védő kirendelés


hsz2 # 2008.03.31. 17:50

Monalisa1! Köszönöm a választ és a segítséget. kutakodok,bár az eljárásjogszerűségét vitatom,bár ezzel nem megyek semmire sem.

monalisa1 # 2008.03.30. 21:30

Megértelek.
Ami a kérdést illeti, itt balra az Adattár rovat "keresőjébe" írd be a kérdést - vagy azzal közel egyező szavat/kifejezést -, aztán próbálj kutakodni. Minden esetre ezen "büntetőjog" fejezetben kell hogy legyen olyan topic, melyet tartalmában azonossága miatt előzőekben kiveséztek már.

hsz2 # 2008.03.30. 18:51

Köszi Monalisa1!Ezeket már akkor is megértettem.Igazándiból csak a véleményetekre voltam kíváncsi,hogy ennyi ídő óta sem él még Beszélő,telefon az nincs,kivéve a gyerekaz igazi kapcs.tartás.Csomag azért megoldva,mert a 4éves kisfia élből kapcsolat taró.Az ő nevén mehet pénz is.Beszélő,telefon az nincs.Ami nem hagy nyugton,hogy ezt semmivel nem indokolták.Mostani kérdésem ezért is vonatkozott arra, hogy mennyi idő alatt kell megnevezni a kirendelt védőt,reménykedve abban,hogy talán a védő közbenjárására megoldódik ez is.

monalisa1 # 2008.03.30. 07:34
monalisa1 # 2008.03.30. 07:31

A levél és csomagküldés kérdésében: http://www.jogiforum.hu/forum/35/2568 és azon belül is: Guba - 02.15. 18:18., valamint Papuska - 02.15. 20:14.

hsz2 # 2008.03.30. 01:22

Főlökött!Köszi a választ.Értem,illetve akkor mégsem értem.Febr.21.óta nem közölte senki,a fogva tartottal,hogy ki a védője.Most akkor törvénytelen az eljárás?Én innen kintről az ügyészségnél reklamáltam a kapcsolattartás miatt,de levélben közölték,hogy sem az ügyben nem vagyok érdekelt,sem közvetlen hozzátartozó nem vagyok.(Ez igaz,én "csak"barát vagyok.)Még azt is hozzá tette a t.ügyészség,hogy levelemet nem egyedül írtam.Ez nem igaz,bár nem értem,hogy miért ne vehettem volna igénybe más segítségét.Hát ennyi.Ezekután szerinted még írjak akármelyik hatóságnak?Van értelme?

Főlökött # 2008.03.29. 05:26

Tisztelettel

Nem értet, mi nem volt érthető. Ha nincs kirendelt védő, nincs törvényes képviselő, akkor törvénytelen az eljárás. Nem hinném, hogy ez fenn állna......

Ki a védő ? Levél az eljáró hatóságnak, tájékoztatás kérés a védő kilétéről. Nagy kérdés megoldva.

Előzetes letartóztatás indoklásában benne van, miért történt a szem. szab. korlátozó intézkedés. Elképzelhető, hogy az összebeszélés, bizonyítási eljárás meghíúsítása, stb. miatt, ekkor elképzelhető, hogy a beszélőt nem engedélyezik és a telefont sem.

Csomag küldése nem tiltott, arra pedig a fogvatartott intézmény szabályzatában keresendő a válasz. Érdeklődni kell és a tájékoztatást megadják.

----------------
  • Lökött
hsz2 # 2008.03.27. 18:21

Ja nem írtam. A kapcsolattartásban is csak a levél mehet. Se beszélő,se csomag,se telefon.Ezt meg az ügyészség nem indokolta semmivel.Ezért szeretném hogy mikor kell kijelőlni az új védőt,hogy tudjunk már valamit lépni, hiszen jan.18 óta sok idő eltelt.

hsz2 # 2008.03.27. 18:10

Főlökött! Oké ezt értem. De az eljárásban levővel ezt több mint egy hónapja nem közölte senki. Még a nevét sem tudja. Értsétek meg hogy a kirendelt védő gépkocsi hiányra hivatkozva lemondta febr.21-én. Azóta nincs kihez fordulni.

Főlökött # 2008.03.27. 16:34

Tisztelettel

Be. 46. § A büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha

  1. a bűncselekményre a törvény öt évi vagy ennél súlyosabb szabadságvesztést rendel,

b) a terheltet fogva tartják,

  1. a terhelt süket, néma, vak vagy - a beszámítási képességére tekintet nélkül - kóros elmeállapotú,134
  2. a terhelt a magyar nyelvet, illetőleg az eljárás nyelvét nem ismeri,
  3. a terhelt egyéb okból nem képes személyesen védekezni,
  4. e törvény erről külön rendelkezik.

Azzaz ha a kirendelt védő nem vállalta, akkor azonnal új védő részvetele, kirendelése kötelező.

Nincs mit hozzáfűznöm.

----------------
  • Lökött
monalisa1 # 2008.03.26. 22:07
hsz2 # 2008.03.26. 16:26

Sziasztok!Abban kérném segítségeteket,hogy barátnőm jan.18-a óta előzetesben van. Az akkori kirendelt védője febr.21-én gépkocsi hiány miatt lemondott a védelméről,úgy,hogy nem is találkozott vele.Kérdésem?hogy mikor rendelnek ki másik védőt? Mert Ő erről semmilyen értesítést még nem kapott a mai napig. Előre is köszönöm a segítséget.