viszontvád


Majordomus # 2022.08.02. 18:17

Sokra nem mégy vele.
Irjál neki te is valami csúnyát!

Slainte # 2022.08.02. 16:46

Becsületsértés, de szabálysértés.

Szomorú örökös # 2022.08.02. 16:31

szanyiberenc

Ha valaki lefaszszopóz valakit sima üzenetben, senkiházinak nevezi, akkor ez max becsületsértés igaz?

Még az sem. ugyanis a kiemelt rész valahogy nem valósul meg!

227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

  1. a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy
  2. nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el..."
szanyiberenc # 2022.08.02. 14:39

Tisztelt szakemberek!

Ha valaki lefaszszopóz valakit sima üzenetben, senkiházinak nevezi, akkor ez max becsületsértés igaz? Vmi lightos fenyegetőzés is társul mellé...Mindez nem nagy nyilvánosság előtt, hanem üzenetben valósul meg, tehát a címzettre írja a trágárságot a delikvens.

Szomorú örökös # 2022.03.04. 19:16

a kérdező azt sem tudja, miről beszél

Mi több, csakis a bólogató Jánosok válaszait fogadja el. :-)

Slainte # 2022.03.04. 12:22

Ráadásul a kérdező azt sem tudja, miről beszél. Viszonvád (nem viszontvád!!) kölcsönösen elkövetett könnyű tetsi sértés, rágalmazás és becsületsértés miatt lehetséges. Zaklatás miatt - amit a leírás szerint a sérelmére elkövetettek - nem, és nem is kölcsönös az elkövetés (időbeli eltérés). Igaz viszont, hogy a zaklatás mint közvádas bűncselekmény mniatt elévülési időn elül bármikor tehet feljelentést, de ezt nem tudja és nem is volt rá kiváncsi.

wers # 2022.03.04. 04:52

Elég veszélyes forgalmi helyzet, amikor mindenki szembe jön az autópályán.

Szomorú örökös # 2022.03.03. 22:17

briell

Hát persze, még azt is be fogom nyilván ismerni egy ....lánynak amit nem írtam, tettem.

Azt nyilván ne tedd. De amit elkövettél, azt egybehangzóan mindenki írta, hogy nem fogod megúszni bünti nélkül, erre akár nyugodtan felkészülhetsz. A büszkeség rossz tanácsadó.

briell # 2022.03.03. 21:02

Nahát. Itt se fogok kérdezni többet. Ŕégen, kb 10- 12 éve még itt ez a fórum tanácskérésre és adásra jött létre. De úgy látom itt most laikusok, és ügyfél vadászok vannak, nem segítők. Hát persze, még azt is be fogom nyilván ismerni egy ....lánynak amit nem írtam, tettem. Majd még félni fogok töle, valószínű. egy fehér, 6 gyerekes anya.
Köszönöm az eddigi semmitérő hozzászólásokat. Majd ügyész barátnőmet zargatom inkább ezzel.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.03. 06:08

Kapok valami tanácsot??

Hogyne! Bízz meg egy védőt!

wers # 2022.03.03. 05:40

Kapok valami tanácsot??

KBS válaszolt. Nem enyhít a te tetteden, ha te is feljelented. Nem úszod meg.

Tanács? Eztán vigyázz, mikor, kinek, kiről mit írsz nyilvánosan. Sokan nem figyelnek erre. Azt hiszik, hogy annyi max. a következmény, hogy a face letilt egy hónapra.

drbjozsef # 2022.03.03. 05:37

briell,

Ja, de mégis eszembe jutott tanács : ne elkerülni próbáld. Vállald be, ha elkövetted és megbántad, kérj bocsánatot, és fizesd meg a büntetést. Feltehetőleg nem fognak a kazamatába zárni évekre.

drbjozsef # 2022.03.03. 05:35

briell,

Milyen tanácsra gondolsz?
Legfeljebb válaszolni lehet.

Viszontvádat tudok e így emelni? Egy hónap eltelt már...
Igen, tudsz viszonvádat tenni. Nem tilos az, és még határidőben is vagy valszeg (Be.763.§(2))

Vagy mit javasolnak önök, hogy ússzam meg az elmarasztalást?
Semmit. Elkövetted, nem?

briell # 2022.03.03. 01:35

gerbera317 fejenvágást "ígért" saját házam udvarán...magyarán megfenyegetett, hogy megver. Nem pofont ígért a Facebookon.

briell # 2022.03.03. 01:33

Kapok valami tanácsot??

gerbera317 # 2022.03.02. 09:51

@briell
Hááát, azért van némi különbség a két tényállás között, hogy te nyilvánosan lecigányoztad (vagy mi) őt, míg ő ígért neked egy pofont, amit aztán nem kaptál meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.02. 07:05

