HATÁRIDŐK, MEGSZŰNHET


ktibike # 2008.06.15. 19:21

Köszönöm a választ. Akkor még várható a folytatás,csak "elfelejtettek" értesíteni a határidő hosszabbításáról. Igaz ez a hatóságnál nem probléma, majd visszadátumozzák a levelet.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.15. 06:37

Az eljárás megszüntetéséről határozatot kell hozni a törvény rendelkezése szerint.

ktibike # 2008.06.14. 16:00

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék felétek, hogy fiatalkorú fiam ellen könnyű testisértés miatt rendőrségi eljárás folyik 2007.12.07. óta.Ez ügyben még az nap kihallgatták, sőt még a szembesítés is megtörtént. Azóta csak a nyomozási hat.idő hosszabításáról érkeztek ügyészségi levelek,azok is sima levélként.A legutolsó határidő 2008.05.29-én lejárt. Azóta semmi levél. Most akkor megszünt az eljárás? Igaz az eddigi hosszabítások is mindíg két héttel a lejárat után érkeztek,még a postai bélyegző szerint is. Persze ez így szerintem visszadátumozása a határozatnak.(Ha ezt magánszemély csinálja akkor hamisítás.)

ObudaFan # 2008.06.14. 09:26

És ha két éven túl folyt a nyomozás, vádemelés után már akkor sincs ez ellen jogorvoslat.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.13. 13:47

Ki mondta, hogy két éven túl folyt a nyomozás? Annyit tudunk, hogy két éven túl történt a vádemelés. Az meg nem sértett jogszabályt.

Megjegyzem, 2006. július elseje előtt nem az ügyészség volt a nyomozóhatóság.

ATIKA40 # 2008.06.13. 12:00

176. § (2) Egy éven túl a legfőbb ügyész jogosult a nyomozás határidejének meghosszabbítására. Ha a nyomozás meghatározott személy ellen folyik, a meghosszabbítás legfeljebb a gyanúsítottnak a 179. § (1) bekezdése szerinti kihallgatásától számított két évig terjedhet,
Ezek szerint a törvény az ügyészségre nem vonatkozik ? Folytathatja az eljárást annak ellenére hogy a törvény rendelkezéseit alkalmazva meg kellett volna szüntetnie?
Kedves Óbudafan kihez lehet ilyenkor fordulni ?

ObudaFan # 2008.06.12. 18:34

Ha vádemelés volt, akkor ennek már sok jelentősége nincs. Legfeljebb nagyobb értékre elkövetett csalás esetén lehet próbálkozni azzal, hogy esetleg elévült, ezügyben nem ártana védőt meghatalmazni.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.11. 15:05

Félreértette óbudafant.

ATIKA40 # 2008.06.11. 14:03

Kedves Obudafan

Mi van abban esetben ha valóban 2 éven túl ( közel 3 évig ) folyt a nyomozás a meggyanúsított személy ellen (ellenem ) és hiába szól úgy a törvény, hogy meg kellett volna szüntetni, vádemelésre került sor.
Az első tárgyalás szept-ben várható.Kihez fordulhatok jogorvoslatért??? Vagy hiába volt törvénysértő a nyomozás
egyszerúen "így jártam" ??? .
Nagyon köszönöm előre is.

ObudaFan # 2008.06.10. 18:02

Ha a meghatározott személy gyanúsítottkénti kihallgatásától számított két év eltelt, az ügyész a rendelkezésre álló adatok alapján dönt arról, hogy a nyomozást meg kell-e szüntetni, vagy iratismertetés elvégzésének és azt követôen vádemelésnek, a vádemelés elhalasztásának vagy az ügy közvetítôi eljárásra utalásának van-e alapja.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.10. 05:58

nem

ATIKA40 # 2008.06.09. 13:17

2008 09 02 re hívtak be Btk 318 szer minősülő csalással kapcs tárgyalásra mint vádlottat
Az első gyanusítotti kihallgatás 2002 10 10-én volt, az ügybwn 2005 (!!!) auugusztus végén került sor vádemelésre, a vádirat a bírósághoz 2005 aug utolsó napjaiban érkezett.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit tehetek tekinve hogy az első gyan. kihallg és a vádemelés között mintegy 3 év, az első tárgyalásig közel 6 év telt el... Kérhetem e az eljárás megszüntetését ? Ha igen kitől ?
Előre is köszi minden észrevételt.