Vadirat közlése maximum 30 nap


Drszedlak # 2018.12.12. 17:58

Ember,azért ne temesd magad...November 19 óta ugyan nem telt el sok idö, de az ugyész màr vèlemènyem szerint berakott volna elözetesbe ha akar. Vagy legalàbbis azóta màr csak törtènt volna valami. De majd valaki nalam okosabb hàtha erdemibb vàlaszt ad neked.

Biri007 # 2018.12.12. 16:21

Èn is büntetett elöèletü vagyok, ezt az eljáràs soran is tudta az ügyész. Mièrt nem akkor rendelte el? A büncselekményt akkor is beismertem. Vagy lehet csak most, a vàdirat szerkesztèsekor szrzett erröl tudomast?!

Biri007 # 2018.12.12. 16:18

Én november 19-en kaptam egy levelet,hogy elküldtek a vádiratot a bírósagra. Ez azt jelenti,hogy meg kb1 hónapot rettegni kell,hogy elrendlik-e az elözetes letartoztatàst? Ez úgy fog müködni,hogy èrtem jönnek éjszaka ès beviszneka fogdàba? Az ügyemeg 300 km-re tàrgyaljak majd tölem. En is felkészültem erre az opcióra.

Drszedlak # 2018.12.12. 15:01

Vádirat benyújtása után, ha eddig nem volt baj,akkor már elözetesbe nemigen raknak. (A vádiratban ez amugy nem szerepel amit neked küldenek)
Az majd az ítéletet befolyásolja,higy van egy korábbi ügyed,ami jogeröre vár.
Ha megis elözetesbe akarnak helyezni,en úgy tudom,hogy a vádirat elküldése után idéznek a Tanács elé,nem jönnek érted hajnalban. Én igy tudom. De ha eddig nem kèrte,annak ellenére,higy tudta mi van, nem hinném,hogy majd most intézkedne ilyenröl.
A bíróságon azt làtniuk kell,hogy elrendeltek-e kényszerintézkedést

Dzsetro # 2018.12.12. 14:54

Köszönöm!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.12. 14:52

Azt már észrevetted volna.

Dzsetro # 2018.12.12. 14:30

Elözetes letartoztatas, lakhelyelhagyasi tilalom, házi örizet. Van egy mèg másodfokú bírósàg elött alló másik ügyem, tehat amiben nincs jogerös ítélet. Ezert gondolom,hogy amiatt elözetesbe tehet. Nincs új eljárás ellenem,már evek óta. Felhivtam a bírósagot is,ahol azt mondta az ügyintézö,hogy egyelöre nem nyújtottak be kèrvènyt erre vonatkozóan, de a vàdiratba ö se làthat bele. Valószínüleg letoltendö szabadsagvesztèst kapok majd itéletkent, de sosem szöktem, együttmüködtem a hatósaggal,idézésekre mindig pontosan megjelentem, új eljaràs nincs elkenem folyamatban(a regi àll màsodfokú elbíràlàs alatt)
Nem akarok akkor se szökni, csak akkor tudom,hogy fel kell mondanom a munkahelyen, stb. Tehat felkészülök

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.12. 12:38

Milyen kényszerintézkedést?

Dzsetro # 2018.12.12. 10:56

*el akár, elnézèst az elgépelésért.

Dzsetro # 2018.12.12. 10:56

Nem sürgös, de erdekel, hogy a 30 napot onnantól szamoljak,hogy a bíró asztalàra került? Illetve,higy a vádiratban latni fogom-e ,ha kènyszerintezkedést rendelt elakar az ügyész,akár a bíró.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.12. 10:40

A terheltnek ne legyen már sürgős...

Dzsetro # 2018.12.12. 09:53

Esetleg a kényszerintézkedes elrendelése latszik majd a vadiratban? Ha mondjuk az ügyész kèrte?

Dzsetro # 2018.12.12. 09:40

Üdv!
Ügyésztöl kapott oktober 4-i levélben(ekkor keletkezett) az all,hogy a vadiratott benyújtotta a bírósághoz. Okt.13-an kaptam kézhez. Felhivtam a bírósagot okt.29-en, ahol azt mondtak a bíró asztalan van az ügy.
Nem kellett volna mar kiküldeni a vadiratot? Letelt a 30 nap...