Valaki azt mondta, hogy egy viszontváddal megúsznád az elmarasztalást?

briell # 2022.03.02. 05:01

Közösségi felületen privátban és nyilvánosan is az illető képeit felhasználva az érintett hölgy származására "biztos, hogy ...."tettem utalást. Ő feljelentett magánvádas eljárásban, rágalmazással vádolnak. (Állít olyan dolgot is, amit nem állítottam róla egyébként, szerintem a kinyomtatott bizonyítékai sem tartalmazhatják -2 hónap után amikor idézést kaptam már nincs meg a konkrét kiirásom, de senkit sem illetek olyan jelzővel nyíltan amit állít, pont a feljelentés lehetősége miatt)
Ő, a párja eljöttek hozzánk, amiért írtam az illetőnek, és csak egy tanúval tudnám a férjemmel bizonyítani, hogy az úr azt mondta, mindjárt fejbevág, és ők is hangoskodás közepette mondtak ezt, azt rám ami nem szép volt, de ennek nyoma nincs írásban sajnos. (Saját házunk udvarán)
Viszontvádat tudok e így emelni? Egy hónap eltelt már...
Vagy mit javasolnak önök, hogy ússzam meg az elmarasztalást?

Nagyon köszönöm a tanácsokat előre is.

ObudaFan # 2008.08.03. 09:41

sak az ügyész saját elhatározásából át nem veszi a vádat, nem ő képviseli.

A magánvádló nem jogosult kényszerintézkedések alkalmazására, de a rendőrség nyomozhat magánvádas eljárásban is.

A rongálás viszont nem magánvádas bűncselekmény, kivéve hozzátartozók között.

RCSita # 2008.08.03. 09:00

Azt gondoltam, hogy nem tarthat pl. házkutatást, de akkor meg hogyan tudja bizonyítani? Esetleg a bíróság rendeli el a ezeket a dolgokat?

Másik kérdés:
Az egyik havernak ma reggelre víradódóan beverték egy féltengelyel az autó szélvédőjét, úgy hogy a féltengelyt benne hagyták. Mivel én javítók autókat, nekem szólt, hogy állapítsam meg milyen autóból származik. Megállapítottam, és kiderült hogy csak egy haragosa van akinek ilyen kocsija van. Ezenkívül többen is alá tudják támasztani, hogy az illető autójának kanyarodáskor igencsak erőssen kattogott a féltengelye. Ez elég a büntetőeljárás megindításához, illetve az illető meggyanúsításához? Érdemes e feljelentést tenii?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.03. 03:55

Ugye, viccelsz?

RCSita # 2008.08.02. 20:20

Fiatalkorú esetében nem az ügyész képviseli a vádat? Ilyenkor hogy lehet egy magánvádas meg egy kvázi közvádas ügyet egyesíteni? Mert ugye a viszontvád esetében tudomásom szerint a vád és a viszontvád alapján indúlt eljárást öszevonva folytatják le.
Még azt kérdeznem, hogy ugye a magánvádas eljárásnál a magánvádlónak kell bizonyítani a vádat, viszont a magánvádló jogosúlt e hatósági szerepkör betöltésére, pl. megkeresésekre, vagy olyan bizonyítási eszközökhöz nyúláshoz amire csak a hatóságnak vban jogköre? Pl. tarthat e házkutatást, vagy adott esetben éllhet e megkereséssel különféle cégek irányába, stb...?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.02. 19:42

Ha meg a viszontvád révén a fiatalkorú maga is vádlottá válik, akkor elkerülhetetlen a meghallgatása. Igaz, akkor már nem tanúként.

guba # 2008.08.02. 18:18

Nincs akadálya a fiatalkorú sértett tanúként való kihallgatásának. Ha valaki ott van a tárgyaláson és az ügyre vonatkozó releváns tényekre vonatkozóan tudomással bír és nincs egyéb akadálya, akkor tanúként kihallgatható.

RCSita # 2008.08.02. 14:08

Ilyen esetben a törvényes kéviselő feljelentőt vagy a sértettet idézik meg a személyes meghallgatásra, illetve a tárgyalásra?
A viszontvád, illetve a feljelentésekben szereplő állítások ellenkezőjének bizonyítása érdekében lehet az első tárgyalásra is tanut vinni? vagy külön inditványozni kell a tárgyalás előtt a tanú beidézését.
Másik kérdésem, hogy lehetőség van e a bíróság elő kényszeríteni az FK. "sértett", ha ő nem akar eljönni, illetve a szüleit küldi maga helyett?