Két tűz között,avagy ilyenkor mi van?


Pjotr # 2008.04.03. 13:30

Ez nem a kelttészta topic, ahol maximum összeseik a tészta ha rossz tanácsot kap valaki...
Ki a fene mer komoly tanácsot adni a tények ismerete nélkül?
Kaptál tanácsot, az egyet amit adni lehet, menj el ügyvédhez!

nandy # 2008.04.03. 11:56

Tomekk: nagyon félreérted a helyzetet. Téged próbálnak a legrosszabbra felkészíteni, ami nem baj, sőt.
De azt ne várd senkitől, hogy látatlanban konkrét segítséget adjon, esetleg még azt is hozzátegye, hogy 1 év felfüggesztettel megúszod. Mert ilyet nem lehet mondani.

Ha személyesen leülsz beszélni egy ügyvéddel, aki látja a papírokat, feljelentést, nyomozati anyagot, ő valószínűleg jobban átlátja az esélyeidet.

Az itteni szakembereknek azért is nehéz dolguk van, mert te csöpögteted az információkat, állandóan tudsz "meglepivel" szolgálni. De ezért nem kell őket szidni, nem kell megsértődni.

Örvoshoz pedig menj el minél előbb, még mielőtt nagyobb baj lesz.

Tomekk # 2008.04.03. 11:40

OFF

Tomekk # 2008.04.03. 11:39

OFF

Nem akarok beleszólni,de ha valaki 5év börtön helyett kap 1év felfüggesztettet,akkor mégsem minden úgy van ahogy ti mondjátok. Nem mindig azt kapja a bűnös mint ami a ti nagykönyvetekben van. Ennyi

Pjotr # 2008.04.03. 11:19

Milyen segítséget szerettél volna?
Valaki felhív és elvállalja az ügyedet?
Semmi komplex nincs az ügyedben és semmi köze ahhoz, hogy a fickó -állítólag- kivel mit csinált.
Elkövettél valami fizetned kell, olyan egymillió forint körül saccolom a végét perköltségekkel együtt.

Sértésnek fogod venni, pedig nem annak szánom, de nem ártana egy orvost felkeresni és elbeszélgetned vele, mert komoly gondok vannak veled.

Tomekk # 2008.04.03. 11:03

Igazából azért jötttem ide,hogy segitséget kérjek,de ez úgylátom nem működik. A segítségért fizetni kell sajnos..

Tomekk # 2008.04.03. 10:43

Hát igen ez szombathely. De nem szinházigazgató a köcsög... az más sztori lehet. Van egy ismerősöm, ő mgvert 1 rendőrt és ketőt még akart csak lefújták. Ittansan vezetett, elég ittasan. Kapott 1év felfüggesztettet, meg 100E forint büntit. Ehhez az ügyvédhez megyek én is jövő héten. A jogi helyzet számomra nem olyan szar mintahogy beállítjákok, ez egy összetett ügy.

Pjotr # 2008.04.03. 07:54

Ez nem matematika, hogy kigyere pluszban belőle...
Nem úgy megy, hogy
"1db bűncselekmény tőled" - "1db bcs. tőle" = 0

Dr.Attika # 2008.04.03. 06:32

Nem engedi, hogy jogvégzett ember "húzza ki a pöcegödörből". Úgy látszik neki az a jogi tanács, hogy tapsol valaki. Világosan leírtam alább, hogy mi a jogi helyzet. Azt gondolja, hogy valami kis ejnye-bejnyével megússza. Ha beütjük a "kromofág" szót a google-ba három szombathelyi esetet hoz ki- köztük az ottani színházigazgató autójának leöntését. Mivel ezeket az eseteket a Szombathelyi Városi Bíróság tárgyalja, így nyilvánvaló, hogy mire ez az ügy odakerül, akkor igenis súlyosabb szankciót fog alkalmazni. Egyébként a kérdező már az előzmények kapcsán is figyelmeztetve lett jogvégzett emberek által, hogy le kellene állni a nagy nyilvánosság előtti rágalmazás és egyéb Btk-ba ütköző magatartással. Nem használt.

nandy # 2008.04.02. 22:47

Mondjuk leköpném az autóját. Vagy körberagasztanám kis papírkákkal. Vagy üzennék közvetlenül a feleségnek (bár ez már picit durvább). De kromofággal biztos nem önteném le, főleg nem az autó összes elemet.

Tomekk # 2008.04.02. 21:01

Hát nincs értelme tagadni. Beismertem a tettem tehát ez már fix. Viszont a b.nőm is beismert egy jóval súlyosabb sérelmet ez is fix. Azthiszem elmegyek egy ügyvédhet jövő héten mert én már itt kész vagyok. Összeszedünk még pár lányt az üzletből aki vallani fog és majd akkor talán más lessz a helyzet...
Mindenesetre én nyomokat nem hagytam a rongálásnál, csak nálam volt a mobilom pl.. Még azt a rohadt levelet is ujságbol kivágott betükböl ragasztottam össze kesztüben..dehát beismertem mert behúztak. Meghát muszály is volt mert mondom a mobilomon volt egy beszélgetés erről, tehát ha akarták volna ezt megtalálták volna..akkor meg ugye mégnagyobb a gond mint most. Ügyvéd kell sajnos ez a helyzet, egyedül kevés vagyok. A másik fél is tarthat azért valamitől talán,ha minden jól megy még plusszba is kijöhetünk, bár most én már nem mondok semmit.
Amúgy meg tényleg bekattantam,de ki ne kattant volna be??
Hiszen gondolj bele ha pl a te nejedet kényszerítené erőszakkal valaki orális szexre, te mit lépnél rá????? Ti mit lépnétek rá????

boltosgyerek # 2008.04.02. 16:55

Jaj, ne adjunk már "édes" tanácsokat! Valami jogvégzett szaki huzza már ki ezt a butát a pöcegödörből, ahová önerőből ugrott!!A következő topikja címe nehogy arról szóljon h "kárt tettem vakiben SOS!" mert félek ez következik... Minden írjatok le lépésről lépésre. Kedves Tomekk! Neked meg orvost!!

