végrehajtási lap


ObudaFan # 2008.07.15. 18:36

Emellett az elévülés pl. a vh. záradék iránti kérelem benyújtásával is megszakadt, ha az 5 éven belül volt.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 14:49

Az 5 év attól az időponttól számít, amely időponttól nem teljesíti a hitelszerződésben vállalt kötelezettséget. A hitelszerződést végrehajtható okiratba foglalták.

mama05 # 2008.07.15. 14:35

Érdeklődnék,hogy van egy építési hitelünk amit nem tudtunk fizetni 2002-ben lett felvéve erre vonatkozik-e az 5 éves elévülés? mert a végrehajtó most jelentkezett.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 11:01

Az első változat: ha 5 éven belül nem érvényesítik a követelést. Az 5 év attól az időponttól kezdődik, amely időponttól nem fizeti a tartozását. Ebben az esetben azonnal érvényesítették a követelést.

Dimi # 2008.07.15. 10:52

Az elévülés mire vonatkozik, ha 5 évig nem keresnek a banktól, vagy, ha 5 évig nem találnak, ha 5 évig semmit nem bírnak tőlem behajtani, lefoglalni? Van ilyen van az országban bárki aki azt mondhatja elévült a tartozása?Nincs valami kiskapu? Ne hurrogjatok le majd légyszi, csak próbálom a legjobb lehetőséget megtalálni, s trükkös dolgok mindig vannak...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.15. 10:26

Akkor édesapád adóstárs vagy kezes. Egyetemlegesen tartozik veled.

(Ha szabad egy megjegyzést: ügyes vagy, biztosan meg fogják neked köszönni a szüleid, hogy őket is belekavartad a slamasztikába.)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.15. 10:24

Nem csak akkor. Az adós lakóhelyén, tartózkodási helyén a végrehajtó minden ingóságot lefoglalhat, amelyről nem tudják nyomban igazolni, hogy más tulajdona.

Az igaz, hogy a végrehajtók eleve nem nagyon szeretnek az ingókkal vacakolni, és hajlamosak bemondásra is elhinni, hogy a plazmatévé a szülőké.

Hangsúlyozom: a bírósági végrehajtó foglalhat - nem pedig holmi "adósságkezelő és behajtó cég".

robics # 2008.07.15. 10:22

Köszönöm válaszát Ügyvéd Úr!

Annyi kérdésem lenne még ezzel kapcsolatban hogy konkrétan müszaki terméket vásároltam és az édesapám is kellet hozzá a nyúgdijas szelvényével a második emberként mivel nem volt elég a fizetésem, akkor ebben az esetben mi a tényállás mivel őt nem keresték meg semmilyen formában a mai napig. akkor szóba jöhet a foglalás? Az úr aki felhívott arra hivatkozott hogy 2007-ben változott a törvény és a velem egy háztartásban élőket is érinti az én adósságom behajtása.
Előre is köszönöm válaszát!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 10:10

Csak akkor, ha a kölcsönszerződést, mint kezesek aláírták, azaz az ön tartozásának kiegyenlítéséért kezességet vállaltak.

robics # 2008.07.15. 10:06

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy ma felhívtak egy adósságkezelő és behajtó cégtől hogy hívatalosan és jogerőre lépett az ügyem miszerint volt fogyasztási kölcsönöm és nem tudtam kifizetni és a tartozást bírósági úton érvényesítették és azt mondta az úr hogy jönnek behajtani és készítsem fel a szüleimet mivel egy háztartásban lakom velük és bármit lefoglalhatnak ami az ő tulajdonuk az én tartozásom miatt. Azt szeretném megtudni hogy ez igy működik, lefoglalhatnak bármit a szüleimtől??
Tisztelettel! Róbert

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.14. 17:40

BAlekné, Mohos doktor már mondta: tartoztok a végrehajtás költségeivel. Most még kemény vagy, de szerintem legkésőbb az árverés napján meggondolod magad.

Dimi: nem zárják le a végrehajtást, amíg mindent ki nem fizetsz.

Dimi # 2008.07.14. 16:13

Lízingeltem egy autót, egy idő után nem tudtam fizetni, elvitték, eladták, a fenn maradó összeget természetesen követelik, ha ki jönne a végrehajtó, s lefoglalna valamit(ingatlan,stb, nincs a nevemen),ingóságot, amit ők ugye felbecsülnek, ám azok értéke nem éri el a követelt összeget,mi történik? Életem végéig amint lesz valamim az elúszik, a tőke és a kamatok miatt? Vagy végrehajtottnak tekintik az ügyet, s relatív mindenki jól járt?

