Kirendelt védö - beadványok


Nahajm # 2018.07.27. 13:52

Megkaptam a bíróságtól a levelet,miszerint a Kamara ertesít majd. Odairták,hogy mikor lesz az ELSÖ targyalási nap. Ez azt jelenti,hogy biztosan több idöpont lesz a tárgyalásra? Akkor nagy valószínüséggel örizetbe is fognak venni a következö targyalàs idöpontjáig?:/ Azert is felek ettöl mert eleve nagyon késöre teszik a targyalást, 2 óra utan..
Köszönöm válaszukat!

Nahajm # 2018.07.25. 18:48

A bírósagról akkor majd ugye kozvetitik a Kamarának? Mert a bírónak cimeztem :/

Nahajm # 2018.07.24. 21:34

Illetve amitöl nagyon felek az az,hogy kifutok az idöböl és nem tudom benyújtani ez iránti kérelmemet, mert a targyalas szeptemberben lesz.

Nahajm # 2018.07.24. 20:32

Kedves Lajcsó!
Köszönöm szépen! Akkor vârok, mást amúgysem tehetnék, de legalább már nyugodtabban.
Attól,hogy általában nem a terhelt tesz indítványt, van rá esély,hogy a bíró elfogadja? Félek,a kirendelt védö nem fogja,hiába kérem meg.

lajcsó # 2018.07.21. 06:18

"megkérhetem, hogy tegyen indítvànyt igazságügy pszichiàter bevonásàra, vagy azt magam tegyem meg a bírósàgnàl."
Is-is, de ezt tipikusan nem a terhelt szokta kérni.
2018 Július 1-től az ügyvédet nem a bíróság, hanem az ügyvédi kamara rendeli ki. Ezért az ügyvéd kirendelése a korábbinál valószínűleg egy kicsivel több időt vesz majd igénybe. Vedd figyelembe azt is, hogy az ügyvédi kamaráknál most van folyamatban a kirendelhető ügyvédek névsorának összeállítása.

Drszedlak # 2018.07.20. 20:12

Dehogy, miért stresszeli magà feleslegesen ?!

Nahajm # 2018.07.12. 14:09

Üdvözletem!
Beadtam a kérvényt ügyvéd kirendelésére, arra hivatkozva,hogy letöltendö szabadságvesztès fenyeget.
Még mindig nem érkezett válasz, kezdek nagyon aggöódni, hogy esetleg a bíró fontolóra veszi az elözetes letartóztatást és azért nem kaptam visszajelzèst :/

Nahajm # 2018.07.05. 19:49

Tisztelt Jogászok!
Büntetöeljáràsban, tàrgyalàsom elött, a mai napon ügyvéd kirendelèstèt kèrtem a bíróságtól.
Szeretném megkérdezni, hogy a pszichiàterem irt egy összefoglalót, illetve az összes ambuláns lappal együtt, amennyiben kirendelnek mellem vèdöt, esetleg megkérhetem, hogy tegyen indítvànyt igazságügy pszichiàter bevonásàra, vagy azt magam tegyem meg a bírósàgnàl.
Vàlaszukat elöre is Köszönöm!