Várakozás szabálytalanul


oszlagbaba # 2009.06.17. 18:53

abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy feljelentettek megállni tilos táblánál. ez közigazgatási birságot jelent? 30.000,-ft-ot von maga után? lehet fellebbezni, vagy kérvényt benyújtani?

Köszönöm a válaszokat. oszlagbaba

windcathy # 2009.01.11. 21:12

köszönöm a válaszokat!

Nem vitatom, hogy tényleg szabálytalanul parkoltam,annyi talán rémlik, hogy ( bár valami drinkbárt jelöltek meg, amit én nem ismerek arrafelé)egyszer megálltam a helyi vízmű mellett, befizetni, ahol addig lehetett parkolni, de valami építkezés miatt kitettek oda egy tilos táblát! de nagyon soknak találok ezért 30 000 Ft-ot!

ez is jogos szerintetek, ilyen nagy összeg egy ilyen ügyért? még az sem baj, hogy ez esetleg valaki egész havi jövedelme? ( GYES-en vagyok)

monalisa1 # 2009.01.11. 19:29

Ne foglalkozz azzal a 60 nappal, adott esetben akár 180 nap is lehet - belső ügy náluk.

A határozatban bizonyára pontosan meg van jelölve a szabálytalan parkolás helye és ideje - lehet hogy ott még most is tilos a várakozás., javaslom menj és győződj meg a valódiságáról. Netán kérd hogy mutassanak fényképet. A kiszabott összeg megfizetésére lehet kérni részletfizetést.

catrace # 2009.01.11. 18:10

Hello!

Azt nézd meg, hogy a szabszegés elkövetése és a határozat dátuma közt hány nap telt el! Ha 60 napnál több, akkor jogszerűtlen, vissza kell vonni!

Catrace

windcathy # 2009.01.11. 17:55

Üdvözletem a fórumozóknak!

Lenne egy kérdésem:
Kaptam tegnapelőtt egy büntetést harmincezer Ft bírságot szabtak ki rám tilos, vagy szabálytalan helyen parkolásért. A baj az, hogy tavaly 9. hó elsejét írtak, hogy akkor követtem el, és nem tudok visszaemlékezni arra, hogy ilyen történt volna. Nagyon magas, a jelen helyzetben nehezen kifizethetőnek találom ezt az összeget, főként nem találom igazságosnak, hogy ennyi idő után küldenek büntetést.
Jogos-e, vagy tehetek bármit ez ügyben?

kata83 # 2008.11.17. 16:05

Kedves ObudaFan!

Hosszú idő után jelentkezem. Ma nagyon jó dolog történt. A fellebbezésemre törölték a közig.bírságot. :)
Köszönök mindent!

Üdv.
Kati

Traffic # 2008.08.02. 18:42

T. RCSita!

Igen. Nem.

RCSita # 2008.08.02. 15:58

Szabálysertési határozat bíróság előtti fellebezése esetén érvényes a büntetőjogban megszokott súlyosbítási tilalom? Tehát enyhítésért fellebezés esetén a bíróság hozhat súlyosabb végzést?

kata83 # 2008.08.02. 15:15

Kedves ObudaFan!

Nos, feladtam a nyilatkozatom a RK-nak, hogy azon a bizonyos napon, amikor lekameráztak, és voltam édesapám autójával. Várom a bírság ismételt kiküldését. Gondolom apukám nevéről törlik a büntetést. Aztán megírom a fellebbezésem.
Várhatok esetleg egy feljelentést is?? Erre nem is gondoltam...És az mikorra esedékes, ha egyáltalán feljelentenek?

köszönök mindent,
Kati

ObudaFan # 2008.07.31. 18:59

Ja, akkor ezek szerint az a helyzet, hogy ez nem a szabálysértési határozat volt, hanem egy puszta közig. bírság. Ez ellen tényleg csak fellebbezni lehet, és van illetékvonzata.

Ha esetleg lesz szabálysértési feljelentés is, és közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt eljárás indul, esetleg ott lehet kifogással élni majd.

Jogi képviselő sehol sem kötelező, de hát azért nem árt.

kata83 # 2008.07.30. 21:30

Kedves ObudaFan!

Nagyon kedves Tőled, hogy segítesz!
Ma - mivel édesapám az autó üzemeltetője - megírtam a nyilatkozatom arra vonatkozóan, hogy én használtam a kérdéses napon az autót. Ezután gondolom törlik apám nevéről a büntetést, és a pontokat, majd kiküldik nekem a hasonló tartalmú határozatot a büntetésről a csekkel együtt. Ezután megírom a kifogásom a határozatukkal szemben. Amit vagy elfogadnak, vagy nem. Viszont a jelen határozatban azt írták, hogy "fellebbezhetek". Csak könyvelő vagyok, az adójogon kívül máshoz nem értek, ezért egy újabb laikus kérdést teszek fel: szabad nekem kifogással élnem? Megírhatom én is, vagy ügyvéd kell hozzá?
Előre is köszönöm!

Üdv.
Kati

ObudaFan # 2008.07.30. 18:54

Kifogás lesz, és nincs illetékvonzata.

kata83 # 2008.07.30. 11:42

Kedves ObudaFan!
Köszönöm a választ! Akkor ez nem fellebbezés lesz? Vagy az lesz, és illetéket kell fizetnem (bár annyit igazán megér) Bocs, hogy ilyen butaságokat kérdezek, de laikus vagyok!

ObudaFan # 2008.07.30. 11:37

Adj be kifogást. Vesztenivalód biztosan nincs.

kata83 # 2008.07.30. 08:48

Sziasztok!

Megbüntettek közlekedési szabálysértésért. Elég magas bírságot szabtak ki rám. Az udvarunkban betonoztunk egy részt, és ki kellett állnom a kapubejáróba, ami a kaputól bal oldalon helyezkedik el, így a forgalommal szemben várakoztam, sem az úttestre, sem a járdára nem lógott le az autóm. A KRESZ szerint várakozni az úttesten csak a menetirány szerinti jobb oldalon, azzal egy irányban...Tehát nem kapubejáróban. Az úttest részeinél nem találom a kapubejárót.
Szerintetek? Mindenképpen szeretnék fellebbezni, mert nem ilyen aránytalan bírságokért dolgozom.

Előre is köszönöm!

Kati