Mire lehet számítani?


Tpeti86 # 2008.11.11. 21:55

ez minnél előbb érdekelne engem mert nem sok idő van a tárgyalásig

Tpeti86 # 2008.11.11. 21:53

Az a kérdésem lenne ha súlyos testi sértés büntette midt eljárás indul de a sértett a rendőrségen szól hogy nem kíván indítani pert mert kártérítve lett és a kórház miatt mégis eljárás indul ilyenkor mi a teendő?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.11. 07:16

Amikor felpillantottam

Honnan?

Út közben végig néztem az út jobb oldalát, végig középen majd a felező vonalat.

Legközelebb inkább előre nézz...

guba # 2008.11.11. 06:41

Ha nem szegted meg a közúti közlekedés szabályait, akkor nem kell semmilyen büntetésre számítanod.

Nyco # 2008.11.10. 22:16

Üdvözlet!

A következő sajnálatos eset történt:
Szombat éjjel ketten az egyik ismerősömmel autóval mentünk hogy vegyünk pár liter üdítőt mert egy házi buliban voltunk.Út közben az úttesten egy idős úr volt, nem láttam és sajnos elütöttem.Félre tudtam rántani a kormányt de így is elsodortam.Mentőt hívtam és rendőrt.A mentő orvos azt mondta semmi komoly nem lesz baja.Másnap a kórházban bementem hozzá hogy van.Akkor közölték hogy az éjjel infarktust kapott és meghalt.Alkoholt nem fogyasztottam,40 kmh órával mentem.Szemerkélt az eső, téli gumik voltak a kocsin.Az ablakom részletekben még párás volt de a nagya leszáradt,folyamatosan ment az ablak törlő. az autó műszakilag rendben volt.Az úri ember a szemtanúk elmondása szerint ittas volt.Az út másik oldalán lévő sörözőbe akart menni de mivel zárva volt vissza fordult.Bal oldalról indult jobb felé ahol lakott.Út közben végig néztem az út jobb oldalát, végig középen majd a felező vonalat.Amikor felpillantottam kb 2 méterre lehetett a kocsitól.Padlófék és félre rántottam a kormányt.Becsapódáskor berobbant a vezető oldali üveg, kitört a bal vissza pillantó és a bal index búra.KÖzben miután berobbant az üveg kicsit felengedtem a féket hogy irányítani tudjamaz autót mert kezdtem keresztbe fordulni az úton, és így megálltam az út szélén.Mikor elvitték a mentők azonnal bementem hozzá a kórházba, azt mondták várjak még kicsit mert vizsgálják.Miután felvitték a traumatologiára oda jött hozzám a helyszínelő rendőr és elmondta nekem azt amit az orvos mondott: agyrázkódás és eltört az egyik bordája, valamint kisebb sérülések az arcán.(vágások karcolások).Mint leírtam másnap újra bementem akkora már meghalt.Ezek után hány évre ítélhetnek el?Valamint milyen büntetésre számítsak?

DanceOn # 2008.10.31. 20:22

Szevasztok!

40-es családapa vagyok.15-éve élek Budapesten,egy KFT-nél dolgozom
szerelő ként(már 10-éve egyazon helyen).
Ezen a héten kedden kaptam egy hivatalos levelet a szülővárosomból
a Vám-és Pénzügyőrség Nyomozó Hivatalától.Tanú ként idéztek meg egy
KFT ügyében.Mivel az említett KFT-ről még csak nem is hallottam,
azonnal felhívtam a levélen szereplő telefonszámot,hogy tájékoztatást
kérjek az üggyel kapcsolatban.Egy hölgy azt válaszolta,hogy pénteken
érdeklődjek az idézést aláíró nyomozótiszttől.
Eljött a péntek.Felhívtam a nyomozót és kérdéseimre elárulta,hogy
a kérdéses KFT-t én vettem meg és valami adócsalás az ügy lényege.
Ettől egy kicsit "padlót fogtam" és megkértem a tisztet,hogy hadd
menjek le most,hogy tisztázzam az ügyet.Hajlandó volt fogadni.
A kihallgatáson előadta,hogy valaki megvette a céget akinek egyezik
a neve az enyémmel,de a nyilvántartásban nem szerepel(anyja neve,stb.
nem stimmel),az illető adótcsalt és eltűnt.
Erre,hogy valamilyen szálon elinduljon a nyomozás,a vevő nevét vette
alapul(állítólag az ilyen ügyekben a vevő neve valódi,csak az egyéb
adatok hamisak),és hogy szűkítse a kört az illetőnek helyi kapcsolattal
kell rendelkeznie(pl.nem lehet békéscsabai).Így jutott el hozzám,aki
helyi születésű vagyok csak 15-éve Budapestre költöztem.Növeli a
gyanút,hogy én vagyok a tettes,hogy a 2004-ben készűlt igazolványképem
alapján az adásvételnél jelenlévő egyedek(olvasatomban maguk a haramiák)
rám ismertek,mint vevőre.

