Büntetett előéletű leszek?


ObudaFan # 2009.03.29. 09:53

Megrovás lehetett az a figyelmeztetés. Nem szerepel.

steven1 # 2009.03.29. 09:51

Ha valakit a biróság az itéletben csalás miatt figyelmeztetésben részesitett, az szerepel-e az erkölcsiben.

ksstomi # 2008.09.20. 05:55

hozzászólás törölve

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.20. 05:45

A törvény szerint.

bujdos # 2008.09.19. 23:29

Hogy-hogy ?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 13:42

Nem.

bujdos # 2008.09.19. 12:12

Ilyet a főnök szokott mondani a "nem minden sza@telvállalniakaró" beosztottnak! :-)

Kétfélét hogy lehet beírni 2 ped. tiszta erk.-be?

1."bűntettesek nyilvántartásában nem..."

2."Azt, hogy a bünűgyi nyilvántartásban büntetett előéletűként nem szerepel."

A 2.sz halmazon belül van az 1.sz halmaz. Aki tehát nincs benne az 1.-esben, attól még benne lehet a 2-ben valahol.
Nem ? :-(

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 11:50

A kérdezőnek: ha tanár, akkor annak örüljön, hogy van állása.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 10:47

Kereshetsz másik munkahelyet. (Mondhatnám azt is, hogy reménykedj, hogy legközelebb komolyabb bűncselekményt követ el - de ez nagyon csúnya dolog lenne.)

Bocs, a félreértésért. Így megértem, ha nem tetszik.

bujdos # 2008.09.19. 09:48

Köszönöm az OFF-os segítséget! :-)

Ám nem rólam van szó, hanem az "ellenségemről" és én annak örültem volna, ha ő nem kaphatott volna bizit.
De vezető létére ilyet nagyon csúnya dolog csinálni és ezt hogyan lehet a legjobban kidomborítani(okirathamisítás ).A fenntartó mégcsak fegyelmit sem indított ellene.
Most itt ül a nyakunkon és röhög a markába és kezeli a mi személyi anyagainkat.
Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 09:35

Micsoda? Az, hogy kapsz erkölcsi bizonyítványt? Ezen könnyen segíthetsz: rabolj ki valakit.

bujdos # 2008.09.19. 09:24

Ez nagyon nem tetszik nekem!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 08:52

igen, igen, igen............

bujdos # 2008.09.19. 08:38

Egy ped.pályázó erk.-ben az alábbi mondat van:

" A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel"
Akkor ez mit jelent?

És miért nem szerepel az ügyészi megrovásos ped.a bűnügyi nyilvántartásban?

A büntetlen előéletbe belefér a megrovás a ped-nak?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 07:10

Azt, hogy a bünűgyi nyilvántartásban büntetett előéletűként nem szerepel.
De elég egy helyen megkérdezni.

bujdos # 2008.09.18. 21:40

Sziasztok !
Ügyészi megrovás (kb: 1 éve) esetén mit írnak be az erk. biz-ba ?
Köszönöm

balll # 2008.09.11. 07:45

T. Traffic!

Köszi én is így tudtam csak biztos akartam lenni benne.
Üdv

Traffic # 2008.09.09. 18:07

T. ball!

Ha pénzbüntetésre és esetleg járművezetéstől eltiltásra ítéltek, akkor azonnal.
ObudaFan hozzászólásából az a) pont vélhetően a te eseted.

balll # 2008.09.09. 14:51

Sziastok!

Ha ittas járművezetés miatt bűncselekményt követek el, akkor az mikor törlődik az erkölcsimből?
Köszi a segítséget

ObudaFan # 2008.06.03. 18:48

A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. közérdekű munka, pénzbüntetés és fôbüntetés helyett alkalmazott mellékbüntetés esetén az ítélet jogerôre emelkedésének napján;
  2. felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidô leteltének napján;
  3. gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének, illetôleg végrehajthatósága megszűnésének napján;
  4. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetôleg végrehajthatóságának megszűnését követô három év elteltével;
  5. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetôleg végrehajthatóságának megszűnését követô öt év elteltével;
  6. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetôleg végrehajthatóságának megszűnését követô tíz év elteltével.
Mnb321 # 2008.06.03. 05:01

Ki nem kaphat erkölcsit?Több mint 10 éve volt büntetve,az elévült már?Köszi előre is a választ!

Traffic # 2008.05.25. 16:48

T. rdrummer!

A Dzsémszbondén túl: Bármelyik rendőri szervnél lehet feljelentést tenni szóban és írásban is. Nincs formai megkötés. Mindenképpen be fogják idézni tanúnak, kivéve, ha névtelenül és a kellő részletességgel teszi a feljelentést.

Dzsémszbond # 2008.05.24. 11:18

Bűncselekmény miatt bárki tehet feljelentést. A feljelentés kötelező, ha annak elmulasztása bűncselekmény.

Feljelentés elmulasztása

Btk.150. § (1) Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása, az alkotmányos rend elleni szervezkedés, lázadás, rombolás, hazaárulás, hűtlenség, ellenség támogatása, kémkedés készül, vagy még le nem leplezett ilyen bűncselekményt követtek el, és erről a hatóságnak, mihelyt teheti, nem tesz jelentést, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő
(2) Az (1) bekezdésben felsorolt bűncselekmény feljelentésének elmulasztásáért az elkövető hozzátartozója nem büntethető.

rdrummer # 2008.05.24. 10:49

Kedves mindenki!

Ha valakinek tudomására jut egy hosszabb ideje, folytatólagosan elkövetett bűncselekmény, kötelező-e feljelentést tennie?
Amennyiben feljelentést tesz, hová kell ezt benyújtania? Vannak-e formai megkötések? Mindenképpen befogják idézni tanúnak?
Köszönöm az esetleges válszokat!

Mr. Hutt # 2008.05.22. 19:57

Kedves Traffic!

Köszönet a gyors válaszért!Remélem tényleg nem lesz...

Üdv.:Mr. Hutt