közúti baleset - tárgyalás


monalisa1 # 2008.05.07. 13:33

Fogadj ügyvédet, ha kellően rátermett sokat "kihúzhat" a biztosítóból - igaz ne nagy összegekben gondolkodj. (Szerencsére nem 100%-os rokkantság következett be.)

Katy86 # 2008.05.07. 11:23

ObudaFan, monalisa1! Köszönöm a hozzászólásotokat!
És várom a további hozzászólásokat!
Közsönöm!

monalisa1 # 2008.05.06. 19:48

Katy86

A sajnálatos baleseted mellett, azt neked kell(ene) tudni bizonyítani, hogy a cég a próbaidő után véglegesített volna...

Előfordulhat, hogy a baleset nélkül is, mindmáig álláskereső lennél - tehát a "jelentős vagyoni kár" kifejezéssel csak óvatosan.

Ha a balesettel okozatai összefüggésben esetleg x százalékban maradandó egészségkárosodásod marad vissza, havi járadékra tarhatsz igényt.

Ügyvédre mindenképpen szükség lesz, annál is inkább, mert mint írod is: a biztosító "hellyel-közzel" térít csak. (AZ ügyvédi költséget a bíróság utólag valószínűleg elkároltatja a bíztosítóval.)

Az egyik-másik járadék stb. esetében összegre vonatkozóan itt senki nem tud neked még csak "irányjeleggel" sem tippet adni., minden sérülés más, és minden bíró másként itél...

ObudaFan # 2008.05.06. 19:07

Elmaradt jövedelem címén lehet kérni a felmerült költségek mellett is azt az összeget, amely így kiesett. Ha ez nem számítható pontosan, akkor pedig általános kártérítést. Nem vagyoni kártérítést csak akkor érdemes kérni, ha marad valamilyen maradandó fogyatékosság. ez utóbbi esetben azonban jövedelempótló járadékot is érdemes kérni, arra az összegre, amivel így kevesebb lesz a várható jövedelem - pályakezdő lévén ezt is főleg általános kártérítés formájában.

Katy86 # 2008.05.06. 12:18

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Tavaly október végén közúti balesetet szenvedtem. Kerékpárral védett úton közlekedve elütött egy mellékutcából kikanyarodó személyautó, elsőbbségadási kötelezettségét elmulasztva. A lábam sérült meg, meg kellett operálni, jelenleg is benne vannak a csavarok, és még mindig nem jött rendbe. A baleset miatt jelentős vagyoni kárt szenvedtem. Elveszítettem az állásomat, mivel pályakezdő voltam és próbaidő alatt álltam. Azóta sem találtam állást, sőt, lehet, hogy egy darabig fel is kell hagynom az álláskereséssel, mivel kilátásban van egy újabb műtét. A balesetet okozó illetó kötelező biztosítójával folyamatban van a kártérítési ügy, a tényleges vagyoni káromat folyamatosan térítik. (hellyel-közzel) A rendőrségi kihallgatás már megtörtént januárban, majd az ügy bíróságra került, de január óta nincs semmi fejlemény.
Kérdésem az lenne, hogy mekkora összegű nem vagyoni (erkölcsi) kártérítést lehet kérni ilyen esetben és van-e szükség ügyvédi segítségre?
Ha valaki átélt vagy ismer hasonló esetet, kérem segítsen!
Köszönöm mindenkinek!

Katy86 # 2008.05.06. 12:17

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Tavaly október végén közúti balesetet szenvedtem. Kerékpárral védett úton közlekedve elütött egy mellékutcából kikanyarodó személyautó, elsőbbségadási kötelezettségét elmulasztva. A lábam sérült meg, meg kellett operálni, jelenleg is benne vannak a csavarok, és még mindig nem jött rendbe. A baleset miatt jelentős vagyoni kárt szenvedtem. Elveszítettem az állásomat, mivel pályakezdő voltam és próbaidő alatt álltam. Azóta sem találtam állást, sőt, lehet, hogy egy darabig fel is kell hagynom az álláskereséssel, mivel kilátásban van egy újabb műtét. A balesetet okozó illetó kötelező biztosítójával folyamatban van a kártérítési ügy, a tényleges vagyoni káromat folyamatosan térítik. (hellyel-közzel) A rendőrségi kihallgatás már megtörtént januárban, majd az ügy bíróságra került, de január óta nincs semmi fejlemény.
Kérdésem az lenne, hogy mekkora összegű nem vagyoni (erkölcsi) kártérítést lehet kérni ilyen esetben és van-e szükség ügyvédi segítségre?
Ha valaki átélt vagy ismer hasonló esetet, kérem segítsen!
Köszönöm mindenkinek!

Katty85 # 2008.04.06. 18:54

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget:)))

monalisa1 # 2008.04.06. 15:16

Ez majd ott kiderül, vagyis itt választ rá valószínűleg nem tud adni senki.

Vagyoni és nem vagyoni kár iránti igény., jogászt kérdezzetek: ő meghallgat, elolvas, és tanácsot ad. Ha kell meg is írja a bíróságra a keresetlevelet, egyben a párodat képviseli a perben.

Amúgy nem a károkozó fizet közvetlenül hanem a bíztosítója, tehát "szerénykedni" nem kell a kért összeggel, de azért legyen kellően mértéktartó az igény.

A per akár 1-2 évig is eltarthat, nem baj, a kamat addig is ketyeg...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.06. 15:13

Azért, mert tanúként kívánják meghallgatni.

Katty85 # 2008.04.06. 14:57

Köszönöm szépen az információkat. De azt még mindig nem értem, hogy miért nem sértettként idézték meg?

_Wasp_ # 2008.04.06. 14:23

összeg? passz. amennyit megítélnek. (kamatokkal, stb) a 600.000 jó irányszám, de nem mérvadó.
az viszont más kérdés, hogy mennyit lehet belőle behajtani.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Katty85 # 2008.04.06. 11:59

Tisztelettel
Szeretnék segítséget kapni. Párom tavaly május 10-én balesetet szenvedett. Főúton haladt robogójával,egy kisbusszal pedig erre az útra kitolatott egy férfi úgy,hogy egy pár méterrel odébb meg tudott volna fordulni,és biztonságosan kijönni a kereszteződésből. Párom már nem tudott megállni,se kikerülni(szemben már jött egy autó),így a kisbusz hátuljára csapódott. Kórházba szállították, a férfi ellen pedig eljárás indult. Volt békítőtárgyalás (azt hiszem így nevezik), ezen az ügyésznő 600 ezer Ft-ot állapított meg,amit a férfinek ki kell fizetnie, a párom ezt levitte 400 ezer Ft-ra, de a férfi ezt sem fogadta el. Így az ügy bíróság elé ment. Egyszer már kért halasztást a férfi, a páromnak viszont jelenleg nincs ügyvédje. Ráadásul amit én nem értek, hogy miért tanúként idézték be, ugyanis a békéltető tárgyaláson még sértettként szerepelt. Erre szeretnék választ kapni, és hogy körülbelül milyen összegre, vagy mire számíthat párom a tárgyaláson.
Köszönettel: Slonszki Katalin