S.O.S. Nagyon sürgős


PETERHUGO # 2009.04.29. 13:28

JÓ NAPOTT !!!

NEKEM LENNE EGY OLYAN KÉRDÉSEM HOGY ÉN ELÜTÖTTEM EGY EMBERT AKI BICIKLIVEL MENT ELSÖBSÉGADÁS KÖTELEZÖ TÁBLÁNÁL DE 8NAPONBELÜL GYOGYULÓSÉRÜLÉSE LETT .NEKEM EDDIG SOHA SEMMILYEN KÖZELEKEDÉSI BIRSÁGOM GYOSHAJTÁS ITTAS VEZETÉS SEMMI NEM VOLT 6 ÉVE VAN MEG A JOGSIM.
MOST AZT A BÜNTETÉST KAPTAM HOGY 40000 FT PÉNZBIRSÁG S 3 HONAP VEZETÉSTÖL VALÓ ELTILTÁS. HA EZT FELLEBEZZEM H MÉG NEM OKOZTAM SEMMIEN BALESETTET S NINCSMUNKÁM DE MOST ADTAM BE ÜZLETKÖTÖI ÁLLÁSKÖRBE AHOZ VISZONT KELL A B KATEGORIÁS JOGOSITVÁNY VAN RÁ ESÉLY HOGY NEM VESZIK EL 3 HONAPRA A JOGOSITVÁNYOMAT?????

ogbreak # 2009.04.27. 16:35

Ha kapok egy csomagot amibe a csomagküldő szolgálat által nem engedélyezett dolog van de maga a dolog nem illegáli és nem is törvénytelen milyen problémába keveredhetek kérlek irjatok vissza ( ogbreak@gmail.com ) fontos
Ja és külföldről érkezett

ObudaFan # 2009.04.24. 16:26

azzal, hogy ha elkapják, és fizetni kell, ennek az eladásából fogja biztosítani a pénzt

Még fél évig csak akkor kell fizetni, ha van a gyereknek saját jövedelme.

tükörkép* # 2009.04.24. 09:46

Kedves András!

Köszönöm a gyors választ. Fizetni biztosan ő fog, ezt már tisztáztam vele.
Akkor már csak kerüljön elő épségben...

Köszönöm, még egyszer.

Grád András # 2009.04.24. 09:25

Kedves Tükörkép!

Ha olyan járművet vezet, amire nincs jogosítványa, szabálysértést követ el, és mint törvényes képpviselő, Ön fogja a bírságot végülis kifizetni. Javasolt megelőzés: A srác holmijai közül valami az ő tulajdonát képező számára igen kedveset (számítógép, ipod, stb.) "zálogba" adatni vele az Ön részére azzal, hogy ha elkapják, és fizetni kell, ennek az eladásából fogja biztosítani a pénzt. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

tükörkép* # 2009.04.24. 09:21

Sziasztok! Én is nagyon gyors segítséget szeretnék kérni.
A volt férjem a tudtom, megkérdezésem, beleegyezésem nélkül egy olyan kategóriájú motort vásárolt a fiamnak, amire még nincs érvényes jogosítványa. A gyerek holnap hosszú útra készül (motorostalálkozó). Az esély, hogy az elmenetelét megakadályozzam, gyakorlatilag nulla..
Azon túl, hogy féltem a testi épségét, egy esetleges közúti ellenőrzés során mégis mire számíthatok/számíthatunk? A gyerek kiskorú (17,5) és nálam van elhelyezve. Felelős vagyok/leszek, ha holnap elkapják?
Köszönöm előre is.

ObudaFan # 2009.04.23. 18:49

Ha pénzbüntetés lesz, az nem szerepel az erkölcsiben.

cumimumi # 2009.04.23. 12:02

Jó napot kívánok!

Kérem segítsenek......
Két kis kérdésem lenne.
A barátom még 2008 augusztusában belekeveredett egy verekedésbe.Még pedig úgy hogy az egyik haverjába belekötöttek és elkezdték verni ő meg még 2 fiú segíteni akart a barátjukon mert már fojtogatták és rugdosták.
Aki rugdosta a barátom haverját annak 8 napon túl gyógyuló sérülése lett( bordatörés) és fel is jelentette a barátomat és a többi embert.
A rendőröket is kihívta rájuk valaki és azóta járjuk a bíróságot.
A héten kapott egy levelet a barátom amiben a következő állt:
A BTK 271§ 1. bekezdésébe ütköző és a 2. bekezdés A pont szerint minősülő garázdaság......
A BTK 170§ 1. bekezdésébe ütköző és a 2. bekezdés szerint minősülő súlyos testi sértés bűntettével mely cselekmény a BTK 20§ 2. bekezdésére társtettesként követtek el......
Írták azt is, hogy pénzbírságra számíthat.