Szeretnék segítséget kérni!Mire számítsak?Mit tegyek?
Ha nem győz az igazság és elítélnek,az vagyonelkobzással jár?A lakásunk
fele az én nevemen van,írassam át a gyerekre,hogy legalább a családom feje
felől ne vegyék el a fedelet(vagy már késő)?
Egyébként milyen országban élünk.Kertész Imre úgy osztályozza a társadalmi
rendszereket,hogy az meg akarja Őt ölni,vagy sem.Én nem tudom,hogy a mostani
rendszert hova soroljam.Jelenleg az első variációra hajlok.

Megköszönöm,ha valaki válaszol.

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.21. 21:49

Nem kell izgulni, sokáig tart, van, hogy 1, 5 év múlva lesz az első tárgyalási határnap.

Az időmúlás pedig a terhelt javára dolgozik, mert enyhítő körülmény.

Az ügyvédet meg nem kell lecserélni.

Diandra # 2008.10.21. 21:17

vádemelés (orgazdaság) márciusban azóta semmi, még egy levélke se, hogy tárgyalás ekkor vagy akkor vagy vmi...tanácstalan ismerősömnek az ügyvédje se tud mit mondani (lehet le kéne cserélni...)

büntetjogosok tud erre vki vmit mondani?

guba # 2008.10.18. 05:45

Erős kezdés, mitagadás! A cselekmény kétszeresen is minősül (fegyveresen, csoportosan) de a fiatal korodra tekintettel a büntetést nagyon nehéz lenne megjósolni. Sok függ a korodtól, a családi körülményeidtől, a tanulmányi előmeneteledtől és egyebektől.

nevnelkul # 2008.10.17. 15:54

Tisztelt olvasók!
Kiskorú vagyok, bele csöppentem egy fegyveres rablásba. 3an voltunk, 2 sráctol vettünk el 110 ezer értékben "holmit". Büntetlen elő életüek vagyunk mind a 3an, iskolába járunk... A fegyver egy gázpisztoly volt ami hálisten nem nálam volt. A vallomásban mindhárman beismerö vallomást tettünk, most jön a szembesítés illetve a tárgyalások...
Mire számíthatunk? Illetve mi a legjobb eset, és a legrosszabb? Lehet megusszuk felfügesztettel, ha igen ennek mennyi az esélye?
Köszönöm előre is a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.13. 06:35

Valószínűleg garázdaság.

ksstomi # 2008.09.13. 06:11

hozzászólás törölve

gerandi # 2008.09.12. 14:48

Édesanyám új férje sok évi tűrés után egy osztálytalálkozó után kissé ittas állapotban elégtételt akart venni az édesapám és barátnője miatt elszenvedett sérelmeken. Meglátogatta apukámat, ahol belefutott édesapám barátnőjébe és annak édesanyjába. Hogy mi történt arra pontosan nem emlékszik az anyukám férje, mivel annyira megártott neki az ital. (nem szokott inni) Valahogy tettlegességig fajult a találkozás-apukám a háttérből figyelte csak az eseményeket. Anyukám élettársa és apukám barátnője és annak édesanyja egyaránt szereztek kisebb sérüléseket, amelyeknek mindegyike 8 napon belül gyógyuló volt. Az egyik lakó kihívta a rendőrséget, anyukám férjét gyanúsítottként kihallgatták.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen következményei lehetnek ennek a cselekedetének? Milyen büntetés várható?
Tisztelettel:
S. Andrea

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.05. 11:16

Az, hogy már nem tartják őket fogva, nem jelenti, hogy a gyanúsítást is megszüntették.

