Kell tennem valamit?


monalisa1 # 2008.06.11. 12:23

Azt, hogy az eladó netán valótlan dolgokat mondott az autóval kapcsolatban az még hihető, de hogy a vevő megtévesztette az eladót?...

Ha nem tudsz a hatóság előtt megjelenni, az esetleges vallomás-kiegészítést akár írásban is elküldheted, a pontos ügyíratszám megjelöléssel.

Illetőleg megírhatod, hogy legközelebb előre láthatóan mikor leszel itthon - és mettől meddig -, és ha esetleg még szükség van a meghallgatásodra, készséggel állsz rendelkezésre. Adj meg egy biztos itthoni címet ahová a választ/idézést megküldhetik, és ahonnan téged értesítenek erről.

forumozo # 2008.06.11. 10:48

Üdv.!
Kb. 6-7 hónapja egy ismerősöm vett egy gépkocsit,és én voltam az egyik tanú az adás-vételi szerződésen.Később az autó volt tulajdonosa feljelentést tett,hogy megtévesztette a vevő,és nem oké a dolog.Kijöttek a nyomozók,az illetőt megbilincselték,az autót elvitették.Oda mentem az egyik nyomozóhoz,hogy én is szerepelek a papíron,mit kell tennem?Nagy nehezen felvették az adataimat,aztán elküldtek,hogy,majd értesítenek,ha kell valami.Eddig nem tartózkodtam az országban,most derült ki,hogy az eset után kb. 2 hónappal jött egy idézés féle,hogy menjek be mint tanú.Nos,én erről nem tudtam akkor,így értelemszerűen nem mentem.Azóta semmi nem jött.Se levél,se telefon,sem semmi megkeresés.Ilyenkor mi a helyzet?Közben lezárult az ügy?Vagy,rám már nincs szükség?Esetleg járhatok én ez miatt pórul,hogy akkor nem jelentem meg?Ijesztgetnek az ismerőseim,hogy ilyenkor szokott a tanúból gyanúsított válni...Szóval,a fentebb írt kérdéseimen kívül még azt szeretném megtudni,hogy ilyenkor mit kell tenni?A válaszokat előre is köszönöm!