És majdnem mindenkinek ezt írták még annak is aki feljelentette a barátomat.

A kérdésem az lenne hogy mennyi pénz büntetésre számíthat a barátom???!!
A másik kérdésem az lenne hogy ez bekerül az erkölcsi bizonyítványába??és ha ez bekerül akkor egész életen át benne lesz???

Várom Válaszukat és NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM előre is!!!!

suncy # 2009.04.20. 16:29

-

Konenn # 2009.04.20. 15:50

Köszönöm a választ!!!!

monalisa1 # 2009.04.20. 15:38

Szóval őneki azt kell bizonyítania, hogy valóban több tünt el mint amennyit sikerült "papírral" igazolnia, nektek meg azt, hogy nem vittetek el semmivel sem többet. Leginkább tanúkra van szükség pro és kontra. Aztán a bíróság majd eldönti melyik oldalnak van igaza.

monalisa1 # 2009.04.20. 15:32

Ha egy mód van rá ne írd tele a Fórumot egyugyanazon kéréssel...

Konenn # 2009.04.20. 14:55

Jó napot.
Van egy jelenleg is tartó birosági ügyem, amiatt hogy:

2 társammal együtt betörtünk egy raktárba ahonnan szerszám gépeket vittünk el, a rendörségi kihalgatáson, ami ugy zajlot hogy külön halgattak ki mindhármonkat, elmondtuk hogy miket vittünk el.
Na a sértett még hozzá tett jó pár dolgot igy 700ezer ftot kell megtériteni.
Az lenne a kérdésem hogy ha a sértett nem tudja bizonyitani papirokkal hogy neki azok a gépei meg voltak, akkor elképzelhetö-e az, hogy nem kell nekünk megtériteni azokat a gépeket amiröl nincs papirja????
Elöre is köszönöm a választ…

monalisa1 # 2009.04.20. 07:34

Agusztus 1-e még odébb van, vagyis a mester semmiféle késedelembe nem esett még. Sőt dicséretes az eddigi munkatempója, hogy már csak a belső burkolás van hátra.

Egy kétoldali szerződést egyoldalúan nem lehet felbontani., javaslom beszéld meg vele a dolgot és ha ő is akként látja akkor kézfogással elváltok egymástól.

És akkor az augusztus 1-tőli időszakra keres magának másik munkát majd, így bevételkiesése nem lesz - amiért alkalmasint perelhetne ha esetleg egyoldaluan lépsz...

"Lisa"
laikus hozzászóló

roobertgida # 2009.04.20. 07:21

Jó napot mindenkinek!
Problémám a következő.
Építkezek és kötöttem egy szerződést egy kivitelezővel
miszerint 2009.aug.1-ig befejezi az építkezést.Viszont már csak a belső burkolás hiányzik(csempe,járólap),viszont azt mondta hogy június közepéig nem folytatja az építkezést.
Az eddigi munkája ki van fizetve.
Felmondhatom-e a szerződést?Ha igen vannak-e ennek valami következményei?
a segítséget előre is kösznöm.

justizmord # 2009.04.19. 20:40

Nem vagyok jogász. Valószínűnek tartom, hogy a papírok ellenére is meg kell majd olyanokat téríteni, amiket a tulajdonos bármilyen más módon bizonyít, tehát pl. tanúkkal, vagy családtagjai vallomásaival. Bármilyen módon bizonyítja, azokat meg kell majd téríteni. Ha szóban többen mondják, az is bizonyítás. Ti is csak szóban mondtátok, hogy nem úgy volt, és olyat nem vittetek el.

A bíró meg fogja próbálni kideríteni, hogy melyik csoport mond igazat.


Iniuria non excusat iniuriam

Konenn # 2009.04.19. 20:28

Jó napot.
Van egy jelenleg is tartó birosági ügyem, amiatt hogy:

2 társammal együtt betörtünk egy raktárba ahonnan szerszám gépeket vittünk el, a rendörségi kihalgatáson, ami ugy zajlot hogy külön halgattak ki mindhármonkat, elmondtuk hogy miket vittünk el.
Na a sértett még hozzá tett jó pár dolgot igy 700ezer ftot kell megtériteni.
Az lenne a kérdésem hogy ha a sértett nem tudja bizonyitani papirokkal hogy neki azok a gépei meg voltak, akkor elképzelhetö-e az, hogy nem kell nekünk megtériteni azokat a gépeket amiröl nincs papirja????
Elöre is köszönöm a választ...

