okirathamisítás


Konta # 2008.08.05. 11:30

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni! A napokban tanúként beidéztek egy vidéki bíróságra. A per tárgya, a felperesnek az alperes iránt indított kötelmi igény érvényesítése. Mivel mind a két peres fél ismeretlennek tűnt, ezért érdeklődtem a bíróságon, hogy miről is van szó. A bíróság szerint 1998-ban tanúként aláírtam egy jelzálogszerződésről szóló iratot. Időközben kiderült, hogy egy volt munkatársam is érintett az ügyben. Abban az időben mikor a papír íródott volt egy vállalkozása, amire hitelt vett fel az üzlettársával. A vállalkozás bukott, és a felperes szeretné behajtani a pénzét, amire az egyik üzlettárs hozzátartozójának ingatlana a fedezet. Mivel 10 év eltelt, már nem emlékszem pontosan, valóban aláíratott-e velem a volt kolléga ilyen papírt. Tudom felelőtlen dolog aláírni el nem olvasott iratokat, de két telefon, zaj, nyüzsgés közben elképzelhető, hogy aláírtam a papírt. Gondolom a bíróságon megnézhetem valóban az én kézírásom szerepel-e az iraton. A kérdésem, hogy milyen jogi következménye lehet annak, hogy egy okiratot tanúként, úgy aláírtam, hogy nincs ott a kötelezettséget vállaló? Mit kell, lehet, érdemes mondani saját érdekemben… Mert ha jól gondolom, erről szól a továbbiakban a bíróságon a történet, érvényes-e a szerződés vagy sem…

ObudaFan # 2008.08.04. 20:29

Elsősorban feljelentést tenni. Másodsorban a bankot értesíteni, hogy spórolja meg magának az ellened indított pert.

Zoé # 2008.08.04. 18:17

Már írtam előzőekben, hogy helyettem aláírtak egy kezességi szerződést egy autóvásárlásnál. Sajnos családon belül van az űgy és elég kellemetlen elmennem a rendőrségre, hogy feljelentést tegyek, de közel két hónapja várok már arra, hogy levesznek a kezességről akik ezt elkövették, de csak hitegetés van azóta is. Most elszántam magam és úgy döntöttem, hogy holnap megteszem a feljelentést, viszont avval fenyegetnek, ha feljelentést teszek az okirathamisítás miatt, akkor nem fizetik a hitelt és mivel én vagyok a kezes papíron akkor az én fizetésemből vonják, illetve még azt is mondták, hogy még hozzá sem férhetek az autóhoz, hogy vissza szolgáltassam a banknak, mert akkor meg darabokra bontják szét. Mit lehet ilyenkor tenni?