Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. péntek | Regisztráljon most!

Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

fenyegetés

lajcsó # e-mail 2018.11.09. 18:39

"Sajnos tanú nincs. Mit tudnék tenni?"
Szerelj fel egy biztonsági kamerát! Távol keleti WEB áruházakban már elég baráti áron lehet vásárolni HD minőségű IP kamerákat.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

drbjozsef # e-mail 2018.11.09. 14:15

Osi,

azt azért érzed, hogy ez inkább orvosi, mint jogi probléma?
Jogi tanácsként mit vársz? Mit szeretnél, azon kívül, hogy hagyja abba - de ha mégse teszi meg?
Feljelentheted rendőrségen, birtokvédelmet kérhetsz a jegyzőtől. Amíg nincs tettlegesség sokat nem tehetsz.

Legfeljebb egy tanács : gyűjts bizonyítékot. Legyen tanú, legyen hangfelvétel, legyen bármi.

Egyszer még jól is jöhet.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Osi23 # e-mail 2018.11.09. 13:38

Jó napot! Szeretném a segítségüket kérni. A szomszédunk folyamatosan árt nekünk. Beáll elénk az autójával, így nem tudunk elmenni, vagy nem tudok beparkolni. Volt már olyan is, hogy átugrott a kerítésen, neki esett a férjemnek majd nekem is. Akkor a rendőrök nem csináltak semmit. Kutyánkba 2x belerugott. Volt olyan is, takarítottuk az autót és ő a sajátjával nekiment a férjemnek aki majdnem elesett, majd megütötte. Ma reggel kimentem melegíteni az autómat (vártam a gyerekeimet, menjünk az iskolába), hirtelen odajött a kocsim mellé, kivágta az ajtót, behajolt hozzám és megfenyegetett. Azt mondta még egy ilyen indulás és a férjem illetve a gyerekeim bánják. A legkisebb halotta csak, mivel ő már akkor bent ült az autóba. Már nem merek a gyerekekkel kimenni a házból. Féltem a családomat. Sajnos tanú nincs. Mit tudnék tenni? A segítséget előre is köszönöm.

Hucul # e-mail 2018.09.17. 06:54

Köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # e-mail 2018.09.16. 23:59

Ugyan.

(Nincs az úk Btk-ban fenyegetés tényállás, csak mint elkövetési fogalom más cselekményekben :
7. fenyegetés: eltérő rendelkezés hiányában súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen”)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Hucul # e-mail 2018.09.16. 19:40

Ha valaki üvölt veled és te visszaüvöltesz, hogy "mit képzelsz hogy csak úgy üvöltözhetsz velem, mert nő vagyok te meg férfi vagy?!"-amitől az illető megijed, láthatóan összerezzen, az fenyegetésnek helytáll? Köszönöm

Balu65 # e-mail 2018.08.30. 07:20

Igen, a közvetlen vezető tudott az esetről, ő is beszélt az ügyféllel, majd később az ügyvéddel is.
Amikor az ügyvéd engem felhívott a vezetőm is éppen ott volt és átadtam neki a telefont.

Balu65 # e-mail 2018.08.29. 21:11

A munkahelyi telefon rögzíti a telefonszámokat, ami megegyezett az ügyvéd telefonszámmal. Nyugtalanít a dolog, ezért is néztem utána.

alfateam # e-mail 2018.08.29. 21:04

Hívd vissza meglátod, hogy nem Ő volt....

Balu65 # e-mail 2018.08.29. 20:39

Üdv alfateam!

Ügyvéd volt, mert név alapján az interneten megtaláltam.

alfateam # e-mail 2018.08.29. 20:33

És ügyvéd volt? Vagy azt mondta?

Balu65 # e-mail 2018.08.29. 20:28

Üdv!

Mit tegyek akkor, hogy ha egy ügyvéd felhív azzal, hogy tönkretesz, a munkahelyemről kirúgat, milliókat keres majd rajtam.
Ügyfélszolgálaton dolgozom, és az egyik ügyfél ügyét nem lehetett megoldani, mivel az amit akart jogszabályba ütközik. Az ügyfél felkeresett egy ügyvédet és azt állította, hogy azért nem csináltam meg azt amit kért mert ő kisebbségi, ami természetesen nem igaz.
Az ügyfelem ügyvédje az eset után felhívott a munkahelyemen és megfenyegetett.

Válaszát előre is köszönöm!

Balu65.

Agent Cooper # e-mail 2014.05.16. 17:01

Kedves Zoé!

Akár így is mehet a rendőrségre, de talán célszerűbb küldeni előbb egy ügyvédi felszólítást, és ha ezt követően sem szűnik meg a zaklatás, abban az esetben már nyugodt szívvel tehet feljelentést.

Üdvözlettel: Agent Cooper

védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Dnalor # e-mail 2014.05.15. 20:06

Üdv!

