Feljelentés visszavonása hogyan lehetséges?


Dr. Pinczés Ferenc # 2021.02.03. 10:30

Tisztelt smallville80,

Annyiban kiegészíteném az előttem lévő hozzászólást, hogy azon sem célszerű gondolkodnia, hogy esetlegesen korábban tett vallomását megváltoztatja, mivel annak akár komoly következményei is lehetnek Önre nézve.

https://drpinczes.hu/…jaro-ugyved/

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.03. 10:01

Nem.

smallville80 # 2021.02.03. 09:34

Tisztelt Furomozók !
Olyan kérdésem volna hogy tavaly december közepén mentünk a bolba a feleségem és a kisfiam mal együtt a boltnál egy ismerős pénzt kért nem adtam utána már követelt és fenyegetőzött aminek majdnem tetlegeség lett a vége.
Telefonáltam a Rendőrségre ki is jöttek addig mi a bolba voltunk bent ott vártuk meg a kiérkező Rendőröket.
elmondtam mitörtént felirták aztán mondták hogy hajlandó vagyok ee bemeni valomast tenni vagy feljelenteni mondtam hogy igen megis történt Megkaptam a papirt hogy ellindult a nyomozás a az úriember ellenminősülő zsarolásbüntett elkövetésének gyanuja miatt. de mivel elégé ismert az elkövető több folyamatba lévő ügye is van ill kb 2 éve szabadult és elég erőszakos es nagy családja is van.A párom fel gyerekek is félnek
Az lenne a kérdésem vissza mondhatom e a feljelentést?
Anyomozást december 17 én inditották.
Előre is köszönöm a segitséget.

drbjozsef # 2019.08.09. 09:41

Ejfel,

Ha a "tudna" igét úgy érted, hogy "lehetséges-e", akkor igen, nem tiltja törvény szerintem, hogy valaki egy Skóciában élő magyar állampolgárnak "segítsen".

Vadsuhanc # 2018.08.11. 12:33

A kérdező egy olyan helyzetet teremtett maga körül, amelyről úgy gondolta - főleg a családja - hogy egy feljelentéssel megoldható. Annak következményeivel nem számolt sem Ő sem a kedves szülei. A büntetőfeljelentés nem játék Ők azt gondolták egy ilyen feljelentés miatt majd a jelenleg előzeteseben lévő élettárs majd észhez tér.

Nem jött be. Olyan súlyos bűncselekményekkel vádolják, hogy az előzetes letartóztatás megszüntetésére és a büntetés " megúszására " még akkor sem sok az esély, ha a kérdező bevállalna egy hamis vádat vagy hamis tanúzást vagy hatóság félrevezetését.

Meggyőződésem, hogy a kérdező a 20. életévét éppen hogy csak betöltötte.

Dr.Attika # 2018.08.11. 11:03

Vannak olyan nők akik annál szerelmesebbek, minél jobban bántalmazza őket a párjuk. Ilyenek miatt alakult az a mondás, hogy "Pénz számolva, asszony verve jó." Olyan is van, hogy "Biztosan nem szeret az uram, mert már nem ver."

Burn Out # 2018.08.10. 20:20

patty00707:

ha más nincs, akkor ki kell szabadítanod. nagyon sok amerikai börtönből kiszabadítós film van, szóval tudsz ötletet meríteni.

először majd biztos nagyon örülni fog neked, aztán 5 perc múlva megforgatja benned a henteskést, de csak féltékenységből és szerelemből fogja tenni, szóval semmi para, minden rendben lesz.

patty00707 # 2018.08.10. 20:02

O ezt mind azert tete mert betegesen feltekeny amit mondtam a kihalgatason is de ezt figyelmen kivul vetek.Nem tudom,hogy mit tehetnek,en szivem szerint fel sem jelentetem volna ot mert szeretem anak elenere amit tet velem.De sajnos nem volt mas lehetosegem mert csak a szuleimhez johetem akik mar bele untak aba,hogy fojamatosan megvert engem es hogy ki sem engedet a hazbol,terorizalt engem.En tudom,hogy megerdemli de o nem lene ilyen ha ki kezelnek ot.