Csatakka # 2008.09.05. 11:02

egy fejlemény: kettőjüket kiengedték(akik csak voltak), így akkor már nem csoportos ugy-e? a másik két jómadár mire számíthat ezek után?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.04. 18:51

Igazad van, Mohos doktor. Mit iszol?

Csatakka # 2008.09.04. 18:33

köszönöm válaszukat..
enyhítő körülmény alatt azt értem, hogy ketten voltak akik a tárcához nyúltak, ketten pedig "csak ott voltak", de nem tettek semmit, se nem tiltakoztak, se nem támogatták a dolgot.. az utóbbi két személy is "ugyanabba a kalapba esik?"

ObudaFan # 2008.09.04. 16:50

Valóban bűncselekmény történt, viszont szabadságvesztés büntetés ebből nem lesz. A nyomozás során tett beismerő vallomás esetén közvetítői eljárásnak is helye van, ha a sértett hozzájárul.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.04. 14:33

316.§. (2) bekezdés j pont: másnak a bűncselekmény elhárítására képtelen állapotát kihasználva követi el a lopást.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.04. 14:22

de az, hogy védekezésre képtelen állapotát kihasználták az alkesznek, az igen.

Az sem minősítő körülmény lopásnál. A zsebtolvajlásra viszont igen. Mindamellett nem hiszem, hogy egy magatehetetlen részeg bármit is "közvetlen testi őrizetben" tartana. Szerintem ez esetben, ha megdől a rablás vádja, akkor nincs bűncselekmény, csak szabálysértés.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.04. 14:14

Ha bármit elvettek a sértettől, azt a közvetlen testi őrizetéből vették el. Az már nem szabályértés.
A legenyhébb az, ha bebizonyítják, hogy semmit nem vettek el tőle, nem ütötték le.
A fokozatot hogy érti? Büntetés végrehajtási fokozat ?
A legenyhébb a fogház, ha csak lopás vétségét követték el és 2 évnél nem súlyosabb szabadságvesztést szabnak ki.
Enyhítő körülmény ? 4-en egy ellen helyzetben ?

Csatakka # 2008.09.04. 14:04

először is köszönöm a gyors választ!

nem volt erőszak, látlelet is ezt bizonyítja..
és ezt meg is kaphatják? lehet vmi enyhítő körülmény? mi lehet a legenyhébb fokozat?

bandeeraz # 2008.09.04. 13:59

Ha a vád csoportos rablás, akkor ezek szerint a vád tartja magát ahhoz, hogy ők alkalmaztak erőszakot. Ugyanis a rablásnak eleme, hogy ők is verték meg. Ellenkező esetben csak lopás lehet, annak meg nem minősített esete az, ha csoportosan követték el, de az, hogy védekezésre képtelen állapotát kihasználták az alkesznek, az igen. Tehát, ha ketten elvették a pénzt, akkor ők tettestársként felelnek lopás minősített esetéért, a másik kettő pedig pszichikai bűnsegédként valószínűleg.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.04. 13:56

Btk. 321.§ (3) bek. c. pont.

Csatakka # 2008.09.04. 13:49

lenne egy történetem, várom az építő hozzászólásokat!
egy közeli ismerősöm egy szombat éjszaka úton hazafelé menet a haverjaival! az útjukat egy kocsma keresztezte. négyen voltak, éppen nagykorúak.. megpillantottak egy földön fekvő részeg ember, aki elesett a biciklijével. véres volt a ruhája, szal látszott h elesett, beverte a fejét! Ezek a marhák, mert mást nem tok rájuk mondani, elvették a az alki 2000 forintját és elmentek. pontosan nem tudom, hogyan de a lényeg, h feljelentés történt, ahol a szemtanú szerint megverték a földön fekvő embert és kirabolták.. később kiderült: nem bántották az öreget, "csak" a pénzét vették el.. ketten nyúltak a pénztárcához, ketten csak ott voltak.. namármos! a vád ellenük csoportos rablás! létezik ilyen??? kérdés: mire lehet számítani?