Pjotr # 2008.04.02. 16:19

Ebben nem lennék biztos régi technika motor tönkretétele cukorral

_Wasp_ # 2008.04.02. 15:32

egyébként a cukor nem oldódik a benzinben. (csak ha vizes.) simán kiszűri az üzemanyagszűrő.

másfelől ne bíztassunk már senkit bosszúra. Az a jóisten és a bírók dolga.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Pjotr # 2008.04.02. 14:27

És mennyivel jobb egy komplett motorcserét fizetni mint a festést?
Ne beszélj már hülyeségeket...

monalisa1 # 2008.04.02. 13:31

Kocakacukor a benzintankba és megvan az "édes" bosszú.

Munkanelkuli # 2008.04.02. 12:32

Poén is volt benne. Nem gyilkos bosszút értettem a bosszú alatt. :) Azért a határt nem is szabad átlépni.

kaméleon # 2008.04.02. 12:17

Okosan kell bosszút álni:)
A tanulság legyen inkább az, hogy aki bosszút áll, az leginkább saját magával tol ki. (jöhetne még az idézet, miszerint a bosszúálló mindjárt 2 sírt ásson meg.)

Bajból kimászni, csak a felelősség vállalásával és megbánással lehet. Az összes többi út káros az egészségre. Ezt előbb vagy utóbb mindenki megtapasztalja.

Munkanelkuli # 2008.04.02. 12:02

Elmondom, hogy én mit csinálnék ebben az esetben.
Ha bebizonyosodott a bűncselekmény, hogy én követtem el. Tehát már nincs értelme a tagadásnak, akkor szépen mindent bevallanék. Elmondanám a bíróságon az előzményeket, a beszámíthatattlanságomat, elmennék orvoshoz, ideggyógyászhoz, hogy kiborított az az esemény, behivatnám a barátnőmet, hogy mesélje el a történetét és amelyek ehez a cselekményemhez vezettek. stb.

Itt már nincs értelme a tagadásnak. Én ezt csinálnám.
Szerintem max. felfüggesztettet kapnál. Ennyi. Azt kártérítést kéne fizetned. Itt már egy ügyvéd sem tud csodákat tenni. Addig jó ameddig nincs bizonyíték a büncselekményre. Okosan kell bosszút álni:)

_Wasp_ # 2008.04.02. 11:55

324. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha

  1. a rongálás kisebb kárt okoz,

...
(3) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az, aki

  1. nagyobb kárt okoz,

...

Ez speciel nagyobb értékre elkövetett rongálás (200.001-2000.000 Ft-os kategória).

A "semmilyen börtön nem szabható ki ezért" kitétellel nem tudok 100%-ig egyetérteni....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Munkanelkuli # 2008.04.02. 11:55

Ja elnézést, az én verziómat írtam, hogy nálam a büntető pert szépen megúsztam és utána polgári perben követelt a fazon 800 000 HUF-ot. :)

Tomekk # 2008.04.02. 11:54

Munkanelkuli!
Legyél az ügyvédem esküszöm megfizetem! Komolyan! Köszi! Amúgy ez nem affajta bosszú volt hanem rávilágítás egy emberre...hosszú, megyek dolgozni 10 után leszek

Munkanelkuli # 2008.04.02. 11:49

Visszaolvastam.
Tomek van ügyes bosszú és van buta bosszú. Ha már bosszút álsz ne köüvess el olyat, hogy otthagyod az újlenyomatodat, vagy valami levelet amiből belehet azonosítani.

Ez a piálás stb pedig kifogás. Én is sokmindenen mentem keresztül de nem iszom és higgadtan csinálok mindent. Ha bebizonyosodik a bűncselekmény utána mehetnek polgári perre és még egyébb törvényes kamatokat is kell fizetned.

Elötte, ha már átíratod a dolgokat azt ők nem tudják. Tehát ők most nem derítik fel az anyagi helyzetedet, csak szépen elmennek a bíróságra egy ügyvéddel és kártérítést, törvényes kamatokat és perköltséget kell fizetned. Ha már bebizonyosodott a büntény és, hogy te követted el, akkor gáz van.

Nálam pl. polgári perben szépen kibekkeltem ügyvéd nélkül és 800 000 HUF-ból fizetnem kellett 67 000 HUF-ot. Szóval ügyvéd nélkül nyomtam alperesként egy elfogult bírónővel szemben és egy ügyvédi irodával szemben. Tehát jobban jártam, hogy nem fogadtam ügyvédet mert akkor nem 67 ezret henem 167 ezret kellene fiozetnem összesen. :)

Tomekk # 2008.04.02. 11:49

Segitséget kérnék. Köszönöm!

Tomekk # 2008.04.02. 11:36

a fékolaj eszi be magát a kromofág csak festékoldó