lajcsó # 2018.08.10. 14:44

Mi az amit ezekből ("zsarolas terorizalas sexualis zaklatas.") meg tudnál neki bocsátani?

patty00707 # 2018.08.10. 14:02

Ezek szerint nem tudok semit sem teni ha szeretnem visza voni a feljelentest?Mar 30 napja bezartak ot,de nekem meg ertesites nem jot hogy eliteltek volna.Valaki tudna nekem tanacsot adni ?

lajcsó # 2018.08.10. 07:30

"Hagyan tudom visza voni a feljelentest amit az eletarsam elen tetem?"
Amelyik magánindítványos azt vissza tudod vonni, amelyik nem, arra Dr.Attika válasza az irányadó.

Dr.Attika # 2018.08.10. 04:14

Feljelentést nem lehet visszavonni. Mivel ezek közvádra üldözendő bűncselekmények a hatóság köteles lefolytatni a büntetőeljárást.

patty00707 # 2018.08.09. 20:13

Hagyan tudom visza voni a feljelentest amit az eletarsam elen tetem?Van egy kozos kislanyunk es szeretnem visza voni.A vad elene zsarolas terorizalas sexualis zaklatas.Mit tehetnek?

Isro8412 # 2018.03.18. 13:41

Roviden a kerdes. Tettem egy feljelentest. Hogyan tudom visszavonni. Hogyan mukodik ez? A masik hogy o bosszubol tett-e valamit ellenem a rendorsegen ezt hogy tudhatom meg?

Isro8412 # 2018.03.18. 13:36

Bocsanat:) szoval en a feljelento mert ugy gondolom nem lesz megoldas a masik hogy azzal genyegettek meg hogy tonkretesznek.

Vadsuhanc # 2018.03.18. 13:28

Ennek se füle se farka... Értelmesen nem lehetne leírni, ki miért akarja visszavonni a feljelentést és miért ?

Isro8412 # 2018.03.18. 13:15

Tisztelt szakerto; forumozok.

Nekem volna egy olyan kerdesem;feljelentest hogyan lehet visszavonni? Hogyan tudom hogy van e ellenem valami? Elakarom felejteni az egeszet es tobbe nem latni ot.
Nem latom sok ertelmet hogy az elveszett dolgaimat visszakapom vagy megteriti az illeto a kart.a masik reszert meg nem kap semmit
1kulfoldi allampolgar nala levo holmiaimat ugy adta vissza hogy szerinte az epuletbe ahol elek a liftben letette. Egy resze az ertektelen ott is volt a masik nem... a lakas foberlojetol kertem segitseget aki inzultalt ordibalt velem a telefonban es megfenyegetett 2 szer is hogy tonkretesz.
2.ugyanez az ember a folyamatos utogetese miatt kek zold foltos voltam. Tobbszor szoltam neki hogy fejezze be.orvosnal volt 8 napon beluli kekules.

Koszonom valaszat

Dr.Attika # 2016.05.18. 04:27

Ez lopás, sőt minősített eset. Közvádra üldözendő. Feljelentést visszavonni nem lehet, hivatalból le fogják folytatni az eljárást. Annyit közölhet, hogy a barátja visszafizette az eltulajdonított pénzt. Ez nyomatékos enyhítő körülmény lehet.

folyami géb # 2016.05.18. 03:45

Sehogy.

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:49

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:49

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:49

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:49

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:49

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel

Dani11111111 # 2016.05.17. 22:48

Tisztelt hölgyek, urak.
Segítségre lenne szükségem!
Arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb pénzem van... én nem költöttem el. Hosszas gondolkodás után felszereltem egy kamerát aminek az eredménye képen kiderült, hogy az egyik barátom tünteti el. Egy hosszas elbeszélgetés során meg állapodtunk abban, hogy havonta x összeget fog nekem törleszteni. Egy nap viszont elborult az agyam és bementem a rendőrségre feljelentést tenni.Ezt bánom. Hogyan tudnám visszavonni a feljelentést? Vagy esetleg elállhatok a vádtól? Segítséget szeretnék kérni ezekben a kérdésekben. Előre is köszönöm. Tisztelettel: Sándor Dániel