, levették, a fiam csakis az anyjától tudhatott erről. Természetesen nem az iskola, nem a fiam ellen irányultak ezek a tényközlő cetlik, mindössze egy elkeseredett figyelemfelkeltés volt. Sajnos a rendőrség közel sem intézkedett. Lényeg az, hogy emiatt az rendőrség vádat emelt ellenem kiskorú veszélyeztetésének alapos gyanúja miatt.

Néhány napja kaptam egy határozatot, mely a megszünteti a nyomozást feleségem élettársa ellen kiskorú veszélyeztetése miatt (panaszlehetőségem van, 8 napon belül), továbbá telefonon megtudtam, hogy én ellenem viszont vádat emeltek kiskorú veszélyeztetése miatt, a bíróságra került az ügy.

Kérdésem a következő lenne. Amennyiben elutasítják a panaszomat, melyben továbbra is kérem az élettárs kiskorú veszélyeztetése miatti vádemelést, akkor milyen jogi lehetőségeim vannak arra és mik ennek a feltételei, hogy ezt az egész ügyet teljesen az elejétől újravizsgálják (természetesen más kerület/ügyészség)

Biztos hülyeségeket írok most: Ombudsman? Másik kerületben tegyem meg a feljelentést? Minden megoldás érdekelne, teljesen tiszta előttem, hogy a pasi dolgait el akarják kenni, engem pedig bemártani. Hova, kihez tudok fordulni és milyen indokkal?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Tamás123 # 2008.11.27. 12:24

Benceee!

Megírtam az e-mail címemet az itt elérhető e-mailedre.
De nem titkos itt sem, nokedli123@citromail.hu

Legislator # 2008.11.26. 16:21

Jó sok szerep "szerzőt" keres:-).


Sunshine after the rain.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.26. 16:15

Az a "srac" egy 60 koruli filozofus volt.En is birtam csak kellett hozza nemi turelem.Meg kell hagyni azert igen tomenyek voltak az irasai.Aki nem ertette annak pedig uresek.Bence

Legislator # 2008.11.26. 16:03

Jaja, az a srác teljesen kész volt (ettől még én bírtam), azt hiszem Artisentocracy, vagy mi volt a neve...


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2008.11.26. 15:54

Arra a srácra gondolsz, aki mindenkit levégzett a nagyondurván érthetetlenül megfogalmazott üres okoskodásaival?

jaj

az maradandó élmény volt :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2008.11.26. 15:48

ktamás85 vagy Balageboy vagy...az a nudistastrandos fiú mikor fog ideírni?


Sunshine after the rain.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.26. 14:16

Tamas! E-mailed? Bence

Tamás123 # 2008.11.26. 08:29

Látom, gyorsan moderálva lettem, pedig nem követtem el semmit, a valós életből hozott történetet írtam be, kérdésem annyi lett volna, hogy mit csináljak?

Forduljak még bírósághoz, forduljak még rendőrséghez? Minek? Semmi értelme, még én kerülök szarba. Ha van ismeretség, pénz, ezek a Calcuttai Teréz Anyából is sorozatgyilkost kreálnak és fordítva. Még megnevezni sem szabad őket, olyan jól kitalálták saját maguknak a személyiségi jog megsértését. Ők büntetlenül tehetnek tönkre emberi életeket, de őket még megnevezni sem szabad. A nyilvánossághoz fordulok.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.13. 16:27

http://index.hu/…hirek/369096

Szerintetek ezek nálunk jártak már? Ki van zárva ...
Kriszt

ksstomi # 2008.05.01. 13:14

hozzászólás törölve

Royal # 2008.05.01. 10:11

legalábbis nem ez a fő ok, hanem sokkal inkább a mentalitás, és a kevésbé agresszív vezetési stílus

Pontosan rátapintottál a lényegre. Magyarországon a hatóságok csak olyan kihágásokra mennek rá, ami mérhető, ezáltal könnyen bizonyítható, és természetesen alaposan sarcolható. Ezzel le is szűkölt a kör a gyorshajtásra, és az ittas vezetésre, a többi (nem kevésbé veszélytelen) kihágás felett szemet hunynak, mivel nem mérhető. Pedig balesetek nemcsak a fenti okokból történnek...

No.1: Sok a fakezü. Magyarországon nem minőségi, hanem mennyiségi soförképzés zajlik, bárki kaphat jogosítványt, párhetes gyorstalpaló után. Olyanok is akinek semmi érzékük, és semmi közük az autóvezetéshez. És természetesen, ahogy az lenni szokott a követelményszintet igazítjuk az igényekhez, és nem fordítva. Én elsőkörben itt szigorítanék, és drasztikusan. Akinek nincsen képessége a biztonságos autóvezetéshez, az ne kaphasson jogosítványt. Csakúgy mint a pilótaengedélynél. Ezzel máris 80%-kal visszaesne a balesetek száma.

2. Utak minősége/tisztasága (pocsék, balesetveszélyes)
3. Ellentmondó kresz szabályok, kopott alig- vagy egyáltalán nem látható útburkolati jelek, hibásan beállított lámpák.

Ezek legalább annyit nyomnak a latba mint a gyorshajtók.... Egyébként ez a zéró tolerancia tényleg egy akkora marhaság, amit még a világ nem látott. Én is antialkoholista vagyok, de történetetsen a konyakosmeggyet azt kétpofára tudom enni. Namost állitólag ez is kimutatható.

ksstomi # 2008.05.01. 09:13

hozzászólás törölve

ViktorBp # 2008.05.01. 08:50

Igen, valahogy úgy .....

Royal # 2008.05.01. 08:41

Odáig egyetértek hogy ittas vezetést keményen szankcionálni kell, de a történeten többi részletén sírni kéne...

ViktorBp # 2008.05.01. 06:36

http://www.jogiforum.hu/hirek/17707

hánynom kell ..

Viktor

ViktorBp # 2008.05.01. 05:36

Nem azért mert különben ezt tenném, csak extrém példaként írtam, hogy ilyenkor mi van?
Viktor

ViktorBp # 2008.05.01. 05:34

Kedves Hozzáértő Valaki!

Meg tudná nekem válaszolni ezt a rövid kérdést?

Most akkor május 1-jétől a rendőrnek minden esetben fénykép- vagy videofelvétellel kell bizonyítania a szabálysértés elkövetését?? Köszi!
Azaz sok visszaélésnek vége lenne így, és akkor megtehetem, hogy nyugodtan cikázom össze-visszal, át a záróvonalon meg a piroson a rendőrautó előtt, ha abban nincs kamera vagy fényképezőgép, akkor nem tudnak semmit kezdeni velem? Hogyan értendő ez a bizonyítási kötelezettség most?

Nagyon köszi, tényleg érdekelne a dolog!

Viktor

ksstomi # 2008.05.01. 05:18

hozzászólás törölve

HunHeart # 2008.04.30. 10:06

Sziasztok!

Történet:
Egy "kedves" partneremnél, akinél már cégesen közel 15m forintért vásároltam,,akadt egy fizetési nehézségem "kis összegre", a probléma dokumentált volt, és jeleztem is, mégis úgy döntött feljelent. A nyomozást megszüntették "bűncselekmény hiányában", hivatkozott arra, hogy a cégem nem létezik (természetesen nem igaz) és a cégnek a cégjegyzékben sem találta nyomát.

Egy kérdésem lenne:
Az ügyészség ilyenkor automatikusan eljár vele szemben "hamis vád" miatt, vagy valamit tennem kell ezügyben??

Köszönöm a válaszokat.

Üdv