balekné # 2008.07.14. 15:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A következő történt:
A sógorom, és az élettársa lakást vásároltak, és bevonták a férjemet kezesként. A takarékszövetkezet, akivel a kölcsönszerződést kötötték, végrehajtási jogot jegyeztetett be a mi ingatlanunkra, úgy, hogy sem a sógorom, sem az élettársa ellen nem indítottak eljárást, pedig megtehették volna. Az Adósoknak van a nevükön másik ingatlan.
Most ott tartunk, hogy a takarékszövetkezet igazolta hogy a kölcsönszerződésből eredő követelése kiegyenlítésre került, de ezt a követelést nem mi egyenlítettük ki, de még csak nem is a sógoromék, hanem ha jól tudom valaki, akinek továbbadták az ingatlant.
A végrehajtó hivatkozik egy jogszabájra, hogy a munkadíjon és a költségtérítésen kívül, behajtási jutalék illeti meg az Adós teljesítése esetén. Ebben az esetben viszont nem az Adós teljesített, mert mi bizony 1 forintot sem fizettünk ki a takarékszövetkezetnek, és nem is szándékoztunk.
Vagyis nem a mi ellenünk indult végrehajtási eljárás miatt került kiegyenlítésre a követelés.
De ha követel is a végrehajtó, akkor nem annak kéne fizetnie, aki a tőketartozást kifizette?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.14. 13:22

igen

balekné # 2008.07.14. 13:19

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem az lenne, hogy a végrehajtó jogosan követeli-e a végrehajtási jutalékát az Adóstól, ha nem ő egyenlítette ki a tartozást, hanem valaki más, és így a végrehajtást kérőnek további követelése nincs az Adósokkal szemben.

bamba101 # 2008.07.11. 08:01

Semmi gond nem volt a lemondással (hűsséd időn már rég túl voltám), egyszerűen leszámlazták meg egy hónapot, de én nem lattam se a számlát, se az értesítést, mert elutaztám. Amikok 1,5 év mulva újra mentem hozzájuk, egy szoval sem emlétettek a tartazást. A következő 1,5 év mulva - tegnap előtt megkaptam csekket az adosságbehajtó cégtól. Termeszetesen elmentem a szolgaltatóhoz és közösen kideritettunk, hogy a 2005. egy havi számláról van szó. (Most új tulájdonos van és csinélja a "rendet") Ott kaptam meg "halk" tanácsot, hogy nézzem meg az idevonatkozó jogszabályt, mivel tartazás ellavut már. Erre a jogszabály lenne szükségem. Köszönöm.

B. Gy. # 2008.07.11. 05:30

Köszönöm a segítséget monalisa1!

monalisa1 # 2008.07.10. 21:54

bamba101

Egy internet szolgáltatást lemondani ma sem könnyi, hát még 1-2 évvel ezelőtt nem volt az, mert a szerződésben esetleg ki volt kötve ama bizonyos 12/24 hónapos "hűségeskedés" - vagyis időelőtti lemondás esetén plusz egy havi díjfizetés még... Vagy éppenséggel a tárgy havi díjra vonatkozott még az a számla. (Ha netán még megvan a szerződés, az apróbetüst kellene átbogarászni.)

Javasolt bemenni és személyesen egyeztetni, valamint vinni a befizetési csekkeket - ugye nem dobtad még el azokat?

Minden számla, csekk stb. 5 évig gondosan megőrizendő.

monalisa1 # 2008.07.10. 21:40

B.Gy.

A végrehajtónak módjában áll részletfizetésre lehetőséget adni., be kell menni az irodájába és személyesen megbeszélni a dolgot. (Azt a 30 ezer forintot is vinni mindjárt - átvételéről ad nyugtát.) Sajna részletfizetés esetén kamatot kell fizetni, valamint a végrehajtás sincs ingyen.

bamba101 # 2008.07.10. 21:22

Az internet szolgáltatóm átadott az adósságbehajtó cégnek 3 évvel ezelőtt egy nem kifizetett havi számlát. Nem tudtam erről a számláról, mivel tartos kiküldetés előtt lemondtám a szolgaltatást, de ők megis kiküldtek? egy havi számlát, melyról nem tudtám. 1,5 év után újra szerződést kötöttem ezzel a céggel. Sem akkor, sem kesőbb nem emlitettek a tartozást. Halottám, hogy ilyen esetben ellavul a tartozás, van erre jogszabály? Köszönöm.

B. Gy. # 2008.07.10. 21:13

Segítségüket kérném! Ezen a héten kaptunk egy levelet, melyben a végrehajtás megtörténtét 15 napon belülre teszik a kézbesítéstől számítóan. Ez közösköltségelmaradás miatt van, amit nem is vitatunk.
Ám a végrehajtás dátumától a kézhezvétel napján (megjegyzem a postaládában hevert) már csak 5 napunk maradt. Fizetni szeretnénk, de a teljes közel 100ezer forintos követelést teljesíteni nem tudjuk. Ennek 30% be tudnánk fizetni, s a többit részletekben. De nem tudjuk, hogy ez ilyenkor lehetséges-e még, és amennyiben igen, kihez kell fordulni. Segítségüket előre is köszönöm.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.16. 08:47

Engem piszkál ? Piszkálja inkább az önkormányzatok személyzeti politikáját.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.16. 08:47

Engem piszkál ? Piszkálja inkább az önkormányzatok személyzeti politikáját.

kaméleon # 2008.06.16. 08:32

Természetesen, nem a még ismeretlen területen, pályakezdőként helytállni kénytelen kérdezőt érintette a piszkálódásom. Tiszteletreméltó, ha valaki ahelyett, hogy elrontaná, ciki vagy sem, addig kérdez, amíg nyugodt lelkiismerettel járhat el.
(Elnézést is, ha úgy tűnt, félre csúsztam!)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.16. 08:15

kaméleonnak: miről van szó ?