A kérdésem az, hogy mit lehet tenni az alábbi esetben:

Egy illető már egy jó ideje írogat. Az első levélváltás egy társkereső oldalon történt, de nem találkoztunk sosem. Mikor elutasítottam, bekattant. Azóta hiába tiltom le, lopja a Facebookos profilképem - ugyanis megtalált (természetesen kis méretben tudja csak lopni a prtscr segítségével). A társkereső oldalon is használta, persze jelentettem mind a két platformon a kamuprofilt.

Hiába tiltom le a profilját, kreál egy újat teljesen más néven és előkerül a "kifilézlek" és társai szójárás. Legutóbb az is előjött, hogy egy vízilabda csapat fog utánam járni.

Mi a teendő? Próbáltam ugyanis beszélni vele, hogy álljon le - de más ismerőseimmel is eljátszotta már, de nem ennyire durván.

Előre is köszi!

Gabicsek #   2012.02.12. 19:20

Ha pedig csak hallották és olvasták, akkor tanúk lehetnek.

ObudaFan # e-mail 2012.02.12. 14:32

Csak a lényeg maradt ki. :)

Btk. 176/A. §(2)Aki félelemkeltés céljából

1. mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy
  2. annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A többiek legfeljebb bűnsegédek lehetnek, ha bátorították az illetőt.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

Walpurgis # e-mail 2012.02.12. 13:34

köszönöm a választ. azok az emberek is feljelenthetőek akik mindezt végighallgatták, és akik mindezt olvasták és még tetszett is nekik? elvégre szórakoznak egy ember megverésén.

Véleményem #   2012.02.10. 19:42

Tehetsz feljelentést. Majd a rendőrség eldönti hogy minek minősül.

Veszélyes fenyegetés

151. § (1) Aki

1. mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget,

elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

Rendzavarás

142. §192 (1) Aki

1. verekszik, továbbá aki mást verekedésre felhív

Garázdaság

142/A. §194 (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

Walpurgis # e-mail 2012.02.10. 15:38

sziasztok!

egyik "ismerősöm" barátja megfenyegetett hogy "ha még egyszer azt mondom megölöm a kutyáját kinyír-ez az állítás valótlan, soha nem mondtam ilyet-kettő-megkeres és agyonver (van róla írásos bizonyíték) akkor feljelenthetem fenyegetésért?

melindaanyu # e-mail 2010.11.29. 22:21

OK, bocsánat elfogadva:-)
feljelenteni nem akarom, max. elbeszélgetnék egy hatósági személlyel, hogy ha apuka netán "beváltja az ígéretét", akkor milyen lépéseket lehet tenni...
Kiszámíthatatlan személyiség, és ezt csak x év együttélés után tudtam meg....ja, és antidepresszánst szed (függő)

A_Mester_Sikolya # e-mail 2010.11.29. 17:24

Jójó, bocsánat, csak egy feltételezés, vagy "megérzés" miatt nem jó tönkretenni mások életét. Nem értik meg sokan, hogy az erőszak erőszakot szül. Például, ha Te feljelentesz valakit, aki eddig nem tett ellened semmi erőszakosat, de amúgy is már kezd nála elszakadni a cérna, akkor, ha feljelented, lehet olyan, hogy olyat tesz, ami durva, mert "nincs már mit vesztenie"!

melindaanyu # e-mail 2010.11.29. 15:27

kedves A_M_S,
köszi az értékes hozzászólást....
de!

1. Nem vagyok szuka
  2. Nem teszem tönkre apuka életét... ezt ő maga is megteszi, ha így folytatja...
  3. tanácsot kértem, ui. még nem "jártam hasonló cipőben"
A_Mester_Sikolya # e-mail 2010.11.29. 15:13

Ne légy azon szukák egyike, akik tönkretesznek egy apát, kérlek...

melindaanyu # e-mail 2010.11.29. 14:34

Kedves Fórumozók!
Az exem, miután megtagadtam tőle, hogy a következő hétvégén elvigye a közös gyermeket, ui. nem "apás" hétvége lesz, fenyegető hangon, hangosan, durván ezt mondta az este:
" Ez volt az utolsó csepp a pohárban...ez volt az utolsó csepp a pohárban, hogy nem engedted el. Hogy minden, ami ez után fog történni...Majd meglátod, ezt nagyon megbánod. Ezt nagyon meg fogod bánni...."

Ez jogi szempontból fenyegetésnek minősül? a rendőrséghez érdemes fordulni?
Az igazság szerint, elég félelmetesnek hangzott ez számomra, mivel ő eléggé kiszámíthatatlan...

Főlökött # e-mail 2010.11.26. 13:19

Tisztelettel :

Ha megmutatja, akkor kiderül, hogy mire is tette meg a feljelentést, ha megtette ténylegesen. Elsődlegesen az, hogy "megverlek" egy esetben, egy magánlevélben történő közlés esetén nem látok semmi olyan cselekményt, ami miatt eljárás indulhatott volna vagy eljárás lenne, hacsaknem más is történt, vagy a hölgy fel kívánja hívni a figyelmet arra, hogy foglalkozzunk már vele, ezért hinta - palintába tett bennünket....

Büntetési tételről naivitás lenne így beszélni.

------------
  • Lökött