Sikkasztás ?


Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.25. 17:08

Hosszabban:
Követelheted, hogy teljesítse a szerződésből folyó kötelezettségeit. Magyarul, hogy fejezze be azt a szekrényt. Ha nem hajlandó, vagy egyébként nem fűződik már érdeked hozzá, hogy teljesítsen, árleszállítást kérhetsz vagy elállhatsz.

Rövidebben: keress meg egy ügyvédet, és bízd meg, hogy járjon el a nevedben.

lionhu # 2008.07.25. 15:24

Akkor mit tehetek én, hogy az érdekeimet érvényesíteni dudjam?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.25. 14:19

Miért kellene feltételenül büntetőügynek lennie?

lionhu # 2008.07.25. 14:03

Azért fordult meg a fejemben, mert velem együtt többen is adtak neki megbízást, mert egy új építésű társasházról van szó, és nekik sem teljesítette a kérésüket.

Gyanítom, hogy a pénzünket nem arra költötte, amir adtuk.....

Mintha görgetné maga előtt a korábbi munkáinak a kifizetését.

példa:

Mikor kifizettem a konyha anyagárát, 3 hét után jelentkezett, hogy akkor jön melózni, meg is örültem, de amikor megjelent nem hozott meg minden elemet a konyhához, sacc a felét. Aztán többször jött kérni pénzt, amit nem értettem, mert megállapodtunk, hogy a munkadíjat, csak akkor fizetem ki, ha a konyha kész és én hibátlanul átvettem. De biztos szerzett máshonnan és tudott hozni további bútorelemeket.
Aztán én is adtam neki pénzt az munkadíjból, hogy legyen kész a konyha jóhiszeműen, és így jártam. A többiekhez is ment pénzt kérni......

Na ezért gondolom.....
Vagy mi lehet még ????

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.25. 13:55

Miért gondol sikkasztásra ? Ez polgári jogi ügynek tűnik.

lionhu # 2008.07.25. 13:46

Üdv !

Segítséget kérnék:

Van egy Bt. akitől konyhabútort rendeltem még április közepén, a mai napig nem készült L 100%-an.
Az anyagárat kifizettem áprilisban, és szóban megállapodtunk, hogy 3 hét az anyag leszállítása, illetve 2 nap az összeszerelés. És még nincs kész ugye. Szerződés van és rajta van, hogy az anyagárat 2008.04.26-án átvette. :(

Ileltve egy másik szálon március közepén rendeltem tőle egy emeleti korlátot, aminek az anyagárát kifizettem.

Nos a konyhabútor anyagárának átvételről kaptam nyugtát, a felső szint anyagáráról már nem :(.

Az összeszerelés mondanom sem kell nem 2 napot vett igénybe, hanem még most is folyamatban.... :(

A felső szint nem készült el, és anyagát sem hozta.
A telefonját kikapcsoltatta, folyamatosan hitegetett, valótlant állított, de a konyha, illetve a korlát nem készül....

A konyháról hozott számlát, de szerződést nem....
És a számla sem korrekt...

Szerintetek bizonyíthatom valahogy a sikkasztást ?
Vagy mi az ötletetek ?

Tisztelettel