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.07. 13:36

De a nagy lét mégis ő kapja.
Magam is láttam már olyan pert, ahol a pervesztest csak másodfokon képviselő neves ügyvédi iroda kb. háromszor többet gombolt le a saját ügyfeléről, mint amit nekünk perköltségként összesen kellett fizetnie.

Egyjogász # 2009.04.06. 16:14

Azt majd valaki definiálja, hogy mi az, hogy "sztárügyvéd"?

Pl. ha egy "sztár" (lsd. pl. Győzike, Fekete Pákó, Rubint Réka, stb.) elvégzi a jogot, és ügyvéd lesz? :)

Nekem a nemrégiben zárult egy ügyem egy TV-kben sokat nyomuló "Dr. Mindenbenosztomazészt Józsi" ügyvéddel, a "sztárügyvéd" elő tudott terjeszteni egy fél oldalas ellenkérelmet, amiben 3 (három) helyesírási hiba és két fogalomzavar volt, a tárgyalásra meg elküldött egy szerencsétlen jelöltet, aki azt sem tudta, hogy büntető, vagy polgári ügyben jár el....

Szóval a "sztárügyvédet" az első tárgyaláson vertem le.....sztár....aha... persze....

gaspra # 2009.04.06. 14:33

Monalisa1!

Igazad van,nálad a pont:)

Figyelmetlen voltam.

Gaspra

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.06. 13:01

De megéri fizetni a „sztárügyvédet“?
Van erre egy csúnya - de találó - panel: Az ügyvédekkel is úgy van, mint a kurvákkal. Vannak nagyon olcsók és nagyon drágák is. Általában sem ez, sem az nem éri meg.

guba # 2009.04.06. 11:24

Ezek után a jobb kapcsolatokkal rendelkező ügyvéd tud valamit intézni a Legfelsőbb Bíróságon, hogy perújraindítás legyen, vagy mindent töröljenek?

A perújításnak szigorú törvényi feltételei vannak, alapvetően ezeken áll vagy bukik a megengedhetőség kérdése.
Anyagi vagy eljárási jogszabálysértés esetén egyébként nem a perújítás, hanem a felülvizsgálat a megfelelő perorvoslat.

bodza0131 # 2009.04.06. 10:04

S.O.S.
Valaki, aki jártas efféle ügyekben, kérem világosítson fel!
Férjemet másodfokon sem mentették fel, ugyanazt kapta, mint az első fokon. Senki nem számított rá, mert ártatlan(!!!!) -bár tudom, mindenki ezt mondja- bizonyíték nincs, jogszabálysértés van az anyagban, egyszerűen csak el akarják törölni a színről, a magasabb vezetők a cégnél, valószínű azért kapta a negatív ítéletet.
Most ügyvédet váltottunk, "sztárügyvéd" vállalta csak, mert soknak mutattuk, aki elolvasta, mind azt kérdezte, kinek áll útjában ennyire a férjem, és nem vállalták.
Kérdésem:
Ezek után a jobb kapcsolatokkal rendelkező ügyvéd tud valamit intézni a Legfelsőbb Bíróságon, hogy perújraindítás legyen, vagy mindent töröljenek?
Bár ő is mondta, hogy az előző ügyvédünk minden tőle telhetőt megtett. Akkor ő mit tehet?
De megéri fizetni a "sztárügyvédet"?
Nem is a pénz..., ....eladjuk pár dolgunkat, a becsület mindent megér, de 2 gyereket kell felnevelnünk.
Előre is köszönöm!

monalisa1 # 2009.04.05. 20:41

gaspra

Pontosítalak: a gyermeken keresztül a volt férjén áll bosszút, melynek oka sokféle lehet - nem tudjuk.

gaspra # 2009.04.05. 19:06

Tamás123!

Most olvastam végig itt a történetedet.
Ez borzasztó:(

Átélem,mert anya vagyok,és nem értem egy anya mitől anya ha a gyerekén áll bosszút...

Remélem rendeződik az életed,és a kapcsolatod a kisfiaddal.

Üdv,Gaspra