Munkahelyi károkozás térítésének mértéke


Isti_91 # 2018.09.08. 09:12

Bocsánat, hogy rossz helyre írtam! Melyik topicba írjam?

Dr.Attika # 2018.09.08. 08:31

Hogy jön ez a büntetőjog topicba?

Isti_91 # 2018.09.07. 20:13

Jó napot!

A történetem a következő:
Autós kaszkós kárrendezéssel foglalkozom. A munkámhoz tartozik a kár felvétele, vagyis beállni az autóval, és lefényképezni a sérüléseket és az autó egyéb jelzéseit.
Sajnos egyik beparkolásom rosszul sikerült. Szűken vettem a kanyart, és az autó ajtaja behorpadt. A bajt még tetézte, hogy egy taxiról van szó.

Mivel alkalmazott vagyok, így a cég vezető bonyolította le a taxissal a kár rendezését. A taxis hasra ütés szerűen azt mondta, hogy ez neki napi 45 ezer kiesést jelent. 10 napig szerelték, fényezték, fóliázták a kocsit, mire helyre igazították.

A főnököm több mint 300 ezret adott a taxisnak, kártérítésként amellett, hogy saját szakállára javíttatta meg az autót.

Nekem az egész tárgyalásba nem volt beleszólásom, mivel alkalmazottként harmadik félnek okoztam kárt, amiért a munkáltató a felelős.

Viszont most, hogy a kár kettejük részéről rendeződött, most felém nyújtja be a számlát.

Most kifizettetheti velem a teljes szerelési díjat, és a 300 ezer kártérítési díjat is? (ez így több, mint fél millió)